Jump to content

ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ


Recommended Posts

20090711132019_0.jpg

κερασμενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορεις να εξηγησεις σε παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια χαζομαρα για την αποφορτιση του νηματος :D

Link to comment
Share on other sites

μια χαζομαρα για την αποφορτιση του νηματος :unsure:

Αψογος.......... :D:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να εξηγησεις σε παρακαλω;

Της παρέας και της φιλίας είναι :D

Και για να ξαναεπαναφέρω την συζήτηση, προσωπικά θα πω πως η άποψη ενός ανθρώπου σε οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη δεν αντιπροσωπεύει τίποτα περισσότερο από την άποψη αυτού του ανθρώπου! Αν βέβαια υπάρχουν και άνθρωποι/πρόβατα που την υπερασπίζουν τότε πάλι είναι ανάξιο λόγου!

Όπως είπα ήδη, τα προβλήματα είναι εσωτερικά! Υπάρχουν πολλές εξωτερικές απειλές, αλλά όταν η εσωτερική άμυνα "μπάζει νερά" δεν κάνουμε τίποτα!

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Με αναγκάζεις να απαντάω σε ερωτήσεις που δεν έχουν νόημα αφού τις έχω απαντήσει ήδη. Δεν θέλω να πιστέψω πως είσαι ο Ελληνάρας που τον ρωτάνε τι καιρό έχει και λέει πέντε παρά τέταρτο! Είπα ξεκάθαρα...

Εσύ παραδέχεσαι ότι δεν κάνεις τίποτα. Εγώ όμως όχι! Κάνω πολλά. Αλλά αν περιμένεις εσύ από μένα αν σου πω τι να κάνεις, μάλλον δεν το αξίζεις ή δεν μπορείς να κάνεις κάτι!

Αλήθεια... Απ'όσα έγραψα ως απάντησή σου μόνο το τι κάνω εγώ πρόσεξες? Κι αυτό δεν το πρόσεξες καν σωστά :unsure:

Απέχω από την κουβέντα γιατί θα γίνω πολύ κακός και κυρίως με ανθρώπους που θέλουν μασημένη τροφή!

Γράψτε ότι θέλετε και σας επιτρέπω ακόμα και να με χαρακτηρίσετε! Αλλά το ΑΖ δεν θα το κάνω μέρος κατάθεσης της ιδεολογίας μου! Όποιος θέλει με ΠΜ και θα χαρώ πολύ να συζητήσω το θέμα με ανθρώπους που έχουν την γνώση και το επίπεδο να το κάνουν!!!

@ NickTheFish

:D

σεβομαι το οτι απεχεις απ την κουβεντα και δε βρισκω λογο να σε χαρακτηρισει καποιος εδω μεσα.να σου πω κατι ομως.μην εχεις την ψευδαισθηση πως κανεις πολλα.κι εσυ οπως κι εγω οπως και ολοι μας δεν κανουμε ΤΙΠΟΤΑ.μονο τα λεμε μεταξυ μας εδω ή με τους γυρω μας.δεν σου δινουν τη δυνατοτητα να κανεις κατι.φυσικα ευχομαι να κανεις αυτα τα πολλα που μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε κύριε Helmut Markwort, αρχισυντάκτη του περιοδικού Focus

.....

Δε φταίτε όμως εσείς. Φταίει ο Έλληνας πολίτης που ανέχεται προσβολές σαν τη δική σας αλλά και την ανεπάρκεια των πολιτικών, που κακώς επέλεξε να τον κυβερνούν!

Φιλικά

Εθελοντική Ομάδα Δράσης Ν. Πιερίας

Εγω επικροτω το δημοσιευμα.

