Jump to content

Nervarium


nervas

Recommended Posts

μπραβο ρε γιωργαρε....

απο τα πιο ομορφα ενυδρεια

Σ' ευχαριστώ φίλε μου! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειναι σαν ονειρο.Acropora στο full :D Αψογο :angry2:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Γιωργο :angry2:

Απιστευτο!!! :D

Τι λεει το Stonogobiops yasha haze? Ανακατευει καθολου τον αραγωνιτη? Απο χαρακτηρα ειναι ησυχο?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Γιωργο :hysterical:

Απιστευτο!!! :D

Τι λεει το Stonogobiops yasha haze? Ανακατευει καθολου τον αραγωνιτη? Απο χαρακτηρα ειναι ησυχο?

Γειά σου Κώστα και σε ευχαριστώ :angry2: ,

Το yasha haze είναι απο τα αγαπημένα μου Watchman goby γιατί έχει κάνει ζευγάρι με 2 πλέον pistol shrimb Randalli ;) και έχουν πολύ χαβαλέ στην συμβιωτική τους σχέση, οι γαρίδες όλη ημέρα φτιάχνουν την φωλιά σαν φρούριο στήνοντας οδοφράγματα και αυτός κάθεται φύλακας στην είσοδο της φωλιάς, δεν ανακατέβει τον αραγωνίτη καθόλου μιας και που δεν είναι στις συνήθειες του, είναι τρομερά ήσυχο και αρκετά φοβιτσιάρικο και δεν έχει πρόβλημα με κανένα άλλο ψάρι. Γενικά είμαι λάτρης των μικρών ψαριών με χαρακτήρα :hysterical:

post-7793-1273132077_thumb.jpg

post-7793-1273132108_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tι να λέμε RESPECT φοβερή δουλειά...το φαντάζομαι σε κανα χρόνο πώς θα είναι... :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιώργο όλα μας τα λες....... την Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Α Υ Π Ο Μ Ο Ν Η από που την αγόρασες δεν μας είπες :D:angry2:;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιώργο όλα μας τα λες....... την Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Α Υ Π Ο Μ Ο Ν Η από που την αγόρασες δεν μας είπες :D:angry2:;)

Reef και ανυπομονησια δεν πανε μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Reef και ανυπομονησια δεν πανε μαζι.

Ενιοτε παει :D

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε ευχαριστώ φίλε μου :D ,

Θα συμφωνήσω με τον Στράτο πάντως ;) , στην αρχή έκανα πολλές κουτσουκέλες μέχρι που κατάλαβα ότι δεν έχει καμιά σχέση με το γλυκό, ευτυχώς που δεν χρειάστηκε πολύς καιρός παρά μόνο μερικούς μήνες, έκατσα διάβασα, άκουσα παλιούς χομπίστες, νέους χομπίστες και κατέληξα ότι όλα είναι μια μίξη γνώσης, υπομονής καθώς και το βασικότερο ψυχραιμίας :angry2: .

Θα σου φέρω ένα παράδειγμα, όταν για κάποιο λόγο πεθαίνει ένα φραγκάκι ακροπόρας δεν κάνω τίποτα, απλά γιατί από την στιγμή που τα υπόλοιπα ~150 κοράλλια πάνε καλά σημαίνει ότι για κάποιον μοναδικό λόγο πεθαίνει το συγκεκριμένο και όχι γιατί κάτι συμβαίνει στο σύνολο του ενυδρείου, οπότε επικεντρώνομαι να δω την συγκεκριμένη οικοθέση και το φραγκάκι σαν άτομο :hysterical: έχω δει ενυδρεία φίλων να καταστρέφονται γιατί είδαν να ασπρίζει λίγο μια ακροπόρα και ο λόγος είναι ότι κάνουν απευθείας απότομες κινήσεις και αλλάζουν τα πάντα και μετά δεν ξέρουν και τι έφταιγε για να το αποφύγουν μελλοντικά ή να μην το ξανακάνουν.

Οπότε καταλήγουμε ότι:

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΤΟ REEF ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΤΟ REEF ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :D

Μακάρι αυτό το σύνθημα να γίνει πανάκια για όλους μας <_<

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update :)

Οι μαγγρόβιες μου πάνε σούπερ!

post-7793-1273779712_thumb.jpg

post-7793-1273779748_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόχειρη φραγκοφάρμα έχει στηθεί :)

post-7793-1273779962_thumb.jpg

post-7793-1273779977_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Στράτο :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Στράτο :)

Tην αληθεια λεω................Και τα frags κι αυτα σουπερ :)

Link to comment
Share on other sites

Οντως πανεμορφο ενυδρειο και τα frag απαιχτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Και απο χρώμα και ανάπτυξη πάω καλά :) , ειδικά αυτό το frags δείτε πόσο ωραία άπλωσε στον βράχο!

post-7793-1273780388_thumb.jpg

post-7793-1273780405_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Thanks maik78 :)

Link to comment
Share on other sites

Thanks maik78 :)

Thanks maik78 αλλα κανε λιγο κρατει στις φωτογραφιες.Ασε μας να παρουμε μια ανασα.Ειναι και δυσκολη η ωρα και βλεπω να τρεχουμε βραδιατικα με κανενα καρδιακο επεισοδιο.Λυπησου μας.

Link to comment
Share on other sites

To γέλιο είναι ότι δεν φημίζομαι για τις φωτογραφίς μου, οι οποίες πιστευώ ότι είναι μιας κλασης χαμηλότερη απο ερασιτέχνη :)

Link to comment
Share on other sites

To γέλιο είναι ότι δεν φημίζομαι για τις φωτογραφίς μου, οι οποίες πιστευώ ότι είναι μιας κλασης χαμηλότερη απο ερασιτέχνη :)

Με αυτό το υλικό τι να τη κάνεις την τέχνη.... Αστο να μιλάει από μόνο του :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...