Jump to content

ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ GOLDEN


Recommended Posts

ΕΧΩ ΔΥΟ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ

GOLDEN ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΓΕΝΝΑΝ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΓΡΙΓΟΡΑ.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΥΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν τσαμπιά από αυγά στο τζάμι συνήθως ακριβώς επάνω από την επιφάνεια του νερού. Τα αυγά χρειάζονται την υγρασία αυτή για να εκολαφθούν. Όταν βγούν τα μικρά μπορούν να τραφούν με μαρούλι ή αγγουράκι ή κολοκύθι.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΝΝΗ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟ ΤΟ ΣΑΛΙΓΓΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΦΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ Η ΚΑΙ Τ'ΑΥΓΑ;

Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να καταλάβεις αν είναι εγκυος.Οταν δεις το τσαμπί θα καταλάβεις.Δεν μπορούν να φάνε τα αυγά τα άλλα ψάρια γιατι το τσαμπί όπως σου είπαν είναι έξω απο το νερό.Αφου δεν σου τρώνε τα μεγάλα δεν θα σου φάνε και τα μικρά.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας διάβασα ότι τα σαλιγκάρια μπορούν να μείνουν έγκυοι και όταν βρούν τισ κατάλληλες συνθήκες νερού PH KH να αφήσουν το τσαμπί , εάν νομίζεις ότι δεν θα ήθελες πολλά σαλιγκάρια μπορείς να βγάλεις εύκολα το τσαμπί με το χέρι σου...αλλά αμαρτία είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να σου πώ είναι ότι τα χρυσόψαρα τρώνε τα μικρά σαλιγκαράκια!

Οπότε αν τα έχεις με χρυσόψαρα και θέλεις να αναπαραχθούν καλό είναι να τα βάλεις σε ένα ενυδρείο μόνα τους!

Link to comment
Share on other sites

Oντως είναι αμαρτία αλλα.......Αν αρχίσουν και γεννανε και σου κάνουν 250 μικρά την εβδομάδα να δω τι θα τα κάνεις.Μια φορα τα άφησα και έχω υδρώσει να τα δώσω.Μου έχουν μείνει καμια 40αρια και δεν ξέρω τι να τα κάνω.Μήπως τα θες????????

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν τα έστειλα με courrier.Αν τα θες στείλε pm

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...