Jump to content

300 λιτρα Malawi.


omegka

Recommended Posts

Εγώ θα έλεγα ότι έγινε αρκετή πρόοδος σε σχέση με την πρώτη εκδοχή αλλά χρειάζονται ακόμη να γίνουν μερικά πραγματάκια. Όπως:

1. Στην αριστερή πλευρά η τελευταία ομάδα πετρών (γκρίζες) μοιάζει κάπως ξένη με την υπόλοιπη στοίβα. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να φτάνει μέχρι πάνω ώστε να κρύβει και τον αντιαισθητικό σωλήνα (αρκεί να γίνει με ασφάλεια, τα είπαμε και νωρίτερα)

2. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τα ξύλα σε malawi όμως αυτό το ξύλο μοιάζει πολύ μοναχικό εκεί που είναι και όπως είναι

3. παραμένουν πολλά εμφανή εξαρτήματα (σωλήνες, θερμαντήρας, κυκλοφορητής). Ακόμη και το θερμόμετρο είναι μπροστά φάτσα ενώ θα έπρεπε να είναι σε μία διακριτική γωνία. Εγώ είμαι οπαδός των αόρατων εξαρτημάτων μέχρι αηδίας. Εντάξει έφυγαν τα καλώδια και το εσωτερικό κουτί αλλά παραμένουν αρκετά πράγματα να γίνουν.

Συμφωνώ ότι γενικά είναι ωραία στημένες οι πέτρες αρκεί να κάνεις κάτι με την αριστερή πλευρά.

Συνέχισε την προσπάθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να τα βαλω στη μπανιερα με το νερο του ενυδρειου.. :)

Πλακα κανεις..............

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το κυκλοφορητη τον ειχα βγαλει απ τη μπριζα εκεινη τη στιγμη για να βγαλω τη φωτο,κατα τα αλλα ειναι ενταξει.

Σχετικα με τις ασπρομαυρες πετρες στην αριστερη πλευρα,μπηκαν αυτες γιατι δεν ειχα αλλες..αλλα πιστευω οτι με το καιρο θα πιασει και αλγη και θα ναι ενταξει.

Το ξυλο ισως φαινεται ετσι στις φωτο(μοναχικο)δυστηχως απ τισ φωτο χανει πολυ απ την ομορφια του το ενυδρειο.Παντως το ξυλο με το που το εβαλα εγινε αμεσως η φωλια των iodotropheus..!

Eυχαριστω για τις παρατηρησεις.

Σχετικα με τη μπανιερα dias,τα ψαρια για την αλλαγη τα εβαλα σε ενα 100λιτρο ενυδρειο που βρηκα(μεταχειρισμενο).Το γεμισα,εβαλα τα ψαρια μεσα και το βραδυ που γυρισα ειδα το εξης....100 λιτρα νερου χυμενα στο μισο σπιτι..!Ξεκολλησε η σιλικονη απ τη μπροστινη μερια του ενυδρειου και εγινε το μπαμ.Το μονο ευτυχως οτι προλαβα ολα τα ψαρια στο..τσακ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...