Και εκει που πρεπει απευθύνεται και ριχνει εκει που πρεπει τελικα τις ευθύνες.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμέ το θέμα είναι αστείο! Από λόγια καλοί είμαστε αλλά από πράξεις το απόλυτο μηδέν. Και είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα αυτό... Τόσο σοβαρό που εθελοτυφλούμε στο ότι οι "δικοί" μας, μας βάζουν... χέρι στη τσέπη χωρίς να αγγίξουν την δική τους! Αλλά ούτως ή άλλως είναι δικό μας προνόμιο αυτό και μας το έχουν διδάξει καλά στα σπίτια μας! Δεχόμαστε να φάμε ξύλο από τη μάνα μας, αλλά έξω αν κάποιος στραβοκοιτάξει την γκόμενά μας γινόμαστε πολύ θαρραλέοι!

Ρε εδώ οι Έλληνες μας παίρνουν και τα σώβρακα κι εμείς κοιτάζουμε τι λένε οι Γερμανοί? Μας έχουν φλομώσει στο ψέμα και την κλεψιά κι επειδή μας πετάνε ένα κομμάτι ψωμί τους ευχαριστούμε κι όλας! Και πέραν αυτών έχουμε και τον "ωραίο" της παρέας που τσαντίστηκε με ένα εξώφυλλο! Και νοιώθει και περήφανος για τον Σάτυρο! Αλλά το χειρότερο είναι ότι υπάρχουν πολλοί που προσκυνάνε τέτοιους ανθρώπους!!!

:D Συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο!!

Δυστυχώς έτσι θα είμαστε μία ζωή, χωμένοι στη λαμογιά και την διαφθορά, έχουμε μάθει στα εύκολα και στην κομπίνα. Εδώ στέλναμε ψευδή στοιχεία στην ΕΕ για τα χάλια της οικονομίας μας λες και δεν θα το ανακάλυπταν ποτέ, κάνοντας όλη την ΕΕ να μας κοιτάει με καχυποψία και χάνοντας την αξιοπρέπεια μας (Δεν μιλάω για συγκεκριμένο κόμμα ή πολιτική) . Το έχουμε στο DNA μας.

Έγινε επεξεργασία - parisMJT
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πολυ καλο,σοβαρο και με πολλες πτυχες,και ειναι κριμα να χαλασει.

Φιλε μου babinio,ο καθε ανθρωπος καταλαβαινει με τον τροπο του πραγματα και καταστασεις,και δρα διαφορετικα.

Προσωπικα πιστευω οτι ο τροπος που αντιμετωπισες την απαντηση του stormtrooper λεγοντας μαλιστα οτι εχεις παρακολουθησει και αλλες απαντησεις του σε τετοιου ειδους θεματα,δεν ηταν ορθος.

Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις,αλλα ηταν σαν να του ζητουσες προσωπικα ευθυνες...............

φιλε Διας οι απαντησεις που λεω πως παρακολουθω ειναι πανω σε θεματα που μ ενδιαφερουν.οχι σε κατι που δεν υπαρχει λογος ν ασχοληθω.αν παλι πιστευεις πως ο τροπος μου δεν ηταν ορθος,γραψε λαθος.στην υγεια σε ολους τα ποτα πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θυμήθηκαν τα χρεη που εχει προς εμάς η Γερμανία..τόσα χρόνια δεν τα ανέφερε κανείς...δεν υπήρχαν??Το Ελληνικό περιοδικό focus εχει αντιστοιχο προσβλητικο εξώφυλλο απάντηση στο δικο τους...αυτη ειναι η παιδεία μας??Και η γρίπη και ο εμβολιασμός που πήγαν ξεχάστηκαν??ξαφνικά εξαφανίστηκαν..Θα τους δώσουμε τα 19.880.000 εμβόλια που μας έχουν περισσευσει και θα πατσίσουμε??Καλό θα είναι να έχουμε ελευθερη σκέψη...όντως έχουμε πατριωτικό πνευμα και είμαστε υπερήφανοί για την πατρίδα μας...Ας πληρώσουμε τώρα σαν λαός τα λεφτά που έβγαλαν φτερά..τις προβληματικές δημόσιες επιχειρήσεις...και τους υπεράριθμους δημόσιους υπαλλήλους...μην ανησυχείτε όμως θα έρθουν και χειρότερες ημέρες...εχθρός δεν είναι αυτός που προσβάλει το έθνος μας και την πλούσια κληρονομιά του..αλλά αυτός που μας χαμογελάει και μας λεει οτι έχουμε έλλειμα και πρεπει να στριμωχτούμε αλλά η τσέπη του έχει παραφουσκώσει απο τα δικά μας τα λεφτα...

