Jump to content

ΣΗΜΑΝΤΙKΟ DSL


Recommended Posts

Αυτο το POST εχει καθαρα ενημερωτικο σκοπο και σε καμια περιπτωση υπαρχει ιχνος διαφημισεις ....

Σκοπος μου ειναι να ενημερωσω και να διευκοληνω καποιους φιλους του FORUM που ηθελαν να βαλουν DSL αλλα τους φενονταν αρκετα τα λεφτα ...

Για αυριο ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΡΙΟ οποιος προμηθευτει DSL in A box και στειλει την αποδειξη ημερομηνιας αγορας στη FOrthnet θα εχει DSL 512 με 117 euro για ενα χρονο ....

ΠΡΟΣ ADMIN : Αν κρινετε οτι κακως ανοιχτηκε αυτο το TOPIC παρακαλω για την αμμεση διαγραφη του

Παντα φιλικα , Αντωνης

Έγινε επεξεργασία - dartman1980
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!!!!! Το καλό είναι ότι μέσω της εταιρίας που δουλεύω το αγόρασα με 92€ :o:thumbdown::lmao::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα κομπλε πληρωμενα 117euria ....

http://www.forthnet.gr/templates/corporate...aspx?c=10008544

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να το αγορασουμε σημερα, να στειλουμε την αποδειξη και να το ενεργοποιησουμε σε 2 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακούσει οτι ο οτε το Σεπτέμβριο θα διπλασιάσει τις ταχύτητες σύνδεσης όλων των συνδρομητών οπότε όσοι πήραν το πακέτο και το ενεργοποιήσουν στα 512, από Σεπτέμβριο θα έχουν 1024.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε metst δε κανει τιποτα χαρα μου να βοηθω ανθρωπους με τετοιο επιπεδο και ναι τα μελοι του Aquazone ρε παιδια πως να το κανουμε εχουν επιπεδο !!!!

Φιλε μου Andreasp γιαυτο δυστηχως δε γνωριζω να σου απαντησω , παντως το BOX πρεπει να αγοραστει αυριο δηλαδη η αποδειξη να εχει ημερομηνια 01/06/2006 . Για λοιπες πληροφοριες ενα τηλεφωνακι στο 8001008000 απο αυριο πρωι πρωι ...

Φιλε liquid δε γνωριζω κατι τετοιο ....

Έγινε επεξεργασία - dartman1980
Link to comment
Share on other sites

"Άσπρη" μέρα θα δουν από τον Σεπτέμβριο οι χρήστες ευρυζωνικών συνδέσεων. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ έχει δρομολογήσει την αύξηση της ονομαστικής ταχύτητας των συνδέσεων ADSL για όλους τους πελάτες του και μάλιστα χωρίς χρέωση.

Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι συνδέσεις των 384 kbps θα γίνουν 768, οι συνδέσεις των 512 θα γίνουν συνδέσεις των 1024 kbps και οι συνδέσεις του 1 Μbps θα γίνουν 2 Mbps.

Η μετάβαση των χρηστών στις υψηλότερες ταχύτητες θα γίνει χωρίς κόστος για τους ίδιους και με στόχο να βγει η χώρα και ο ΟΤΕ από τον κατάλογο των ακριβών και χαμηλής ταχύτητας συνδέσεων προς τους χρήστες / πελάτες.

Η κίνηση αναμένεται να ταράξει τα νερά του ευρυζωνικού Internet στην Ελλάδα ενώ είναι σίγουρο ότι και οι λιγοστές συνδέσεις που υπάρχουν μέσω LLU επίσης θ΄ αναβαθμιστούν προκειμένου να καλύψουν την προσφορά του ΟΤΕ.

Πηγές: www.knowhow.gr & http://www.techteam.gr/index.php?showtopic=63529

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που λεει ο liquid το διαβασα και εγω...καιρος ειναι να ξεπερασουμε την προιστορικη εποχη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα το κάνει για αυτούς που έχουν σύνδεση από otenet? Π.χ. conx κτλ?

Αν το κάνει σε όλους τους provider καλά θα είναι αλλά το βλέπω λίγο χλωμό.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον και να γίνει, οι υπόλοιποι θα αναγκαστούν να ακολουθήσουν, γιατί αλλιώς.....

Άντε Γεια :thumbup:

Πάντως αν η 384 μου γίνει 768 πρέπει να ετοιμάζομαι να προσθέσω καμια 500αριά gb σκληρούς δίσκους ακόμα. Και δεν θα έλεγα όχι να αυξανόταν και το up-speed μου λίγο, μπας και έβαζα αυτό το ftp μου online :o

Link to comment
Share on other sites

Και αμα γινει αυτο που λετε μετα θα κλεμε ολοι παρεα ...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε Αντώνη

το αγόρασα και εγώ συμφέρει περισσότερο και από την προσφορά που μας κάνει η εταιρεία ως υπάλλήλους της. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπερδευετε την ADSL γραμμη με τον Internet Provider????? Ο ΟΤΕ θα διπλασιασει χωρις extra κοστος την γραμμη σας (αυτο δηλαδη που πληρωνεται μεσω του λογαριασμου σας ανεξαρτητα απο provider)...απο κει και περα ειναι θεμα των Provider πως θα χειριστουν το θεμα για το θεμα της συνδρομης....μιλαμε για 2 διαφορετικα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Μάνο, το ξέρουμε πολύ καλά αυτό. Αλλά η πίεση πλέον θα μεταφερθεί στους ISP. Έτσι αργά ή γρήγορα η κατάληξη θα είναι αυτή.

