Jump to content

τι είναι το καλυμπραρισμα στους θερμοστάτες??


konstantinos 808

Recommended Posts

τι είναι το καλυμπραρισμα στους θερμοστάτες??πολλές ερωτήσεις κάνω σήμερα......αλλά γιαυτό υπάρχει το φόρουμ.τα φώτα σάς........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το καλυμπραρισμα στους θερμοστάτες??πολλές ερωτήσεις κάνω σήμερα......αλλά γιαυτό υπάρχει το φόρουμ.τα φώτα σάς........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :rolleyes::D

λογικα πρεπει να ειναι κατι σαν reset....περνοθν ολοι καλυμπραρισμα????

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα λυθούν κάποιες απορίες:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=256118

Καλιμπράρισμα από τους γνωστούς θρμαντήρες παίρνουν οι Jagger, τον βγάζεις από τη πρίζα, τον αφήνεις να κρυώσει, τραβάς τραβάς προς έξω το (μπλε?) κουμπί που έχει στο πάνω μέρος του περιστρέφεις μέχρι να δείχνει την σωστή ένδειξη (αυτή που λέει το θερμόμετρο) και πιέζεις πάλι μέσα το μπλε κουμπί, έτοιμος, θα επαναληφθεί στο μέλλον ΑΝ δείχνει άλλα αντί άλλων λόγω πολλών περιστροφών-ρυθμίσεων. Ν σημειωθεί οτι δεν είναι κάτι απαραίτητο για τη σωστή του λειτουργία, απλά μας βοηθάει να ξέρουμε τι θερμοκρασία θα μας δώσει σε κάθε νέα ρύθμιση που κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

αλλά γιαυτό υπάρχει το φόρουμ.

ειναι και για αναζητησεις.... :rolleyes:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...%F1%E9%F3%EC%E1

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...%F1%E9%F3%EC%E1

Link to comment
Share on other sites

για να δω αυτός που έχω θα παίρνει καλυμπραρισμα???και αν ναι πώς ......βλέπω να τα κάνω σου-σι :D

Link to comment
Share on other sites

για να δω αυτός που έχω θα παίρνει καλυμπραρισμα???και αν ναι πώς ......βλέπω να τα κάνω σου-σι :hysterical:

Σε παρακαλώ πολύ! :rolleyes: το sushi είναι απόλυτα ωμό, μη μου το χαλάς με βρασίματα και τέτοια! :D

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πολύ! :bowdown: το sushi είναι απόλυτα ωμό, μη μου το χαλάς με βρασίματα και τέτοια! :thumbup:

Εχεις απολυτο δικιο :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ο δικοσ μου ειναι hailea 150w τον ανοιξα και εχει μια βιδα στην μεση......μηπωσ ξερεται πωσ καλυμπραρεται με αυτο τον τροπο?¨???τι ρολο παιζει αυτη η βιδα???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς τι άνοιξες αλλά μέχρι δούμε φωτογραφία τι έγινε, μην βάλεις τα χέρια στο ενυδρείο όσο είναι στην πρίζα! :bowdown::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς τι άνοιξες αλλά μέχρι δούμε φωτογραφία τι έγινε, μην βάλεις τα χέρια στο ενυδρείο όσο είναι στην πρίζα! :bowdown::bowdown::bowdown:

Του εστειλα π.μ για καλο και για κακο! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο παρακάτω θερμοστάτης είναι.......

θα σας πω για το πως τον καλιμπραρα ....... εύκολο(προσοχή η εργασία να γίνει χωρίς ρεύμα ΟΠΩΣ προείπαν και τα παιδιά παραπάνω)

post-15603-1264420361_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν είχα φωτογραφική άλλα πιστεύω να σας βοηθήσει ......ουσιαστικά μετακινούμε τον ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΕΑ στην θερμοκρασία που λέει το θερμόμετρο...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν είχα φωτογραφική άλλα πιστεύω να σας βοηθήσει ......ουσιαστικά μετακινούμε τον ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΕΑ στην θερμοκρασία που λέει το θερμόμετρο...ευχαριστώ

... αφού τον τραβήξουμε προς τα έξω (γίνεται δύσκολα αλλά θέλει λίγη δύναμη και ίσως χρήση κάποιας πένσας, τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία)

Εκεί που αναφέρεις οτι τον άνοιξες τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να δεις τις οδηγίες που υπάρχουν μέσα στο κουτί του(μιλω για το βιβλιαράκι,που είναι και η εγγύηση του μαζι με την απόδειξη αγοράς) :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να δεις τις οδηγίες που υπάρχουν μέσα στο κουτί του(μιλω για το βιβλιαράκι,που είναι και η εγγύηση του μαζι με την απόδειξη αγοράς) :bowdown:

ήταν δανεικός ο οποίος έγινε μόνιμος......και δεν έχω κουτί :thumbup::D

άλλα έχω κάνει σχηματική παράσταση την οποία δεν μπορώ να ανεβάσω ενώ την έχω σκαναρει :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο παρακάτω θερμοστάτης είναι.......

θα σας πω για το πως τον καλιμπραρα ....... εύκολο(προσοχή η εργασία να γίνει χωρίς ρεύμα ΟΠΩΣ προείπαν και τα παιδιά παραπάνω)

Συνημμένη εικόνα(ες)

Συνημμένη εικόνα

άπλα επεξηγώ πώς καλιμπραρετai ο παραπάνω hailea 200w :bowdown::bowdown:

post-15603-1264501194_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - konstantinos 808
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο παρακάτω θερμοστάτης είναι.......

θα σας πω για το πως τον καλιμπραρα ....... εύκολο(προσοχή η εργασία να γίνει χωρίς ρεύμα ΟΠΩΣ προείπαν και τα παιδιά παραπάνω)

Συνημμένη εικόνα(ες)

Συνημμένη εικόνα

άπλα επεξηγώ πώς καλιμπραρετai ο παραπάνω hailea 200w :bowdown::bowdown:

post-15603-1264501990_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει πολυ μικρες τις φωτογραφιες σου και δεν ανοιγουν.

800Χ600 καλα ειναι.

Δες εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=6409

ελπίζω τώρα καλύτερα παιδιά.......

post-15603-1264535289_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...