:D:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε πολύ πλακά!!!

Μου θυμίζει το χωριό του αστεριξ που απτή μια σκοτώνονται μεταξύ τους με τις ψαρουκλες στα κεφάλια και απτήν άλλη όταν κάποιος τους απειλήσει είναι ντου από παντού όλοι μαζί ενωμένοι!

Ναι έτσι είμαστε ελληναρες και για άλλους απλός Έλληνες, ένας λαός μεσόγειος με ταμπεραμέντο, ζωντανός. Δεν είμαστε Hans κάτσε σήκω, αλλά είμαστε σήκω ρε!!!!!!

Το θέμα των εσω όντως είναι μια χρόνια γαγκρενα και σίγουρα είναι το πρωτεύων πρόβλημα της χώρας μας και αυτό είναι ένα θέμα, αλλά όχι το θέμα που ανάρτησα που είναι τελείως διαφορετικό.

Δεν είμαι κατά διάνυα εθνικιστής αν και αναγνωρίζω σε αυτούς πως πολλές φορές με την υπερβολή τους καταφέρνουν όμως να τρίξουν τα δόντια και λίγο στην κοινοί γνώμη, άρα όλοι είναι χρήσιμη.

Το θέμα είναι το ότι διακρίνω σε πολλούς Έλληνες την προσομοίωση της Ελλάδος ως τριτοκοσμική χώρα και παρουσιάζουν τις χώρες όπως την Γερμάνια σαν ο τέλειος πολιτισμός.

Από αυτά που γράφονται στο θέμα που ανάρτησα και που ήμουν περίεργος να δω που θα μπορούσε να φτάσει, είναι όντως αλήθεια ως προς τις υποχρεώσεις και τις λαμογιες που γίνονται και στη Γερμάνια. Και μην ξεχνάμε τη περάσαμε στον πόλεμο, μας γδυσανε στην κυριολεξία και οικονομικός και πριν από αυτούς είχαμε τους τούρκους και η Ελλάδα έχασε την βιομηχανική επανάσταση. Επίσης όλα τα αρχαία μας βρίσκονται σε μουσεία του εξωτερικού και της Γερμανίας, εν ολίγης μας λεηλάτησαν με το έτσι θέλω. Κατά τα άλλα είναι ο τέλειος πολιτισμός! Σίγουρα η άποψη ενός προκλητικού δημοσιογραφίσκου για να πούληση φυλλάδες μια που είμαστε της μόδας αυτήν την περίοδο στην Ευρώπη δεν αντιπροσωπεύει τον γερμανικό λαό αλλά κατά τα άλλα γελανε κάτω από τα μουστάκια τους.

Ας μην ξεχνάμε ότι η κουλτούρα μας σε πολιτισμό και γράμματα είναι μοναδική στον κόσμο και όταν εμείς είχαμε δημοκρατία αυτοί ήταν πάνω στα δέντρα σαν τις μαϊμούδες. Όλοι οι γερμανοί και βόρειοι έρχονται στην Ελλάδα γιατί αισθάνονται εδώ μόνο πραγματικά ελεύθεροι, τη νομίζετε ρομποτακια είναι, και από της 20:00 η ώρα σπίτι, αλλά και η ελευθερία έχει ένα τίμημα και αυτό είναι ότι δεν είμαστε Γερμανοί.

Τελικά είμαστε λίγο σαν τους Γαλάτες του Αστεριξ, το ρίχνουμε στην μασά και στο τραγούδι και δεν βαριέσαι υγεία να έχουμε!

:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε λίγο σαν τους Γαλάτες του Αστεριξ, το ρίχνουμε στην μασά και στο τραγούδι και δεν βαριέσαι υγεία να έχουμε!

:D

μαζι σου ρε φιλε,Ελληναρες μεχρι τα μπουνια...

αλλα το θεμα ειναι οτι καποτε τελειωνουν τα διφραγκα κ ξεκινανε τα προβληματα,οπως τωρα με το παγωμα μισθων-συνταξεων,αυξηση του ΦΠΑ απο 19 στο 21%,αυξηση στον ειδικο φορο στα καυσιμα και πολλα αλλα που θα βγουν σε λιγο καιρο.

ολα αυτα θα φτασουν στο καταναλωτη,στο καλαθι της νοικοκυρας του super market και γενικοτερα ολη η αγορα οπως κινηση μαγαζιων την περιοδο του Πασχα,καλοκαιρινοι προορισμοι διακοπων κ πολλα αλλα θα εχουν μεγαλο προβλημα.

εγω πιστευω πως τα πραγματικα οικονομικα προβληματα ειναι προ των πυλων.μακαρι να κανω λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Rik οσο και να μην το πιστευεις ακουγεσαι λιγο εθνικιστης.... :D

Καποιος ειχε πει ενα σοφο,δεν θυμαμαι που το διαβασα,αλλα το κρατησα...

''Ειμαι περηφανος που ειμαι Ελληνας,ντρεπομαι ομως πολυ που ζω στην Ελλαδα.....''

Καλμαρετε λιγο την τοση υπερηφανεια σας Ελληνες...

Link to comment
Share on other sites

τα κερδη των 20 πιο κερδοφορων επιχειρησεων στο χ.α. ειναι πανω απο 12 δισεκατομυρια ευρο με ενα συντελεστη 45-50% μαζευεις 5,5-6 δισεκατομυρια ευρο.να τα λεφτα που θελουν αν θελουν τα βρισκουν.και οχι να κοβει απο τους μισθους τα δωρα πασχα,επιδομα αδειας,το δωρο χριστουγεννων.οι εφοπλιστες ειναι αφορολητοι.και εμεις σαν λαος τι κανουμε ενα τεραστιο ΤΙΠΟΤΑ. ασχολουμαστε με το διαζυγιο της μενεγακης και αν η μενεγακη αγορασε καινουργιο τζιπακι? ολα τα κεκτημενα θα μας τα παρουν γιατι ειμαστε αξιοι της μοιρας μας. αυτον τον ολι ρεν που ηρθε χτες πως τον ανεχτηκαν? ολες οι χωρες της ε.ε. παραποιουν τα στοιχεια τους.απλα οταν αλλαζουν οι κυβερνησεις τους δεν ρουφιανευουν η μια την αλλη οπως κανουν εδω.

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο.μπορει παλια να ειχαμε πολιτισμο και επιστημες και οι αλλοι να τρωγανε μπανανες στα δεντρα. αλλα οι σημερινοι ελληνες δεν εχουμε καμια σχεση με τους παλιους.πιο παρτακιας, φιγουρατζης ,ψευτοτσαμπουκας,χωρις κουλτουρα και παιδεια απο τον νεοελληνα δεν υπαρχει στην ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

...πιστευω δε θελει κοπο αλλα τροπο...

Αν φιλε JIMHS γινει αυτη η φορολογηση (40-45%)που λες σ'αυτες τις επιχειρησεις ,εσυ πιστευεις οτι θα μεινουν μετα στην Ελλαδα και δε θα μεταφερθουν?

....γι αυτο μιλαω και λεω για τον τροπο που χρειαζεται για το πως θα τα παρουν απο τους "μεγαλους"....

Link to comment
Share on other sites

να βρει τροπο να τα παρει.και να μην την πληρωνει ο αδυνατος και οι μεγαλοι να πηγαινουν τα εκατομυρια στην ελβετια.και ο μισθωτος γιατι να φορολογειται με 40-45 και οχι ο βιομηχανος?

