Jump to content

Hypancistrus Contradens


djtonyel

Recommended Posts

post-7926-1265752469_thumb.jpgpost-7926-1265752441_thumb.jpgpost-7926-1265752405_thumb.jpgΓια σας φιλοι μου πλεκοτρελαμενοι :) σιμερα πουλισα ενα ζευγαρη L-015 και αγορασα wc ενα ζευγαρη Hypancistrus contradens το ασχημο ειναι οτι τα ψαρια ειναι αροστα με ish εδω και δυο βδομαδες αλα καπια γινανε καλιτερ καπια αλλα πεθαναν :P γιατι εδω στιν νορβηγια απαγορευεται τα μαγαζια να χρισιμοπιεισουνε αντιβιοτηκα και τα καιμενα τα ψαρια στρσαρονται παρα πολυ και φισικα εχουν και στασις τα αεροπλανα και μετα πρεπη νε εκτελονιστουνε,και εδω ειναι μιον και παγος 2 μηνες τωρα.αλα πιρα το ρισκο και αγορασα ενα ζευγαρη.ειναι full adults 12 και 10
Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρημένα είναι τα καημένα, αλλά είμαι σίγουρος πως στα χέρια σου θα ζήσουν καλή ζωή από δω και πέρα :P

Τις διαδικασίες νομίζω τις ξέρεις... 30 βαθμοί Κελσίου μέχρι να εξαφανιστεί και ο τελευταίος κόκκος Ich και μετά από αυτό 10 μέρες επιπλέον ανεβασμένη θερμοκρασία. Καλή οξυγόνωση και βιταμινούλες και θα γίνουν σούπερ :angry2:

Είμαι σχεδόν βέβαιος πως κάποια στιγμή θα μας ποστάρεις και τα παιδάκια τους :)

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε και φισκα αν τα ζεβγαροσο θα βαλο πλες πολες φοτωγραφιες ,.ευτιχος και εσυ και μας φτιαχνις την διαθεση,καποις πουνα ασχολιτε με μπαμπου!

Link to comment
Share on other sites

ευτιχος και εσυ και μας φτιαχνις την διαθεση,καποις πουνα ασχολιτε με μπαμπου!

Δεν το έπιασα :)

Μάλλον κάτι δεν έγραψες καλά ή εγώ νυστάζω πολύ :P

Link to comment
Share on other sites

πσαχνο για μπαμπου γαι τα Panaque L002 2 βδομαδες προσπαθη η θηλικια να μπη μεσα αλα ο αρσενικος δεν την αφινη η την αφηνη και με τα απο λιγο την πεταη εξω.και πιστευω οτι τα μπαμπου ειναι μικρα.πσαχνο με μεγαλιτερο ανιγμα,οσο για το αλο ενοουσα πολη καλες η οδιγιες για το πως καπιος να καταπολεμισι το ιση που ειναι πολθ επικινδινο για τα plecos .και φισικα ξερης ποι ειναι οι τρελαμενη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οντος ειναι κουκλια :thaman: .Τα ψαρια ειναι μια χαρα :thaman: η θεραπια πηγε καλα ακομα αδηνατα.παντος καμια σχεση με τα L-201 .ειναι πολυ πιο μεγαλα και πιο φαρδια.τα L-201 ειναι πιο elegand .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...