Jump to content

Παρουσίαση ενυδρείου


SOTIRIS

Recommended Posts

Διαστάσεις 120Χ40χ60

Ογκος 220 καθαρά λίτρα

Μετρήσεις με sticks

PH :6.8

KH : 6

GH : 7

NO2 : 0

NO3 :0

Θερμοκρασία 26

Φωτισμός 0,55w/lt διάρκεια περιόδου 9h

Λιπάσματα :ταμπλέτες υποστρώματος & υγρά λιπάσματα OCEAN

Φυτά : anubia barteri caffefolia, anubia nana,microsorum pteropus, alteranthera reineckii pink, hygrophila corymbosa siamensis, cryptocoryne indonesia,cladophora aegagrophila,valisneria, και πολλά είδη από echinodorus

Ψάρια : 10 rummy nose, 10 cardinal tetra, 4 botia sidthimunki, 2 hypseleotris compressa, & 2 apple snail

post-16058-1263490969_thumb.jpg

post-16058-1263490994_thumb.jpg

post-16058-1263491097_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραιο αλλα εγω τον εχινωδορο θα τον εβγαζα.εχει γινει τερας!!

σου κρυβει το φως απο τα χαμηλοτερα φυτα,κανει το ενυδρειο να ασφυκτια αλλα και το ματι να εστιαζει κατευθειαν πανω του,χωρις να προσεξει τιποτα αλλο.

απο φιλτρανση??

καλη συνεχεια! :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - kwstas_original
Link to comment
Share on other sites

Καταπράσινο και υγειέστατο το ενυδρείο σου φίλε. Αν και δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι "ζούγκλες", είναι αρκετά εντυπωσιακό !

Φίλε kwstas_original, για να βγάλει τώρα τον γίγαντα εχινόδορο, θα ξηλώσει όλο το ενυδρείο, δε θα μείνει ούτε χαλικάκι στην θέση του :hysterical: . :D Θα θέλει ολική αλλαγή... Κατά τα άλλα, φυσικά συμφωνώ μαζί σου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου!!!

Εύχομαι να γίνει ακόμα καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Το hypseleotris compressa είναι ψάρι γλυκού νερού και όχι υφάλμυρου. Τώρα σχετικά με το μέγεθος που εχει πάρει το echinodorus και εμένα με προβληματίζει αλλά φοβάμαι τι μπορεί να δημιουργηθεί βγάζοντας από το ενυδρείο μια τόσο μεγάλη φυτική μάζα, και οι ρίζες του θα έχουν απλωθεί βαθειά μέσα στο υπόστρωμα. Οπότε θα χρειαστώ μιά αρκετά μεγάλη αλλαγή στο set up του ενυδρείου μου οποτε αποφασίσω να τον ξηλώσω. Βάζω μερικές ακόμα φώτο.

post-16058-1263556196_thumb.jpg

post-16058-1263556231_thumb.jpg

post-16058-1263556422_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα τετοιο εχονιδορο και τον εβγαλα μπορω να σου πω οτι ειναι μια αποφαση και μην νομιζεις αμα τον τραβηξεις σιγα σιγα θα βγει χωρις ιδαιτερα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε chris z3 πριν 3 μήνες έβγαλα αλλον ένα μικρότερο που είχα δίπλα σε αυτόν και είχε 25 πόντους ριζίδια

και για 15 μέρες μετά είχα ένα πρόβλημα με άλγη, γι αυτό το λόγο είμαι λίγο επιφυλακτικός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε chris z3 πριν 3 μήνες έβγαλα αλλον ένα μικρότερο που είχα δίπλα σε αυτόν και είχε 25 πόντους ριζίδια

και για 15 μέρες μετά είχα ένα πρόβλημα με άλγη, γι αυτό το λόγο είμαι λίγο επιφυλακτικός.

ok απλα να σου πω οτι εβγαλα και εγω προχθες εναν με υψος 50-55 ποντους και δεν ειχα προβληματα ιδιαιτερακαι εχω και υποστρομα!!!

αν εχεις κανενα μικρο φιλτρακι καλο θα ηταν να το βαλεις κοντα στην ριζα του με υαλοβαμβακα πριν το ξεριζοσεις και θα εισαι μια χαρα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφο και καταπράσινο το ενυδρείο σου να το χαίρεσαι! Πόσο καιρό τρέχει;

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη η ΖΟΥΓΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την μορφή τρεχει περιπου ενα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...