Link to comment
Share on other sites

Rik οσο και να μην το πιστευεις ακουγεσαι λιγο εθνικιστης.... :D

Καποιος ειχε πει ενα σοφο,δεν θυμαμαι που το διαβασα,αλλα το κρατησα...

''Ειμαι περηφανος που ειμαι Ελληνας,ντρεπομαι ομως πολυ που ζω στην Ελλαδα.....''

Καλμαρετε λιγο την τοση υπερηφανεια σας Ελληνες...

Αγαπητέ Κωστή το είπες και μόνο σου είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας άρα ποιο είναι το πρόβλημα; Ο Έλληνας σαν πολίτης δεν ευθύνεται για τις λαμογιες της κάθε κυβέρνησης και του κάθε μεγάλου επιχειρηματία μαφιόζου. Επίσης η δικαιοσύνη στην Ελλάδα υστερεί σε πολλούς τομείς και ας έχουμε μια πλούσια νομοθεσία. Δυστυχώς κάποια κατεστημένα είναι αλήθεια πως πρέπει να αλλάξουν αλλά όπως ανέφερα και προηγουμένως το θέμα των εσωτερικών μας προβλημάτων είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα. Τώρα όσο αφορά το θέμα εθνικιστής , που είμαι εθνικιστής στο ότι μας σφαλιαρωνουν, στο ότι μας εκμεταλλεύονται, στα αρχαία μας η στο ότι θέλουν να μας πουλήσουν φρεγάτες οι Γερμανοί και εμείς κλωτσάμε και γιαυτο ζορίζονται και μας προκαλούνε, η στους Τούρκους που μπαίνουν συνέχεια μέσα για να μας αναγκάσουν να αγοράσουμε Φ16; Δηλαδή αυτοί είναι οι τίμιοι και εμείς τι; Βλέπεις τη γίνεται και στην Αγγλία και πόσα λεφτά έχουν φάει και τη να πούμε και για την Ιταλία η την Αμερική. Αυτά δεν τα βλέπουμε, έχω ζήσει στην Ιταλία πάνω από δέκα χρόνια και σε πληροφορώ ότι και αυτοί έχουν τα δικά τους προβλήματα.

Ναι είμαι περήφανος, και κανένας γύρο μας δεν είναι τέλειος αν για σένα το να υπερασπίζεσαι τα συμφέροντα του τόπου σου είναι εθνικισμός ναι τότε είμαι εθνικιστής!

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΣΤΑ ΨΑΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο.μπορει παλια να ειχαμε πολιτισμο και επιστημες και οι αλλοι να τρωγανε μπανανες στα δεντρα. αλλα οι σημερινοι ελληνες δεν εχουμε καμια σχεση με τους παλιους.πιο παρτακιας, φιγουρατζης ,ψευτοτσαμπουκας,χωρις κουλτουρα και παιδεια απο τον νεοελληνα δεν υπαρχει στην ευρωπη.

Αγαπητέ Τζιμη, αν πας στην Ιταλία η την Γαλλία και σε άλλα αναπτυγμένα κράτη από αγγλικά μηδέν, και τα φροντιστήρια σε μαθήματα που κάνουμε εδώ στην Ελλάδα; Ναι θα μου πεις θα έπρεπε η δημόσια παιδία να μας προσφέρει καλύτερη μόρφωση. Μην νομίζεις όμως ότι στα άλλα κράτη έχουν και τόσο ανώτερη μόρφωση εκτός από λίγες εξαιρέσεις. Και τη νομίζεις δηλαδή ότι ο λαός του εξωτερικού είναι περισσότερο μορφωμένοι από εμάς;

Το ξέρεις πως έχουμε μεγάλα κεφάλια μέσα στην Νασα και ότι πολλοί γιατροί και επιστήμονες υψηλού επιπέδου βρίσκονται διάσπαρτη σε κάθε γωνιά του πλανήτη.

