Jump to content

Παγκοσμιο Κυπελο 2006!


Προβλέψτε τον νικητή του Παγκόσμιου Κυπέλου 2006  

17 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ο καιρος φτανει για να ξεκινησει το Παγκοσμιο Κυπελο Ποδοσφαιρου!Ελπιζω στην παρεα μας να υπαρχουν και αλλοι ποδοσφαιροφιλοι μαζι με εμενα!Οι ομαδες 32, το κυπελο ενα και μοναδικο!Ποια χωρα πιστευετε οτι θα το κατακτησει?Για να βοηθησω οι χωρες που συμμετεχουν ειναι (οκτω ομιλοι των τεσσαρων ομαδων)

1)Γερμανια,Κοστα Ρικα,Πολωνια,Ισημερινος

2)Αγγλια,Παραγουαη,Τρινινταντ και Τομπακο,Σουηδια

3)Αργεντινη,Ακτη Ελεφαντοστου,Σερβια και Μαυροβουνιο,Ολλανδια

4)Μεξικο,Ιραν,Αγκολα,Πορτογαλια

5)Ιταλια,Γκανα,ΗΠΑ,Τσεχια

6)Βραζιλια,Κροατια,Αυστραλια,Ιαπωνια

7)Γαλλια,Ελβετια,Ν.Κορεα,Τονγκο

8)Ισπανια,Ουκρανια,Τυνησια,Σ.Αραβια

Εγω παντως πιστευω οτι αν οι Βραζιλιανοι παιξουν τη μπαλα που μπορουν και ξερουν, δεν θα υπαρχει αντιπαλος!

Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ! δε θα πω ποιοι πιστευω οτι θα παρουν τι κουπα αλλα θα πω ποιους υποστηριζω .... εεεε λοιπον υποστηριζω πολυ τη Γερμανια και την Ιταλια :o μηπως βρισκετε κατι κοινο στις 2 ομαδες ???? Προσωπικα προτιμω αλλο στυλ ποδοσφαιρου απο την "FANTASY" BRASIL ... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου άρεσε να δώ και την Ισπανία στον τελικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να δω στον τελικό τις 2 αγαπημένες μου ομάδες Μεξικό – Βραζιλία. :thumbup: Για την πρώτη χλωμό το βλέπω.

Την μοναδική ομάδα που δεν θέλω να δω να περνάει από τους ομίλους είναι η Αμερική. Δεν τους χωνεύω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά,

αλλά όταν λέτε ποδόσφαιρο εννοείτε αυτό που 22 μαντραχαλάδες τρέχουν σε ένα χωράφι και κλωτσάνε ένα στρογγυλο κομμάτι πετσι? Και είναι και ένας με μαύρα και κάνει τον τσοπάνη με μια σφυρίχτρα?

:thumbup::o:thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά,

αλλά όταν λέτε ποδόσφαιρο εννοείτε αυτό που 22 μαντραχαλάδες τρέχουν σε ένα χωράφι και κλωτσάνε ένα στρογγυλο κομμάτι πετσι? Και είναι και ένας με μαύρα και κάνει τον τσοπάνη με μια σφυρίχτρα?

:thumbup:  :o  :thumbdown:

23955[/snapback]

Και απέξω κάθοντε και τους κοιτάνε 45 χιλιάδες 'κορόϊδα' και χουχουτάνε σαν ουρακοτάγκοι.

.....ξέχασες να πείς. :lmao::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οπως σε μερικους τους αρεσει να βλεπουν στιβο σε αλλους κολυμβηση σε αλλους ενοργανη σε μερικους (παρα πολυ μεγαλο κομματι) τους αρεσει να βλεπουν το βασιλια των σπορ που δεν ειναι αλλο απο το ποδοσφαιρο ....

Αυτα για την ωρα ....

Link to comment
Share on other sites

Οπως σε μερικους τους αρεσει να βλεπουν στιβο σε αλλους κολυμβηση σε αλλους ενοργανη σε μερικους (παρα πολυ μεγαλο κομματι) τους αρεσει να βλεπουν το βασιλια των σπορ που δεν ειναι αλλο απο το ποδοσφαιρο ....

Αυτα για την ωρα ....

23966[/snapback]

Δεν νομίζω ότι είναι σπορ φίλε Αντώνη.

Και αν ξεκίνησε έτσι τώρα δεν έχει καμμία σχέση με τα σπορ.

Μια κερδοφόρα βιομηχανία δισεκατομμυρίων είναι.

Και αυτοί που κλωτσάνε το πετσί πού λέει ο φίλος ο ζορμπάς παραπάνω Βασιλιάδες είναι και αυτοί απο τα πλούτοι που κονομάνε σε κάθε σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το κανουμε ομως ειναι σπορ οπως και τα παραπανω που ανεφερα οπως και εκατονταδες αλλα .... πιστευω ενα αθλημα δε κρινετε - εαν ειναι - απο τα ποσα κερδιζουν αυτοι που το απαρτιζουν .... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το κανουμε ομως ειναι σπορ οπως και τα παραπανω που ανεφερα οπως και εκατονταδες αλλα .... πιστευω ενα αθλημα δε κρινετε - εαν ειναι - απο τα ποσα κερδιζουν αυτοι που το απαρτιζουν .... :thumbdown:

23972[/snapback]

Σαφέστατα.

