Jump to content

Ερωτηση για Macro φακο


Recommended Posts

Φιλοι συνχομπιστες και φωτογραφοι θελω τα φωτα σας!Πριν λιγο καιρο αγορασα την Olympus E520 dslr με 2 φακους 14-42 και 40-150.Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος φακος (και ποιος) ωστε να μπορω να φωτογραφιζω με την λεπτομερεια που δειχνει το μεσοσκοπιο (http://www.ogles.info/default.aspx).Αν γινετε να μην ξεγευγει πολυ σε τιμη ομως.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το site αλλα ειμαι πολυ νεος στο χωρο φωτογραφιας και δεν εχω πολλες γνωσεις σχετικα με φακους,αν μπορουσες να μου δωσεις καποιες πιο συγκεκριμενες πληροφοριες με μαρκες και μοντελα φακων θα ηταν πιο απλο για μενα.Βασικα αν υπαρχει κατι για τοσο λεπτομερη παρακολουθηση και φωτογραφιση

Link to comment
Share on other sites

ο sigma 105 2,8 macro είναι μια καλή επιλογή. Πιστεύω πως θα σε βολέψει.

Βλέπεις είναι δύσκολα τα 4/3(στο να βρεις φακούς από τρίτους :) ).

Αν και στων συγκεκριμένο φακό είναι καλύτερα για τη θα χρησιμοποιεί το κέντρο του, που είναι ακόμα ποιο οξύ. :P:angry2:

Ο zueiko 50f2 macro πιστεύω είναι μικρός. Αν και με το crop factor (x2 στην oly) γίνεται 100, πάλι πιστεύω είναι λίγος.Και ποιο ακριβός

υ.γ. σίγουρα θα χρειαστείς και τρίποδο….

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

zuiko ED 35f/3.5 MACRO 244€

Zuiko D 50f/2.0 MACRO 564€

είναι κατάλληλοι για την μηχανή σου, οι τιμές είναι λιανικής με ΦΠΑ (απο ελληνικό κατάστημα με επίσημη εγγύηση) για να πάρεις μια ιδέα περίπου για το κόστος τους

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δες εδω μεσα για φακο..

adorama.

επισης μπωρεις να βρεις και φακους που κανουν για ολυμπους αλλα αλων ετεριων ποιο φτινους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...