Jump to content

Recommended Posts

ειχα εναν γλυφτη στο 60 λιτρων ενυδρειο μου και σημερα τον βρηκα πεθαμενο στο φιλτρο.....αν βαλω σαλιγκαρι μεσα και δεν παρω αλλον γλυφτη θα κανει δουλεια?σκεφτομαι να παρω gold apple snail θα εχω προβλημα με τα φυτα μου μηπως αν τον παρω?

Link to comment
Share on other sites

όχι τα apple snail δεν τρώνε φυτά :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nickst, δεν ήταν ανάγκη να ανοίξεις καινούργιο θέμα. Μπορείς να βάλεις όλες τις απορίες σου σ'αυτό το θέμα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry314539 για να έχουμε μαζεμένα όλα τα στοιχεία του ενυδρείου σου. Καλή συνέχεια.

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

όχι τα apple snail δεν τρώνε φυτά :bowdown:

Υπάρχουν πολλών ειδών Apple Snails και πολλά από αυτά τρώνε φυτά.

Γιατί σου πέθανε ο πλέκο σου? Το έψαξες?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω Apple Snails το κιτρινο που ειναι σαν χρυσο τρωει φυτα αυτο?δεν ξερω γιατι μου πεθανε μια χαρα ηταν και την αλλη μερα το ειδα στο φιλτρο πεθαμενο.

Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα ευχαριστω θα παρω τελικα ενα χρυσο σαλιγκαρι και θα παρω και ταμπλετες με αλγη και θα του ριχνω μια την ημερα και ελπιζω να μην ορμισει στα φυτα μου.

Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα ευχαριστω θα παρω τελικα ενα χρυσο σαλιγκαρι και θα παρω και ταμπλετες με αλγη και θα του ριχνω μια την ημερα και ελπιζω να μην ορμισει στα φυτα μου.

Πριν 2 μηνες στο 1 ενυδρειο μου υπήρχαν πάνω απο 400 μηλοσαλιγκαρα....

μικρα... μεγάλα... μεσαια... νεογεννητα....

Με αρκετά φυτα.... και ΔΕΝ ειχα κανενα προβλημα!!!

Λες να σου τυχει εσενα το φυτοφαγο?? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ειχα πριν ενα μηνα ενα χρυσο και ενα φυτο που ηταν κοκκινα σκουρο με κοκκινα σκουρα φυλα το ειχε φαει ολο αν το δεις τωρα 2 κλοναρακια εμειναν......τωρα αγορασα ενα χρυσο παλι αντε να δω θα μου αφησει τιποτα?πρεπει να παρω και ταμπλετες αλγης να το ριχνω γιατι το αλλο που ειχα παλια δεν εριχνα τιποτα μεσα μονο τροφη στα ψαρακια και μια τα ταπλετα που ειναι για τα γατοψαρα.για αυτο λες να μου αρχισε τα φυτα?επειδη ηταν νυστικο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλών ειδών Apple Snails και πολλά από αυτά τρώνε φυτά.

Γιατί σου πέθανε ο πλέκο σου? Το έψαξες?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω ψαξει απο τι πεθανε.........παντως απο τοτε που τον αγορασα τον ειχα 2 μηνες και και δεν τον εχω ταισει ποτε........μαλλον απο αυτο θα πεθανε δεν θα εβρισκε αλγη να καταναλωσει και πεθανε....τωρα πηρα της τερεα κατι ταμπλετες tetra wafer mix λεγεται και ειναι για γατοψαρα γαριδες γλυφτες και αστακους...ερειξα σημερα 4 κοκκους καλα ειναι η ερειξα πολλους?ποσους να ριχνω την ημερα?

Link to comment
Share on other sites

Για τα ψάρια που κινούνται στο μέσο του ενυδρείου και στον "αφρό", θα ρίχνεις τόση τροφή ώστε να καταναλώνεται σε 2-3 λεπτά.

Για τα βυθόψαρα, θα πρέπει οι ταμπλέτες να καταναλώνονται σε 5-10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...