Jump to content

Περίεργα στίγματα σε λάμπιντο


Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου μόλις ανάρωσαν τα ψαράκια μου απο ικ χρησιμοποιώντας την μέθοδο θερμοκρασίας στους 30 με αλάτι για 8 μέρες επιτυχώς!!!!! και τώρα 3 μέρες τα παρασιτα έχουν εξαφανιστεί από τα ψαράκια μου.......στο ένα θυληκο εκ του χαρεμιού μου όμως παρατηρώ κάτι ασυνήθηστό στην ουρά του....και θα ήθελα να μου πείται τι είναι...????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου μόλις ανάρωσαν τα ψαράκια μου απο ικ χρησιμοποιώντας την μέθοδο θερμοκρασίας στους 30 με αλάτι για 8 μέρες επιτυχώς!!!!! και τώρα 3 μέρες τα παρασιτα έχουν εξαφανιστεί από τα ψαράκια μου.......στο ένα θυληκο εκ του χαρεμιού μου όμως παρατηρώ κάτι ασυνήθηστό στην ουρά του....και θα ήθελα να μου πείται τι είναι...????

Για να το θέσω πιό ξεκάθαρα....μόλις τελείωσα την θεραπεία για το ικ που είχε τρομερή έξαρση και εξάπλωση μόνο πάνω σε ένα λάμπιντο εκ του χαρεμιού μου εμφανίστηκε την επόμενη αυτό που βλέπεται στην ουρά του ένα στίγμα...που μάλλον μου φέρνει για λεμφοκύστη....τι λέτε???????

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες δεν βοηθάνε για να δούμε το πρόβλημα που αναφέρεις. Αυτό που έχω να σου πω είναι πως μετά από την θεραπεία Ich και μετά την τελευταία μέρα που θα εντοπίσεις το τελευταίο σημάδι πάνω στο ψάρι, η θερμοκρασία θα πρέπει να μείνει 8 με 10 μέρες στους 30 βαθμούς γιατί ναι μεν σκοτώνεις το Ich αλλά πρέπει να σκοτώσεις και τα αυγά του που έχουν χρόνο εκκόλαψης τις 7-8 μέρες.

Αλλαγή νερού, ΕΚΤΟΖΟΝ και θερμοκρασία στους 30 βαθμούς.

Αν κατάλαβα κάτι λάθος, γιατί όπως είπα δεν διακρίνω κάτι συγκεκριμένο στις φωτογραφίες, το λες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...