Jump to content

Recommended Posts

Πήρα ένα καινούργιο υπολογιστή και το cd του board είχε μέσα και το norton antivirus.Oταν λοιπόν είναι enable to norton internet security και το norton antivirus auto protect δεν τσουλάει τίποτε στον υπλογιστή.Ξερετε αν μπορώ να κάνω κάτι????

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν τσουλάει θέλεις να πεις ότι είναι πολύ αργός? Παράξενο.

Η δικιά μου συμβουλή είναι να τα βγάλεις και να βάλεις πρώτα το antivirus να κάνεις επανεκκίνηση και τις αναβαθμίσεις του και μετά το ίδιο με το Internet security. Πάντως αν έχεις adsl router με δικό του firewall δεν χρειάζεσαι άλλο software firewall. Προσωπικά έχω μόνο το Nod32 για antivirus και είμαι πολύ ευχαριστημένος. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου γνωμη ειναι να μη βαλεις καθολου το Norton Internet Security μονο προβληματα δημιουργει .

Link to comment
Share on other sites

Απο τη δική μου εμπειρία το Norton antivirus είναι γενικά πολύ βαρύ. Αλλά σε ένα καινούργιο υπολογιστή δε μπορώ να φανταστώ ότι είναι λόγος για τη δημιουργία μεγάλου προβλήματος. Για δοκίμασε uninstall/install

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου γνωμη ειναι να μη βαλεις καθολου το Norton Internet Security μονο προβληματα δημιουργει .

23964[/snapback]

Συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

O υπολογιστής είναι ένας celeron στα 2,93.Και σε έναν ποιο παλιό που είχα δοκιμάσει celeron στα 2,53 περίπου :thumbup: τα ίδια πράγματα έκανε.Μήπως φταίει το ότι είναι σε δύκτιο και τρέχει λογιστικό πρόγραμμα που είναι σε άλλο υπολογιστή.Οσο για το internet για να ανοιξει το aquazone έκανε 10λεπτά :o Εχω κάνει uninstall/install και κάνει πάλι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιο άλλο antivirus και θα δείς! αν δεν τρέχει πάλι θα φταίει κάτι άλλο !! Διαφορετικά στείλε το Norton !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

AVG καλο και free δοκιμασμενο

Link to comment
Share on other sites

Το Norton είναι βαριά εφαρμογή και σε συνδυασμό με το Norton internet security μπορεί να σου δημιουργεί προβλήματα. Εγώ προσωπικά που είμαι πολλές ώρες στο δίκτυο χρησιμοποιώ μόνο το Norton antivirus και για internet security το Zone Alarm Pro. Αν ένδιαφέρεσαι ( free )στείλε π.μ. Απο γνωστό που είναι υπερβολικά ψαγμένος έχω ακούσει οτι κορυφαίο ειναι το Kaspersky AntiVirus, δεν το έχω όμως διασταυρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν τσουλάει θέλεις να πεις ότι είναι πολύ αργός? Παράξενο.

Η δικιά μου συμβουλή είναι να τα βγάλεις και να βάλεις πρώτα το antivirus να κάνεις επανεκκίνηση και τις αναβαθμίσεις του και μετά το ίδιο με το Internet security. Πάντως αν έχεις adsl router με δικό του firewall δεν χρειάζεσαι άλλο software firewall. Προσωπικά έχω μόνο το Nod32 για antivirus και είμαι πολύ ευχαριστημένος.  :thumbup:

23958[/snapback]

Κι εγώ "πέταξα" το Norton εδώ και καιρό και χρησιμοποιώ το NOD32 που είναι "πανάλαφρο" και εξίσου καλό, σύμφωνα και με συγκριτικά που βρήκα. Το pc της δουλειάς που έχει norton (αναγκαστικά), σέρνεται...

Πάντως firewall χρησιμοποιώ (sygate, free edition) παρά την ύπαρξη και router firewall. Εκτός της έξτρα προστασίας, με προστατεύει και από τις "εξερχόμενες" ανεπιθύμητες επικοινωνίες, δηλ. αυτές που προσπαθεί να κάνει η κάθε εφαρμογή που τρέχει στο PC, κάτι που δεν κάνει το firewall του router.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το firewall δεν είναι σωστά ρυθμισμένο και σου κόβει το δίκτυο ή τη συγκεκριμένη δικτυακή εφαρμογή?

Πάντως τα τελευταία Norton Antivirus (2005-2006) είναι αρκετά βαριά επειδή περιλαμβάνουν και λογισμικό antispyware κάτι που δεν χρειάζεσαι αν δεν χρησιμοποιείς internet explorer.

Link to comment
Share on other sites

AVG καλο και free δοκιμασμενο

23994[/snapback]

+1

Είναι μακράν το καλύτερο!

Δεν σε ενοχλεί ποτέ, δεν σέρνεται το μηχάνιμα!

αρκεί να έχεις εσυ τακτικές πρωτοβουλίες να κάνεις κάνα scan!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κατα προσωπικη μου αποψη

Το ΝΟΡΤΟΝ ειναι για :thumbup::o:thumbdown::lmao::ninja::ninja::buttrock::rolleyes::unsure::blush::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

KASPERSKY for ever.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...