Jump to content

Το aquazone σερνεται!!


liquid

Recommended Posts

Νομιζω οτι υπαρχει τεραστια διαφορα αυτη την εβδομαδα :thumbup:

Μπραβο WebMasters !!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εδω και δυο μερες δηλαδη εχθες και σημερα εχω προβλημα

με την συνδεση στο site.

Δηλαδη η δεν μπορω να συνδεθω καθολου οπως εχθες το απογευμα η

για να δω ενα θεμα η να στειλω μια απαντηση σε καποιο post καθυστερει

παρα πολυ.Αυτο σημερα.

Δεν γραφω αυτο το post για διαμαρτυρια αλλα απλα για ενημερωση. :D

Βεβαια δεν ξερω μηπως αυτο το προβλημα το κανει μονο σε εμενα.

Συγχαρητηρια για αλλη μια φορα για το site και να ξερετε οτι εχει

γινει κομματι της ζωης μας. :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - ioannis1
Link to comment
Share on other sites

προχθες απο το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ δεν μπορούσα ούτε

εγώ να μπω καθόλου στο site.

Link to comment
Share on other sites

προχθες απο το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ δεν μπορούσα ούτε

εγώ να μπω καθόλου στο site.

Και εγω μετα απο 5 προσπαθειες χτες το βραδι καταφερα να μπω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα τις τελευταίες μέρες?

Είμαι το πρωί με 2Μbit HOL και το βράδυ 2Mbit Otenet και από topic se topic κάνει πολλές φορές γύρω στα 10sec είτε με τη μία είτε με την άλλη. Μήπως έχει φτάσει τα όρια του ο Server ή το διαθέσιμο traffic. Χτες και σήμερα έφτασε σε σημείο να κάποιες φορές να μην ανοίγει καθόλου η σελίδα (Time out). Εννοείτε ότι τα υπόλοιπα site έπαιζαν μια χαρά.

Νομίζω πως πρέπει να το κοιτάξετε εαν ο server δεν είναι αποκλειστικά δικός σας, να εξυπηρετεί μόνο το site, να υπάρχει πρόβλημα με την εξυπηρέτηση της data base του forum από πλευράς hardware. Ακόμα και αποκλειστικότητα να υπάρχει μήπως χρειάζεται αναβάθμιση.

Ετσι είναι τα πράγματα, μαζί με το λαό έρχονται και τα προβλήματα. Keep walking :welcome::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ συχνά το παραπάνω φαινόμενο

και είναι απαράδεκτα αργο!

Sumfono apoluta oti einai uperbolika argo.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρατηρείτε και σε εμένα οργάν πολλή να ανοίξουν η σελίδες και μερικές φορές δεν ανοίγουν καθόλου (σύνδεση ADSL 768)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα..

οι σελίδες δεν αργάν καθόλου να κατέβουν..

ίσως πρέπει να αλλάξετε σπίτια και δουλειές!! :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω το ιδιο εχω :welcome:

Με forthnet 1024M ADSL ! Αργουν πολυ να ανοιξουν και δεν ανοιγουν σωστα!

οι απαντησεις σε καθε θεμα ειναι σαν δενδρογραμμα απο κατω και πρεπει να τις ανοιξεις μια μια! :thumbup:

Πρεπει να γινεται αυτο?, την προηγουμενη εβδομαδα ηταν οκ! :thumbup::thumbup::(:(:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

οι απαντησεις σε καθε θεμα ειναι σαν δενδρογραμμα απο κατω και πρεπει να τις ανοιξεις μια μια! :welcome:

Πρεπει να γινεται αυτο?

Επάνω υπάρχει το κουμπί "Επιλογές" και από εκεί επιλέγεις "Τροπος Εμφάνισης" --> "Τυπικό"

Link to comment
Share on other sites

οι απαντησεις σε καθε θεμα ειναι σαν δενδρογραμμα απο κατω και πρεπει να τις ανοιξεις μια μια!

Πρεπει να γινεται αυτο?

Oκ boss!! :welcome::thumbup: δικη μου..πατατα ηταν.. thanks!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οσο πάει και χειροτερεύει η κατάσταση. Κατά τις 8-11 (και όχι μόνο) πατάμε κουμπί πάμε για καφέ στη κουζίνα και μετά γυρνάμε. Είναι αμαρτία μια τέτοια προσπάθεια και κόπος δημιουργίας του site να αμαυρώνεται από αδυναμία εξυπηρέτησης του Server.

