Jump to content

Paidia Voi8eia Eimai Arxarios


fwtis

Recommended Posts

Loipon empiroi kai empires tou aquazone!!!exw ena kainourio enudrio 450 litrwn mou to xarise o 8eios m epeidh dn to xrhshmopoiouse!!!eixa hdh ena enudruo 120 litrwn glukou nerou.....ala dn maresei pleon 8elw loipon ayto twn 450 litrwn na to kanw 8alassino....exw ena exwteriko filtro 1200l/h!!!!8elw na m peite xreiazomai kai 2o filtro i aytos p exei to pet shop me doulevei??

Link to comment
Share on other sites

Loipon empiroi kai empires tou aquazone!!!exw ena kainourio enudrio 450 litrwn mou to xarise o 8eios m epeidh dn to xrhshmopoiouse!!!eixa hdh ena enudruo 120 litrwn glukou nerou.....ala dn maresei pleon 8elw loipon ayto twn 450 litrwn na to kanw 8alassino....exw ena exwteriko filtro 1200l/h!!!!8elw na m peite xreiazomai kai 2o filtro i aytos p exei to pet shop me doulevei??

Καλησπερα και καλως ορισες στο φορουμ.Αν μπορεις γραφε με μικρα και ελληνικα.

Στην ερωτηση σου δεν χρειαζεσε μονο φιλτρα,αλλα και αλλο εξοπλισμο ωστε να καταφερεις αυτο που θες.Με μια αναζητηση στο φορουμ,θα βρεις οτι ζητας!

Link to comment
Share on other sites

Loipon empiroi kai empires tou aquazone!!!exw ena kainourio enudrio 450 litrwn mou to xarise o 8eios m epeidh dn to xrhshmopoiouse!!!eixa hdh ena enudruo 120 litrwn glukou nerou.....ala dn maresei pleon 8elw loipon ayto twn 450 litrwn na to kanw 8alassino....exw ena exwteriko filtro 1200l/h!!!!8elw na m peite xreiazomai kai 2o filtro i aytos p exei to pet shop me doulevei??

Σαν αρχαριος, μπες πρωτα να διαβασεις τους κανονισμους του φορουμ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=26062

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι δευτερο φίλτρο για να στηρίξεις τη βιόλογία σου,αυτην θα την αναλάβει

ο ζωντανος βράχος.Αυτό το φίλτρο θα το κάνεις χημικό(άνθρακα-αντιφώσφορο),αλλά

θα χρειαστείς ένα δυνατό σκιμμερ.

Θα πας για reef ή fishonly?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτά:

1ο μέρος

2ο μέρος

3ο μέρος

και για το σκίμμερ:

Skimmer, τι είναι;

Είδη skimmer

Καλό διάβασμα :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - gregog7
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ηδη ενα φιλτρο χημικο παντα με φωσφορα κλπ........το σκιμμερ περιπου ποσο θα κοστισει????

για 450 λιτρα ενυδρειο!!!το παλικαρι στο πετ σοπ μου ειπε 300 ευρω και φρικαρα......

sorry για τα greekglish ειμαι καινουριος δεν εχω συνηθησει............

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ηδη ενα φιλτρο χημικο παντα με φωσφορα κλπ........το σκιμμερ περιπου ποσο θα κοστισει????

για 450 λιτρα ενυδρειο!!!το παλικαρι στο πετ σοπ μου ειπε 300 ευρω και φρικαρα......

sorry για τα greekglish ειμαι καινουριος δεν εχω συνηθησει............

Για τα λίτρα σου υπολόγισε περίπου 400-500 ευρό καλύτερα να πάς σε overskimming αλλά δέν είναι μόνο αυτό...το skimmer που θα χρειαστείς θα είναι μεγάλο σε όγκο οπότε ξεκίνα να σκαίφτεσαι και το sump γιατί για κρεμαστό θα είναι τεράστιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ,

Αυτό που χρειάζεσαι οπωσδήποτε είναι διάβασμα σχετικά με το θαλασσινό έτσι ώστε να αποφασίσεις τη ακριβώς θέλεις να κάνεις, τα θαλασσινά ενυδρεία είναι μαραθώνιος και όχι αγώνας ταχύτητας.

Έγινε επεξεργασία - panosk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ,

Αυτό που χρειάζεσαι οπωσδήποτε είναι διάβασμα σχετικά με το θαλασσινό έτσι ώστε να αποφασίσεις τη ακριβώς θέλεις να κάνεις, τα θαλασσινά ενυδρεία είναι μαραθώνιος και όχι αγώνας ταχύτητας.

Συγνώμη για το offtopic αλλά απαντάς σε εμένα; ή προσθέτεις σε εμένα; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...