Jump to content

νεο μελος


dannygrr

Recommended Posts

γεια σε ολους

ειμαι νεο μελος και ειμαι ακομα στο ψαξιμο για να μαθω τα απαραιτητα να φτιαξω ενα μεγαλο ενυδρειο με θαλασσινο νερο.

ειμαι κολλημενος με το ψαρεμα ολων των ειδων και μου αρεσει πολυ η ιδεα να ασχοληθω σαν χομπι με το μεγαλωμα διαφορων ειδων, ακομα και με αυτα που ψαρευω.

δεν ξερω πως ακουγετε αυτο που λεω η ποσο ευκολο ειναι αλλα θελω να προσπαθησω

εχω ηδη 2 ενυδρεια, που τα βρηκα ετοιμα βεβαια (ειναι της κοπελιας), 80 λιτρων.

το ενα ειναι με τροπικα ψαρια μεσα στο σπιτι και το αλλο με χρυσοψαρα και βρισκεται στην ταρατσα.

σκεφτομαι να φτιαξω ενα δωματιακι στην ταρατσα με προσωπικη εργασια και να το χρησιμοποιησω για να πραγματοποιησω την τρελα μου

παντα ηθελα ενα μεγαλο ενυδρειο και μαλιστα με θαλασσινο νερο αλλα δεν υπηρχε ο χωρος ο χρονος και το χρημα.

τωρα υπαρχει ο χωρος υπαρχει ο χρονος αλλα πασχω παλι απο χρημα (χαχαχα)

μετα απο επισκεψεις σε διαφορα μαγαζια καταλαβα οτι για να αποκτησω το ενυδρειο στο μεγεθος που θελω πρεπει να το φτιαξω μονος μου η να μου το δωσει καποιος (αυτο θα ηταν το καλυτερο)

απο οτι ειδα το να το φτιαξεις μονος δεν ειναι αδυνατον και εχω ψαχτει ηδη.

σιγουρα βεβαια θα αγορασω τον εξοπλισμο και θα διαβασω τα απαραιτητα για την κατασκευη της δεξαμενης και τη συντηρηση της.

παρακαλω οποιος γνωριζει κατι που θα με βοηθηει στην ολη προσπαθεια μου και θελει, ας το κανει.

εψαξα και βρηκα καποιες δεξαμενες που τις πουλαγαν σε πολυ καλη τιμη αλλα ηταν παλια δημοσιευση και ειχαν ηδη πουληθει.

αν καποιος κανει καποια αναβαθμηση σε μεγεθος δεξαμενης η γνωριζει κατι ας επικοινωνησει μαζι μου.

ευχαριστω και καλως σας βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Με διάβασμα και υπομονή θα πετύχεις σίγουρα ότι είναι αυτό που έχεις φανταστεί. Καλή συνέχεια.

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

welcome to the team my friend....

Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα παιδια και ευχαριστω.

ελπιζω να τα λεμε συχνα, που αυτο σημαινει οτι θα πραγματοποιω αυτο που σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:
Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στη παρέα μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...