Υπάρχει εντοπισμός του προβλήματος τουλάχιστον ή νομίζουμε ότι όλα πάνε καλά? Υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα βελτίωσης της κατάστασης ή απλά πρέπει να ζήσουμε με αυτό? Ρωτάω ξανά γιατί τη προηγούμενη φορά απάντηση δεν πήρα αλλά δυστυχώς από ότι φαίνεται ούτε και βελτίωση. Τουλάχιστον μη γίνομαι και γραφικός λέγοντας το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο πάει και χειροτερεύει η κατάσταση. Κατά τις 8-11 (και όχι μόνο) πατάμε κουμπί πάμε για καφέ στη κουζίνα και μετά γυρνάμε. Είναι αμαρτία μια τέτοια προσπάθεια και κόπος δημιουργίας του site να αμαυρώνεται από αδυναμία εξυπηρέτησης του Server.

Υπάρχει εντοπισμός του προβλήματος τουλάχιστον ή νομίζουμε ότι όλα πάνε καλά? Υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα βελτίωσης της κατάστασης ή απλά πρέπει να ζήσουμε με αυτό? Ρωτάω ξανά γιατί τη προηγούμενη φορά απάντηση δεν πήρα αλλά δυστυχώς από ότι φαίνεται ούτε και βελτίωση. Τουλάχιστον μη γίνομαι και γραφικός λέγοντας το ίδιο πράγμα.

Τις προηγούμενες ώρες, όπως και αυτή τη στιγμή, προσωπικά δεν παρατηρώ κάποια καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι 100% συμβατός ο κώδικάς του forum με Firefox και να δημιουργούνται καθυστερήσεις? Γιατί πρόβλημα γραμμής μου σίγουρα δεν είναι, καρατσεκαρισμένο :)

Πάντως και ΙΕ που έχω δοκίμασει κατά καιρούς τα ίδια μου φαίνεται. Αλλωστε δεν είναι μόνο εκ μέρους μου το πρόβλημα και δε μιλάμε για 1-2 ημέρες, μιλάμε για συχνότητα του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παρατηρείτε το εξής φαινόμενο. Κάποιες ώρες ανά 2-3 μέρες το κεφάλι μου να χτυπάω στον τύχω δεν ανοίγει σελίδα και ξαφνικά μετά από 10, 30 και άλλοτε 60 λεπτά λειτουργούν όλα ρολόι. Όταν συμβαίνει αυτό μπαίνω σε άλλες σελίδες και όλα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν έχουμε πει οτι το ενυδρείο χρειάζεται υπομονή?

Υπομονή σε όλα λοιπόν, και στο forum...

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρεπει να υπαρχει καποιο προβλημα γιατι χτες το βραδυ δεν μπορεσα να μπω με τιποτα,και δεν ηταν η πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να υπαρχει καποιο προβλημα γιατι χτες το βραδυ δεν μπορεσα να μπω με τιποτα,και δεν ηταν η πρωτη φορα.

και εγω επισης

ολο το απογευμα δεν καταφερα να μπω.

δοξα το Θεο ειμαστε πολλοι :):excl:

Έγινε επεξεργασία - printioa
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να μπούμε πρέπει να κάνουμε αίτηση??

Προσπαθούσα περισσότερο απο τρείς ώρες εχθές χωρίς αποτέλεσμα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τον Server που μας φιλοξενεί.

Τώρα το Aquazone λειτουργεί κανονικά.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω για ότι πρόβλημα αντιμετωπίζετε στο μέλλον να αποστέλετε email στο aquazone@aquazone.gr.

Ευχαριστώ,

Δημήτρης Λυσίκατος

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε στο παραπάνω μήνυμα ενημέρωση στο email ότι ας πούμε υπάρχει πρόβλημα καθυστέρησης ή είναι κάτω ο server και δεν μπαίνουμε (Δε νομίζω όταν είναι κάτω ο server βέβαια ότι θα πάρετε το email !!) ή εννοείτε να μην αναφέρουμε ξανά στο συγκεκριμένο topic τα προβλήματα που κατά καιρούς παρουσιάζονται παρά μόνο στο email.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...