Jump to content

ερωτηση


nickst

Recommended Posts

εχω ενα ενυδρειο 60 λιτρων και εχω μεσα 7 φυτα απο τα οποια τα 5 ειναι ανουμπια τα αλλα δυο δεν ξερω τι ειδος ειναι....πηρα κατι χαπακια της τετρα κρυπτο λεγονται αυτα πρεπει να τα βαζω στην ριζα των φυτων η μπορω να λιων ας πουμε ενα χαπι σε ενα ποτηρι με νερο του ενυδρειου και μετα να το ριχνω μεσα στο ενυδρειο οταν λιωσει?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ενυδρειο 60 λιτρων και εχω μεσα 7 φυτα απο τα οποια τα 5 ειναι ανουμπια τα αλλα δυο δεν ξερω τι ειδος ειναι....πηρα κατι χαπακια της τετρα κρυπτο λεγονται αυτα πρεπει να τα βαζω στην ριζα των φυτων η μπορω να λιων ας πουμε ενα χαπι σε ενα ποτηρι με νερο του ενυδρειου και μετα να το ριχνω μεσα στο ενυδρειο οταν λιωσει?

Το προϊόν αυτό είναι αποκλειστικά για χρήση στη ρίζα, μπορείς παρ' όλα αυτά να το κόψεις σε 2-3 κομμάτια και να το μοιράσεις αν τα φυτά είναι μικρά, για τη λίπανση των φυτών σου από τα φύλλα θα πρέπει να προμηθευτείς υγρό λίπασμα για ενυδρεία και να αρχίσεις με τη μισή προτεινόμενη ποσότητα αυξάνοντάς τη σταδιακά στο κανονικό, αργότερα μπορείς και να τη ξεπεράσεις αν τραβάνε τα φυτά.

Αν ανεβάσεις μια φωτογραφία θα σου πούμε εύκολα για τα φυτά σου και τις ανάγκες τους.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

οριστε μια φωτο....επειδη απο οτι βλεπω οι ταμπλετες δεν συμφερουν και πολυ αν παρω της σερα λιπασμα που ειναι υγρο το sera florena θα κανει δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κουτάκι έχει μέσα 10 ταμπλέτες και στης οδηγίες χρήσεως γράφει μία ανά μήνα οπότε νομίζω ότι συμφέρουν.Και όπως αναφέρθηκε ποιο πάνω μπορείς να της σπάσεις κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

θα δω πως θα πανε τα φυτα με τις ταμπλετες και μετα μπορει να παρω και της σερα το λιπασμα που ειναι σε υγρη μορφη....ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...