Επίσης δεν νομίζω ότι η τιμή των 119 € για ένα χρόνο είναι τυχαία ή super προσφορά. Κατά την γνώμη μου είναι η τιμή που θα ισχύει σε λίγο καιρό για όλους, απλά δημιουργούν μια τεχνιτή αίσθηση έλλειψης. Και καλά τρέξτε όλοι σήμερα γιατί αύριο δεν θα έχει...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι Γιωργο....βλεπω πολλες προσφορες απο διαφορους παροχους (ας πουμε 512 στην τιμη του 384...).....αν γινει αυτο που λεει ο ΟΤΕ τοτε πιστευω οτι η τωρινη τιμη του 384 απο Σεπτεμβριο θα ειναι για τα 768 κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση της σύνδεσης πρέπει να γίνει μέχρι τις 08/06/2006για να ισχύει η προσφορά.

Βλέπω, σε λίγους μήνες τα 117€ θα είναι πάααααρα πολλά για 512 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Από Σεπτέμβριο ξεκινούν οι συγχωνεύσεις με πρώτη Tellas+Forthnet και ακολουθεί Intracom+HOL και όλοι οι παραπάνω providers θα δίνουν συνδέσεις full LLU (δική τους γραμμή χωρίς οτε). Οπότε ο οτε κατά τη γνώμη μου τρέχει να προλάβει κάνοντας αυτή την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι Γιωργο....βλεπω πολλες προσφορες απο διαφορους παροχους (ας πουμε 512 στην τιμη του 384...).....αν γινει αυτο που λεει ο ΟΤΕ τοτε πιστευω οτι η τωρινη τιμη του 384 απο Σεπτεμβριο θα ειναι για τα 768 κ.ο.κ

24383[/snapback]

Άρα συμφωνούμε απόλυτα :o

Είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι το αρρωστημένο μου μυαλό, ότι θυμάται χαίρεται :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πηρα ενα πακετακι για το γραφειο, να γλυτωσω τα περίπου 30ευρω που εδινα για 384 ως τωρα.

Πηρα και ενα για εναν φιλο, και το απογευμα θα παρω και αλλο ενα, να το κανω δωρο στην κοπελια μου να μην ταλαιπωρειτε η κακομοιρα με το modem.

Υποψιν οτι βρηκα ενα παλιο πακετο και μου εδωσαν μαζι, WebCam Crypto + ακουστικα.

Να πεσουν συντομα οι τιμες σε κατω απο 10ευρω για 512 το θεωρω σχεδον απιθανο.

Βασικα να πεσουν οι τιμες σε κατω απο 10ευρω το θεωρω απιθανο.

Απλα θα ανεβουν οι ταχυτητες και παλι 10ευρω θα δινουμε...

Εξαλλου απο εκεινο το επιπεδο και κατω δεν εχει και σημασια η καλυτερη τιμη.

τι 10 ευρω το μηνα... τι 8 !

Δεν καθομαι να ασχοληθω για 2-3 ευρω τον μηνα.

Νομιζω οτι ηταν απιστευτη ευκαιρια το συγκεκριμενο πακετο , και ειδικα απο την στιγμη που ειναι και 512 και ειναι ΚΑΙ Forthnet!

Έγινε επεξεργασία - andreasp
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου andreasp καλα εκανες και προμηθευτικες και να σε σιγουρος οτι δε θα υπαρξει καμια τραγικη μεταβολη στον internetiko χωρο σε συντομο χρονικο διαστημα ...

Τα καλητερα ερχοντε αλλα ακομα αργουνε .... και φυσικα θα ενημερωνω γιαυτα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και ενα για εναν φιλο, και το απογευμα θα παρω και αλλο ενα, να το κανω δωρο στην κοπελια μου να μην ταλαιπωρειτε η κακομοιρα με το modem.

24402[/snapback]

Φίλε Αντρέα, τι θα πάρεις το απόγευμα; Ήδη οι "Γερμανοί" έχουν ξεπουλήσει από το μεσημεράκι.

Δυστυχώς κι' εγώ το έμαθα σήμερα, αλλά λόγω δουλειάς δεν μπόρεσα να μπώ σε Γερμανό πριν τη μία. Πακέτα ( PSTN ) γιοκ ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αντρέα, τι θα πάρεις το απόγευμα; Ήδη οι "Γερμανοί" έχουν ξεπουλήσει από το μεσημεράκι.

Δυστυχώς κι' εγώ το έμαθα σήμερα, αλλά λόγω δουλειάς δεν μπόρεσα να μπώ σε Γερμανό πριν τη μία. Πακέτα ( PSTN ) γιοκ ! ! !

24426[/snapback]

Μου το εχουν κρατημένο , και ειναι και αυτο απο τα παλια με την Crypto Webcam.

εξαλλου μην τρελενεσε.

Δεν ειναι μονο ο Γερμανος.

Υπαρχει παντου το adsl in a box.

Παρε τηλεφωνο σε Mediamarkt, carrefure, ηλεκτρονικη, ραδιο κορασιδη, multirama, eshop, και γενικα σε ολες τις μεγαλες αλυσιδες.

Αν εχει εξαντληθει σε ολες τοτε εισαι τυχερός.

Σημαινει οτι θα μπουνε μερικες χιλιαδες χρηστες την αλλη εβδομαδα στο δυκτιο με αποτελεσμα να κρασαρει η forthnet.

Έγινε επεξεργασία - andreasp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...