Δεν κρίνουμε το 'σπορ' ή το άθλημα ή πέστο όπως θέλεις.

Εγώ προσωπικά κρίνω αυτούς τους ελεινούς τυπάδες που κάθε φορά σπάνε κεφάλια διαλύουν εγκαταστάσεις, αυτοκίνητα και ότι βρούν μπροστά τους στο όνομα της στρογυλής θέας.

:thumbup::o

Συγγνώμη άλλα μου προκαλεί γέλιο.

Να δεχτώ εναν φυσιολογικό άνθρωπο ο οποίος είναι ΦΙΛΑΘΛΟΣ μιας ομάδας και κάθε τόσο απολαμβάνει ενα ωραίο παιχνίδι, ναι το δέχομαι.

Αλλά δεν θα δεχτώ ποτέ τον ΟΠΑΔΟ ο οποίος υπερασπίζεται το σπορ αυτό λές και κινδυνεύουν τα συμφέροντα επιβίωσης του.

Τέλος πάντων ξεφύγαμε απο το Θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Και απέξω κάθοντε και τους κοιτάνε 45 χιλιάδες 'κορόϊδα' και χουχουτάνε σαν ουρακοτάγκοι.

23963[/snapback]

Επειδη οντως ξεφυγαμε απο το θεμα Βαγγελη ενα θα πω και κλεινω αυτοι που αναφερεις ομως ειναι η μειοψηφια και οπως σε ολα τα πραγματα υπαρχουν οι κακοι και οι καλοι ετσι και το ποδοσφαιρο δε μπορουσε να μεινει στην απεξω . Αυτοι που αναφερεις ομως ειναι μια μικρη μεριδα φιλαθλων εγω σου λεω 100 ... 500 ...1000 ατομα που αλλο σκοπο δεν εχουν παρα να πανε να εκτονοθουνε στο γηπεδο και να τα σπασουν ολα και οχι το ποσο που αναφερεις απο πανω ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά κρίνω αυτούς τους ελεινούς τυπάδες που κάθε φορά σπάνε κεφάλια διαλύουν εγκαταστάσεις, αυτοκίνητα και ότι βρούν μπροστά τους στο όνομα της στρογυλής θέας.

23976[/snapback]

Αυτό είναι ελληνικό φαινόμενο και άντε μερικών χωρών ακόμα μετρημένων στα δάχτυλα του ενός χεριού. :thumbup:

Από κει και πέρα εγώ θα ήθελα Γερμανία...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην γίνει καμμία παρεξήγηση...

Αυτά που έγραψα παραπάνω ήταν για να δείξω ότι δεν ασχολούμαι καθόλου και είμαι παντελώς άσχετος.

Δεν ήταν μομφή εναντίον του ποδοσφαίρου ή εναντίον οποιουδήποτε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοειτε !!! ΔΕ νομιζω καποιος απο δω να το πηρε προσωπικα .... Διαλογος γινετε και μαλιστα πολιτισμενος οπως παντα φυσικα σαυτο το Forum ....

Έγινε επεξεργασία - dartman1980
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατα τη γνώμη μου το παγκόσμιο κύπελλο είναι η μοναδική ευκαιρία που έχει κάποιος να παρακολουθήσει ποδόσφαιρο πέρα από σκοπιμότητες και οικονομικά οφέλη. Απόδειξη αυτου είναι τα τελευταία δυο mundial όπου αναδείχτηκαν χώρες όπως το Καμερούν η Τουρκία κα.

Στο παγκόσμιο κύπελλο συναντώνται οι μεγαλύτεροι και οι πιο ακριβοπληρωμένοι ποδοσφαιριστές του κόσμου από τις πιο αναπτυγμένες ποδοσφαιρικά χώρες (Βραζιλία,Γερμανία,Αγγλιά ..) με τους πιο άσημους ποδοσφαιριστες από Αφρικανικες και Ασιατικές χώρες που δεν θα είχαμε ποτε την ευκαιρία να τις δουμε να παίζουν.

Όλα τα άσχημα εμφανίζονται στο ποδόσφαιρο όταν έχουμε να κάνουμε με διοργανώσεις συλλογικού επιπέδου όπως τα πρωταθλήματα των χωρών και το champions league όπου οι ομάδες είναι στην ουσία εταιρείες και το μόνο που τους απασχολεί είναι το οικονομικό όφελος. Αυτές οι ομάδες-εταιρείες είναι που φανατίζουν τον κόσμο και συντηρούν με αυτόν τον τρόπο τα φαινόμενα βίας στα γήπεδα.

Προσωπικά ανυπομονώ και θα ήθελα ηξ Βραζιλία να παίξει την μπάλα που μπορεί και να το πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά,

αλλά όταν λέτε ποδόσφαιρο εννοείτε αυτό που 22 μαντραχαλάδες τρέχουν σε ένα χωράφι και κλωτσάνε ένα στρογγυλο κομμάτι πετσι? Και είναι και ένας με μαύρα και κάνει τον τσοπάνη με μια σφυρίχτρα?

