Jump to content

Ick ΤΕΛΟΣ...αλλο πρόβλημα ΤΩΡΑ!!!


Recommended Posts

Τελος με το ick...έβγαλα και τους ασημένιους γλειφτες οπότε τέλος και το στρες στα γκαπυς και στα πλατυς...

Τώρα εχω προβλημα με δυο γκαπυς...στην αρχη καμπουριασαν και μετα εμειναν καθετα με την ουρα προς τα κατω, επισης παρατηρησα οτι δεν ειχαν και πολυ ορεξη για φαι...το ενα το εχω χασει εδω και πολλες ωρες...

Αυτο ομως που μου έκανε εντυπωση ηταν οι ουρες τους....μαζεψαν (σαν κλειστη βενταλια), εδειχναν βαριες και ηταν σαν να εχουν ΚΟΛΛΑ...στο ενα μαλιστα (αυτο που εχω χασει) ελειπε καθε τοσο και ενα μικρο κομματι της τεραστιας ουρας του ωσπου δεν εμεινε σχεδον τιποτα...

αυτό που παρατηρω στο δευτερο γκαπυ, ειναι οτι δεν μπορει να κολυμπησει, να κουνησει δλδ την ουρα του "κυμματιστα" αλλα την κουναει αχαρα και ξερα... ειναι σαν αποξηραμενο φυλλο...

Τα ταιζω με ξηρα τροφη.. και πριν απο λιγες μερες τους εδωσα κανα-δυο φορες αρτεμιες...

ΥΓ1. στην κατακορυφη σταση τους δεν εχουν καθολου καμπουρα

ΥΓ2.το ενα γκαμπυ νομιζα οτι ηταν αρρωστο απο το ick και ηταν ετσι, αλλα εκανα λαθος...αυτο το επαθε σε μια μερα και κρατησε εως τωρα, μια βδομαδα περιπου, το δευτερο ειναι ετσι 2 μερες..

post-16639-1265827848_thumb.jpgpost-16639-1265827863_thumb.jpgpost-16639-1265827890_thumb.jpgpost-16639-1265827906_thumb.jpg

Θελω να πω οτι αν και θυληκο ειχε τεραστια και εντυπωσιακη ουρα...ποιο μεγαλη απο τα περισοτερρα αρσενικα με πολλα σχεδια και σχηματισμους (ουφ :) )

Τι εχουν πάθει? τι να κάνω για να γινουν καλα?

Link to comment
Share on other sites

1) Συμπληρώνεις την φόρμα διάγνωσης ασθένειας.

2) Προετοιμάζεις 50% νερό με αντιχλώριο για αλλαγή

3) Κάνεις την αλλαγή και προσθέτεις ΕΚΤΟΖΟΝ και Melafix stις θεραπευτικές δοσολογίες

4) Ταΐζεις κανονικά, χωρίς υπερβολές, με τροφή εμπλουτισμένη με βιταμίνες εμπορίου 2 φορές την εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...