Jump to content

3ο και φαρμακερο....


jumaru82

Recommended Posts

Μπραβο Γιαννακη.Καλογεμιστο,αν σε ξαναδω να χρησιμοποιεις ομως εφημεριδες του Παναθηναικου για την δουλεια σου σε εσκισα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπραβο ρε Γιαννη.Πολυ ωραιο. :hysterical:

ΑΑΑΑΑ τις εφημεριδες του Παναθηναικου τις εχουμε για αλλη δουλεια βρε............ :D

Link to comment
Share on other sites

α ρε δια :D:hysterical::hysterical:

μπραβο γιαννη πολυ καλο

θελω να το δω κ να δουλευει για να το κατανοησω

τα κοραλακια πως πανε?

Link to comment
Share on other sites

α ρε δια :hysterical::hysterical::hysterical:

μπραβο γιαννη πολυ καλο

θελω να το δω κ να δουλευει για να το κατανοησω

τα κοραλακια πως πανε?

Γεια σου αγορινα............ :D

Link to comment
Share on other sites

μπραβο γιαννη πολυ καλο

θελω να το δω κ να δουλευει για να το κατανοησω

τα κοραλακια πως πανε?

Σε περιμενω για αυτο το καφε που λεγαμε ......κοραλακια ακομα λιγα πολυ αλλα οκ νομιζω!!!

Φωτη μονο εφημεριδες του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ υπαρχουν στο σπιτι οποτε αναγκαζομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

περιμενω να βρω λιγο χρονο ρε γιαννη

θελω πολυ να το δω

ας ησουν πιο κοντα κ καθε μερα θα ημουν εκει!

Link to comment
Share on other sites

Eύχομαι όλα καλά και ακόμα καλύτερα με το καινούργιο σου sump.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

πολύ όμορφο δείχνει. που να γεμίσει και χρώματα...

θέλω πρόσφατη φωτό ώστε να δούμε σε τι κατάσταση θα στο έχει η μαμά. το δικό μου το έβγαλα. άντε και καλή θητεία.. <_<:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολους!!! Ο Στρατος ειναι χαλια χασιμο χρονου οπως ολοι ξερετε αλλα τι να κανουμε !!!! Οσο για το ενυδρειο παει μια χαρα χωρις καμια απωλεια, η μαμα κανει με απερισπαστους ρυθμους τις ρουτινες και ολα πανε syper απο κοραλακια και απο ψαρια!!! Φωτο δεν προλαβαινω να ανεβασω μια και ειμαι μονο το σ-κ εξω και δε ξερω τι να πρωτοκανω... Υπαρχουν ομως δυο προβληματα τα οποια τα ειχα απο παλια και νομιζα οτι θα τα ξεπερασω αλλα τελικα τιποτα! Εχω απειρο κυανο στο sump και μονο στο sump οτι και να κανω!! Καθε φορα που αλλαζω νερο καθαριζω και το σαμπ το κανω γυαλι και παλι σε 1-2 βδομαδες κυανο πολυ!! Δε μπορω να καταλαβω τι φταιει!! Απο κυκλοφορια εχει μια κοραλια 2 σε 50 λιτρα και απο φωτισμο μια απλη λαμπα φθοριου 40w πειτε καμια ιδεα γιατι δεν αντεχω αλλο να το βλεπω εξη!! Το αλλο προβλημα ειναι οτι εχω μηδενικη αναπτυξη στη chaeto οχι μονο μηδενικη αλλα μου φαινετε οτι διαλυεται κιολας!! Παρακαλω τα φωτα σας!! Το καλο βεβαια στη ολοι υποθεση ειναι οτι το κυανο δεν ανεβαινει πανω με τιποτα παρολο που εχει φτανει μεχρι την αντιλια επιστροφης εχει μονο κατω!!! Ευχαριστω για το χρονο σας !!!!

Έγινε επεξεργασία - jumaru82
Link to comment
Share on other sites

Σε περιμενω για αυτο το καφε που λεγαμε ......κοραλακια ακομα λιγα πολυ αλλα οκ νομιζω!!!

Φωτη μονο εφημεριδες του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ υπαρχουν στο σπιτι οποτε αναγκαζομαι!!!

:P:hysterical::hysterical:

Ωραια υπογραφη!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ρε με το πρόβλημα μου θα ασχοληθεί κανείς....... Εδώ στο Γυθειο έχει τέρμα ζέστη και και το χυτονιο κολλάει......

Link to comment
Share on other sites

Ρε με το πρόβλημα μου θα ασχοληθεί κανείς....... Εδώ στο Γυθειο έχει τέρμα ζέστη και και το χυτονιο κολλάει......

Ρε συ.... μηπως φταιει η λαμπα του sump?