:thumbup:  :o  :thumbdown:

23955[/snapback]

Λοιπον, αφου δεν γνωριζεις τι ειναι το ποδοσφαιρο, ανοιξε την TV στις 9 Ιουνιου και βλεπε καθημερινα επι ενα μηνα (εως 9 Ιουλιου- τελικος) μπαλλιτσα να ερθεις να στρωσεις!!!Α, η δοσολογια ειναι δυο με τρεις φορες την ημερα, μην ξεχνιεσαι!!!

Στις 10 Ιουλιου θα εξεταστεις παλι και κοιταξε μην αρχισεις να λες παλι για μαντραχαλαδες και χωραφια γιατι εχω και αλλες συνταγες!!! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που ξεχασα να πω για τον φιλο Βαγγελη!Μην ακουτε τι λεει, ολα για ξεκαρφωμα ειναι μετα την αποκαλυψη που εκανα γι' αυτον!Ελα τωρα που δεν θες...Μας κανεις και τον δυσκολο!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να δω μια ανανεωμένη Γαλλία μετά το προηγούμενο

στραπάτσο! Είναι και οι τελευταίοι αγώνες του Ζιζού.

Αντικειμενικά η βραζιλία δεν έχει αντίπαλο, άλλωστε και η διαιτησία δεν της

πάει κόντρα οπότε :thumbup:

Μακάρι να έχει ενδιαφέρον το τουρνουά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που ξεχασα να πω για τον φιλο Βαγγελη!Μην ακουτε τι λεει, ολα για ξεκαρφωμα ειναι μετα την αποκαλυψη που εκανα γι' αυτον!Ελα τωρα που δεν θες...Μας κανεις και τον δυσκολο!!! :thumbup:

24049[/snapback]

:o:thumbdown: σσσσσσσσ.... Κρύβε λόγια....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις οσο εσεις πλακωνεστε την κουπα θα την παιρνει

το ενα το μοναδικο

ΤΡΙΝΙΤΑΝΤ :thumbup::o:thumbdown::lmao::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ας πω λοιπον τη γνωμη μου μετα απο το περας της πρωτης αγωνιστικης του παγκοσμιου κυπελου .

Πιστευω οτι απο πλευρας ομορφου ποδοσφαιρου ειναι ισως το καλητερο μουντιαλ που εχω παρακολουθησει απο το 1990 . Λιγα παιχνιδια ηταν "σουπα" οπως λεμε και κατα τη γνωμη μου αυτα ηταν 2-3 .

Θελω να πιστευω οτι ολους σας σας απογοητευσε η Βραζιλια :thumbup: που δεν επαιξε τη μπαλα που μπορει σε σχεση και με τισ μοναδες που εχει .

Εντυπωση μου εχει κανει η Γερμανια και μπραβο στο Κλινσμαν που προτιμησε νεαρους παιχτες να την στελεχωσουν με κατα τη γνωμη μου πολυ θετικο αποτελεσμα .

Η εκπληξη της διοργανωσεις θεωρω οτι θα ειναι η Ισπανια που φενετε πολυ δυνατη πολυ καλα στημενη και επιτελους καιρο ειναι να κανει και κατι σε ενα Παγκοσμιο Κυπελο πιστευω οτι θα τη δουμε τελικο .

Η Τσεχια τωρα επαιξε και αυτη πολυ καλη μπαλα αλλα δε νομιζω να παει και πολυ μακρια ...

Οσο για την Ιταλια ... τι μπορω να πω ... ΚΛΑΣΙΚΗ ΙΤΑΛΙΑ !!! FORZA ITALIA !!!! Χαλαρα στην αρχη να παρουμε το αποτελεσμα και απο το δευτερο γυρω φορτσαρουμε εχει τα φωτα να το κανει ....

Αυτες ηταν καποιεσ παρατηρησεις μου απο τι μεχρι τωρα πορεια του μουντιαλ ....

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::o:thumbdown::lmao::ninja:

post-1112-1150358887_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι προβλέπετε ότι θα γίνει στο τέλος?????

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι προβλέπετε ότι θα γίνει στο τέλος?????

25867[/snapback]

Σωραιος .... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να γηρισω λιγο πισω, ειμαι παο, και εχω παει μονο 2 φορες στην ζωη μου να τον δω και η ετια ειναι η βια! Και με στεναχωρι αφτο αλλα δεν βλεπω κατι να γηνετε! Ο ντεμης κατι πηγε να κανει και τον ειπαν ρουφιανο γιατι εχει ξεχαστη πλεον στης μερες μας η πραγματικι ενια της λεξης!!! αυτα!

Γουσταρο τρελα HOLLAND αλλα μονο Αγγλια και Πορτογαλια εχω δει να πεζουν ωραια μπαλα! Ταπινη μου γνωμη! Αν και δεν εχω δει ολλα τα ματσακια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...