Jump to content

Oχι και τοσο νεος


greenman

Recommended Posts

το ενυδριο μου τρεχει εδω κ 2 χρονια λογω ασχετοσυνης κ πεφτωντας πανω σε λαθος ατομα με λαθος πληροφοριες δε το ευχαριστιεμαι,δε ξερω απο τεχνολογια κ ετσι δε μπορω να βοηθηθω απο εδω αλλα το παλευω.Το ενυδριο μου ειναι το rio180 k μετα απο πολυ κοπο κ χρημα εχω καταφερει να εχω 2 clown[εχουν περασει απιστευτες κακουχιες]που ειναι απο τις πρωτες μερες του ενυδριου,1 pacagniela[4μηνες],1 valentini puffer[2μηνες],1 foxface [1 μηνας] κ τρεις ερημιτες μαχιμους[6 μηνες].Τωρα δειχνουν ολα καλα αλλα φοβαμαι να βαλω ψαρακια γιατι παντα κατι γινεται κ τα χανω.Πολλες φορες εχω πει νατου δωσω μια κ να παει απο κει που ρθε αλλα παντα κατι με σταματα.Απο κομπιουτερ δε το κατεχω κ φαινεται,αν ηξερα θα ειχα λυσει πολλα προβληματα απο εδω.ANYWAY συνεχιζουμε κ οπυ βγει.Δε συζητω για κοραλια αλλα δε με καιει κιολας αρκει να εχω τα ψαρακια μου ναναι υγιει κ να τα χαιρομαι.Απο εξοπλισμο εχω 2 κυκλοφορητες tunze,1 skimmer tmc 400,εσωτερικο φιλτρο,οζονιστηρα 25mg κ την αεραντλια,1 θερμοστατη κ 2 λαμπες Τ5.Απο μετρησεις εδω κ καιρο ολα δειχνουν καλα. ΑΜΜΩΝΙΑ 0,ΝΙΤRIT 0,NITRAT 0,PH 8,2 ,PO4 0,KH 6,AΛΑΤΟΤΗΤΑ 1026 Τα πρωτα στοιχεια ειναι αυτα,τα υπολοιπα θα προσπαθω να τα λεμε απο εδω μπας κ σωθει η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

καλως ήλθες και καλό διάβασμα , εδώ μπορεις να βρείς ο,τι χρειαστείς και αν δεν το βρείς

μπορείς να το ρωτίσεις και να έχεις γρήγορες και σοβαρές απαντήσεις.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: και καλή συνέχεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...