Αφου λοιπον ΔΕ σου αρεσει να το βλεπεις.... βαλε πορτακι μπροστα απο το επιπλο!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη νομίζω ότι το πρόβλημα σου είναι καθαρά το ότι η άλγη έχει ΚΟΚΚΙΝΟ χρώμα και όχι ΠΡΑΣΙΝΟ.... :excl:

καλή θητεία μικρέ.... :excl:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!! Ο Στρατος ειναι χαλια χασιμο χρονου οπως ολοι ξερετε αλλα τι να κανουμε !!!! Οσο για το ενυδρειο παει μια χαρα χωρις καμια απωλεια, η μαμα κανει με απερισπαστους ρυθμους τις ρουτινες και ολα πανε syper απο κοραλακια και απο ψαρια!!! Φωτο δεν προλαβαινω να ανεβασω μια και ειμαι μονο το σ-κ εξω και δε ξερω τι να πρωτοκανω... Υπαρχουν ομως δυο προβληματα τα οποια τα ειχα απο παλια και νομιζα οτι θα τα ξεπερασω αλλα τελικα τιποτα! Εχω απειρο κυανο στο sump και μονο στο sump οτι και να κανω!! Καθε φορα που αλλαζω νερο καθαριζω και το σαμπ το κανω γυαλι και παλι σε 1-2 βδομαδες κυανο πολυ!! Δε μπορω να καταλαβω τι φταιει!! Απο κυκλοφορια εχει μια κοραλια 2 σε 50 λιτρα και απο φωτισμο μια απλη λαμπα φθοριου 40w πειτε καμια ιδεα γιατι δεν αντεχω αλλο να το βλεπω εξη!! Το αλλο προβλημα ειναι οτι εχω μηδενικη αναπτυξη στη chaeto οχι μονο μηδενικη αλλα μου φαινετε οτι διαλυεται κιολας!! Παρακαλω τα φωτα σας!! Το καλο βεβαια στη ολοι υποθεση ειναι οτι το κυανο δεν ανεβαινει πανω με τιποτα παρολο που εχει φτανει μεχρι την αντιλια επιστροφης εχει μονο κατω!!! Ευχαριστω για το χρονο σας !!!!

μηπως ηρθε η ωρα να ντυσεις το επιπλο ωστε να μην το βλεπεις????????????

:excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστηχως το ενυδρειο μυο δεν υπαρχει πια......Οχι επειδη το ηθελα εγω αλλα η juwel το ενυδρειο ξεκινησε να χανει νερα απο το πατο πολλα και ευτηχως που ειχα δυο φιλαρακια και προλαβαμε τα χειροτερα αφου εγινε μεταφορα σε μικροτερο αλλα επειδη δεν υπαρχει χρονος για να στεισω απο την αρχη ο βραχος μπηκε σε βαρελα , η αμμο θα στεγνωσει , ολα τα μηχανιματα θα περαστουν με ξυδι και θα αποθηκευτουν και με το που βγω ξεκιναω απο την αρχη!!! Να ευχαριστησω το nikoutso το pano xxone και το chris z3 για ολα οσα εκαναν και που δεχτηκαν τα ζωντανα!! Τι αλλο να πω εχω ξενερωσει απιστευτα και γενικα εχω ενα κομπο μεγαλυ μαλ..... να ξεστηνεις χωρις να θελεις!! Τεσπα η ζωη συνεχιζετε και μολις με το καλο απολυθω παμε για αλλα ποιο μεγαλα!!! Τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στη μαμα που τρεις μηνες που ημουν μεσα το ενυδρειο ηταν σε υπερσουπερ κατασταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννερε....

Μην ξενερωνεις ρε φιλε!!!

Μολις αππολυθεις θα το στησουμε ολοι μαζι παρεα!!!

Δυστυχώς το ενυδρειο ΔΕΝ κρατησε μεχρι να απολυθεις αν και η μαμα σου εκανε οτι μπορουσε!!!

Τα κοραλακια και τα ψαρακια τα εχεις δωσει σε καλα χερια....... ελπιζω κι εγω να φανω ανταξιος των προσδοκιων σου και να σου τα κρατησω σώα μεχρι να απολυθεις!!!

Μην ξενερωνεις φανταρε!!!

εδω ειμαστε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μη μασάς.

Θα στήσεις μεγαλύτερο και καλύτερο.

Σημασία έχει ότι το μικρόβιο υπάρχει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και να με παλι μετα απο καιρο ελπιζω να σας ελειψα εστω και λιγο....εμενα παντως πολυ ξερω οτι πολλους απο εσας εχω καιρο να σας δω και καιρο να με δειτε αλλα δυστηχως απο χρονο λιγο!!! Ο καιρος που γινομε πολιτης πλησιαζει και οπως καταλαατε τα σχεδια για το καινουργιο ενυδρειο εχουν παρει φωτια!! Ειμαι μεταξθ δυο διαστασεων λογο του επιπλου! 126,5*60*50 ή 126,5*60*60 και θεμα ειναι στο υψος σκεφτομαι το 50ρι για καθαρα λιγοτερα εξοδα σε φωτισμο τι μου προτεινετε ομως??

Link to comment
Share on other sites

126,5*60*60

Μην φοβάσαι τους 60 πόντους ύψος για τον φωτισμό. Αν βάλεις Τ5 μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Και να με παλι μετα απο καιρο ελπιζω να σας ελειψα εστω και λιγο....εμενα παντως πολυ ξερω οτι πολλους απο εσας εχω καιρο να σας δω και καιρο να με δειτε αλλα δυστηχως απο χρονο λιγο!!! Ο καιρος που γινομε πολιτης πλησιαζει και οπως καταλαατε τα σχεδια για το καινουργιο ενυδρειο εχουν παρει φωτια!! Ειμαι μεταξθ δυο διαστασεων λογο του επιπλου! 126,5*60*50 ή 126,5*60*60 και θεμα ειναι στο υψος σκεφτομαι το 50ρι για καθαρα λιγοτερα εξοδα σε φωτισμο τι μου προτεινετε ομως??

Γεια σου φιλε Γιαννη.Με το καλο :thumbup:

Το 60 υψος υπολογιζεις να ειναι καθαρη σταθμη νερου η η διασταση του τζαμιου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...