Ναι είναι αλήθεια πως η Ελλάδα διώχνει τα παιδιά της λόγο υποδομών αλλά μην ξεχνάς ότι είμαστε 10 εκατομμύρια πληθυσμός και όχι 100, σίγουρα υπάρχουν μεγάλες προοπτικές βελτίωσης και πρέπει να το φωνάζουμε αλλά όχι και να φτύνουμε στο πιάτο που τρώμε, πρέπει να στηρίζουμε και το σπίτι μας στα καλά και στα άσχημα και να αγωνιζόμαστε για ένα καλύτερο αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Τζιμη, αν πας στην Ιταλία η την Γαλλία και σε άλλα αναπτυγμένα κράτη από αγγλικά μηδέν, και τα φροντιστήρια σε μαθήματα που κάνουμε εδώ στην Ελλάδα; Ναι θα μου πεις θα έπρεπε η δημόσια παιδία να μας προσφέρει καλύτερη μόρφωση. Μην νομίζεις όμως ότι στα άλλα κράτη έχουν και τόσο ανώτερη μόρφωση εκτός από λίγες εξαιρέσεις. Και τη νομίζεις δηλαδή ότι ο λαός του εξωτερικού είναι περισσότερο μορφωμένοι από εμάς;

Το ξέρεις πως έχουμε μεγάλα κεφάλια μέσα στην Νασα και ότι πολλοί γιατροί και επιστήμονες υψηλού επιπέδου βρίσκονται διάσπαρτη σε κάθε γωνιά του πλανήτη.

Ναι είναι αλήθεια πως η Ελλάδα διώχνει τα παιδιά της λόγο υποδομών αλλά μην ξεχνάς ότι είμαστε 10 εκατομμύρια πληθυσμός και όχι 100, σίγουρα υπάρχουν μεγάλες προοπτικές βελτίωσης και πρέπει να το φωνάζουμε αλλά όχι και να φτύνουμε στο πιάτο που τρώμε, πρέπει να στηρίζουμε και το σπίτι μας στα καλά και στα άσχημα και να αγωνιζόμαστε για ένα καλύτερο αύριο.

εγω ξερω οτι στο εξωτερικο πας σε δημοσιο νοσοκομειο και δεν πληρωνεις μια ενω εδω αμα δεν δωσεις το φακελακι θα σε πεταξουν σε ενα ρατζο μεχρι να πεθανεις.και πρεπει να εχεις μεσο για να σε κοιταξουν.δεν σου κανει εντυπωση οτι τα μεγαλια κεφαλια που λες και οι επηστημονες που λες ειναι ολοι στο εξωτερικο και κανενας στην ελλαδα.στην Γαλλια καλα κανουν και δεν μιλανε αγγλικα γιατι ειναι σοβινιστες και Γαλλοι.ζουμε στην πιο ωραια χωρα του κοσμου αλλα δυστυχως ειμαστε οι χειροτεροι κατοικοι.καιμε τα δαση και τα κανουμε οικοπεδα για να εχουμε τις μεζονετες μας εχουμε γεμισει αυθαιρετα μπαζωνουμε τα ρεματα για να κανουμε πολυκατοικιες.για να αλλαξουμε νοοτροπια πρεπει να αλλαξουμε μεσα μας πρωτα σαν ανθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Έλληνας σαν πολίτης δεν ευθύνεται για τις λαμογιες της κάθε κυβέρνησης

ο Έλληνας πολίτης δεν τους ψήφισε???

