Jump to content

54 λιτρα υποκατασκευη


GXSARA

Recommended Posts

μια καλη μερα που ξυπνησα να παω για δουλεια και βγηκα στον δρομο αντικριζω απεναντι στο πεζοδρομιο ενα ενυδρειο 54l τις aquaatlantic. λεω ωραιο δωρο μου εφερε ο αγιος βασιλης......

το πηρα σπιτι,το επλυνα,το γεμισα και για 4 μερες δεν ειχε καμια διαρροη οποτε λεω εδω ειμαστε.....

ηταν μαζι με καπακι, αντλια, και φως,δουλεαν ολα.εχθες πηρα αντλια καινουρια βιολογικο υλικο, θερμοστατες κ.τ.λ.

εβαψα με σπρει μπλε σκουρο την πλατη του ενυδρειου απ'εξω φυσικα (εγινε φοβερο). το εχω αφησει και εχει στεγνωσει 2 μερες....εχω λιπασματα, χαλικια και θελω να το κανω μονο με γκαζον. τι μπορω να βαλω και αμα υπαρχει καμια διευθυνση στο ιντερνετ για παραγγελια απο εξωτερικο γιατι εδω σε γδυνουν :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται οτι ανοιγεις τα τοπικ σε λαθος κατηγορια αν το βαλεις αλλου ισως εχεις τις απαντησεις που χρειαζεσαι.!! :rolleyes::D:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εδω στο φυτεμενο ταιριαζει καλυτερα...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα βιολογικο υλικο της jbl ,ανθρακα της jbl σφουγγαρι και υαλοβαμβακα,ενaν θερμοστατη 100watt τις jbl,αντλια τις jbl, εναμιση σχεδον δαχτυλο λιπασμα και αυριο θα βαλω σχεδον 2 δαχτυλα χαλικι μαυρο.λεω να το στρωσω απο την αρχη χωρις να παρω νερο απο το αλλο ενυδρειο.ερωτηση:για να βαλω φυτα θα πρεπει να το στρωσω πρωτα η να βαλω λιγο νερο και να τα φυτεψω? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω hemianhus callitrichoides cuba καιlittovella uniflora

Έγινε επεξεργασία - GXSARA
Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πειτε καμια γνωμη για φυτακια τι να παρω για να το γεμισω? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...