Jump to content

Γκαμπι!!!!


nanos1990

Recommended Posts

αγορασα ενα γκαμπι που ειναι πολυ πρισμενο κ πιστευω οτι 8α κανει παιδακια!!!!!αλλα δεν εχω γενιστρα!!!!κ δεν ξερω τ να κανω!!!εφτιαξα μια απο ενα πλασκικο μπολ μ πολεσ τριπες να περναει καθαρω νερο αλλα δν ξερω αν ειναι οκ!!!κμια απαντηση?????σας παρακαλω απαντηστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν το ενυδρείο σου έχει κερατόφυλο μην ανησυχείς τα ψαράκια θα κρυφτούν εκεί

πότε μην τα βάλεις σε γενήστρα γιατί δεν οξυγονώνεται σωστά

πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΠΟΘ ΣΤΑ 15 ΛΤ. ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Τ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΓΚΑΜΠΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ Κ Τ ΑΛΛΑ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΝ ΤΣΙΜΠΑΝΕ!!!!ΓΙΑΤΙ????ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ????

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πρόβλημα είναι τα λίτρα είναι πολύ λίγα

Link to comment
Share on other sites

φιλε συγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα γενικα ολα ειναι ενα λαθος μην ακους τα pet shop διαβασε λιγο στο forum και θα καταλαβεις τι εννοω

αααα και καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

ΤΝ ΤΣΙΜΠΑΝΕ!!!!ΓΙΑΤΙ????ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ????

όχι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κ ΑΝ ΤΝ ΤΡΑΒΜΑΤΙΣΟΥ?????

μπορεί λόγο λίτρων

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΤΕ Τ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ????

Αυτο που μπορεις να κανεις αμεσα,ειναι να γραφεις μονο με μικρα Ελληνικα,για να διευκολυνεις ολους μας.

Φιλικα................

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν θα πρέπει να σε προβληματίζει είναι το μάλωμα μεταξύ των γκάπι, ποτέ κανένας δεν έχασε γκαπάκι "χτυπημένο" από άλλο γκαπάκι.

Αυτό που θα πρέπει να σε απασχολεί και να σε προβληματίζει είναι ότι έχεις πολύ λίγα λίτρα, το στρώσιμο του "ενυδρείου;" και οι παράμετροι του νερού.

Ξεκίνα να διαβάζεις σχετικά με το στρώσιμο και ότι έχει σχέση για αρχάριους και ..καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες στροσημο???τι θες να πεις????

Εδω Ειναι ενα θεμα με το τι ειναι το στρωσιμο!! Διαβασε λιγο στο forum... Κανε search για να μαθεις παραπανω πραγματα και μετα αν σ'αρεσει το hobby(που θα σου αρεσει σιγουρα!) Πηγαινε για ενα μεγαλυτερο ενυδρειο γιατι αυτο το ενυδρειο που εχεις ειναι καταλληλο μονο για κανενα σαλιγκάρι ή φυτα! :):P

υ.γ Και ριξε και μια ματια Εδω! :angry2::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

υ.γ Και ριξε και μια ματια Εδω!

τι σχέση έχει αυτό :):P

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει αυτό :hysterical::hysterical:

Χαχαχα καμια :thumbup::thumbup: απλα επειδη ειναι "νεος" στον χωρο το εστειλα για να ξερει την αληθεια και την ταλαιπωρια που περνανε αυτα τα ψαρακια και τον αγωνα τους για επιβιωση μεσα σε ενα ...ενυδρειο :):P:angry2:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλώς όρισες

Για να απαντήσω στο αγωνιώδες ερώτημά σου γιατί την τσιμπάνε μην ανησυχείς και δεν είναι κάτι άσχημο. Απλώς όταν η θηλυκιά δυσκολεύεται να βγάλει τα νέα ψαράκια τα υπόλοιπα του ενυδρείου συνήθως την βοηθούν με μικρά τσιμπήματα στην κοιλιά.

Έφθασε η ώρα της και τα υπόλοιπα την βοηθούν :)

Link to comment
Share on other sites

το κάνουν σχεδόν πάντα αυτό , οπότε μην σε ανησυχεί αυτό ,αλλά όπως σου είπαν και παραπάνω

πρέπει να σε ανησυχεί το μικρό μέγεθος του ενυδρείου σου.

καλως ήλθες και καλό διάβασμα

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τ βαλω σε ενα φιλο μου μεχρι να παρω ενα πιο μεγαλο τοτο τν επομενη εβδομαδα κ να τ κανω ενα στρωσιμο κ μετα τα βαζω!!!!!πωσα λιτρα να παρω????

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τ βαλω σε ενα φιλο μου μεχρι να παρω ενα πιο μεγαλο τοτο τν επομενη εβδομαδα κ να τ κανω ενα στρωσιμο κ μετα τα βαζω!!!!!πωσα λιτρα να παρω????

όσο πιο πολλά λίτρα τόσο πιο καλά θα είναι τα ψαρακια σου, αυτο εξαρτάται απο τον χώρο σου και την τσέπη σου

, πάντως πιστευω πως για αρχή ενα ενυδρείο 100-120 λτ ειναι αρκετα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...