ζουμε στην πιο ωραια χωρα του κοσμου αλλα δυστυχως ειμαστε οι χειροτεροι κατοικοι

:D

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι στο εξωτερικο πας σε δημοσιο νοσοκομειο και δεν πληρωνεις μια ενω εδω αμα δεν δωσεις το φακελακι θα σε πεταξουν σε ενα ρατζο μεχρι να πεθανεις.και πρεπει να εχεις μεσο για να σε κοιταξουν.δεν σου κανει εντυπωση οτι τα μεγαλια κεφαλια που λες και οι επηστημονες που λες ειναι ολοι στο εξωτερικο και κανενας στην ελλαδα.στην Γαλλια καλα κανουν και δεν μιλανε αγγλικα γιατι ειναι σοβινιστες και Γαλλοι.ζουμε στην πιο ωραια χωρα του κοσμου αλλα δυστυχως ειμαστε οι χειροτεροι κατοικοι.καιμε τα δαση και τα κανουμε οικοπεδα για να εχουμε τις μεζονετες μας εχουμε γεμισει αυθαιρετα μπαζωνουμε τα ρεματα για να κανουμε πολυκατοικιες.για να αλλαξουμε νοοτροπια πρεπει να αλλαξουμε μεσα μας πρωτα σαν ανθρωποι.

Έχουμε δεν έχουμε συνεχίζουμε να στρέφουμε το θέμα στα εσωτερικά προβλήματα της χώρας ενώ το θέμα που ανοίχτηκε είναι εμείς και οι άλλοι προς εμάς. Επαναλαμβάνω το ότι έχουμε εσωτερικά πολλά προβλήματα και έχουμε μεγάλα περιθώρια ανάπτυξης είναι καθεστώς και γιαυτο πρέπει να φωνάζουμε, αλλά το να είσαι σωβινιστής εάν εσύ το θεωρείς σωστό εγώ προσωπικά το θεωρώ κομπλεξισμο και αρνητικό σε ένα εμπόριο που κινείται παγκοσμίως στην Αγγλική γλώσσα και στην Αμερική εάν δεν έχεις gold card έχεις πεθάνει στο πεζοδρόμιο ούτε στην είσοδο του νοσοκομείου δεν φτάνεις. Τώρα εάν θα έπρεπε να σου απαντήσω για τα εσωτερικά προβλήματα θα έπρεπε να μπλέξουμε κομματικά και πολιτικά και δεν έχω καμία όρεξη να τοποθετηθώ πάνω σε αυτό το θέμα, το ότι ψηφίζουμε κάποια κόμματα δεν είναι και ότι έχεις πολλές επιλογές να κάνεις διαφορετικά ούτε πιστεύω και πολύ σε κανένα κόμμα ότι θα έβγαινε και θα είχε το χρυσό αβγό με την λύση για κάθε πρόβλημα. Έρχεται η σειρά της Αγγλίας και της Ισπανίας εάν ενημερωθήκατε σήμερα και τη να πουν η Ισλανδία που έφαγαν τα μούτρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανασηκώσω την φωτογραφία του πρώτου ποστ, αλλά με κάλυψη στα επίμαχα "στοιχεία"...

Focusger.jpg

Δέχτηκα ένα "ερέθισμα" πριν από λίγο και μου δημιουργήθηκε μία απορία... Αλήθεια, πόσοι από όσους ζητωκραυγάζουν για αυτήν την απάντηση γνωρίζουν τι αγάλματα είναι αυτά και ποια εποχή αντιπροσωπεύουν? Δεν θέλω να απαντήσετε... Απλά έτυχε να κάνω ένα μίνι γκάλοπ (στο στενό μου κύκλο - τίποτα σπουδαίο) και ειλικρινά έμεινα άφωνος.

Απλά αναρωτηθείτε... Πόσοι "περήφανοι" Έλληνες ξέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πόσοι από όσους ζητωκραυγάζουν για αυτήν την απάντηση γνωρίζουν τι αγάλματα είναι αυτά και ποια εποχή αντιπροσωπεύουν? Απλά αναρωτηθείτε... Πόσοι "περήφανοι" Έλληνες ξέρουν?

:blink::rasp::blink:

Μπράβο Νίκο, όλο και περισσότερο συμφωνούμε σε διάφορα πράγματα και αυτό δεν με βάζει πλέον σε σκέψεις :unsure::D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...