Jump to content

Άμμος ή χαλίκι;


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ JUWEL 90CM ΜΕ ΨΑΡΙΑ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΠΕΒΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑΣ << ΓΛΥΦΤΗΣ>> ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΑΤΟΨΑΡΟ.ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΝΤΕΚΟΡ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΜΜΟ Ή ΧΑΛΙΚΙ. ΣΕ 2 ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΑΜΜΟΣ ΔΕ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ .ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :D

Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλε σε παρακαλώ την επόμενη φορά γράψε με πεζά γράμματα

Στο θέμα τώρα

Και με άμμο και με χαλίκι μπορούμε να κάνουμε πολύ όμορφα ενυδρεία. Μην ακούς τα μαγαζιά και κάνε αυτό που σου αρέσει εσένα. Είναι καθαρά προσωπική επιλογή.

Απλός και τα δυο έχουν τα προτερήματα τους και τα μειονεκτήματα. Τα μειονεκτήματα τους είναι τέτοια τους που δεν επηρεάζουν την λειτουργικότητα του ενυδρείου μας. Απλός διαφορετικά χειρίζεσαι το χαλίκι και διαφορετικά την άμμο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ JUWEL 90CM ΜΕ ΨΑΡΙΑ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΠΕΒΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑΣ << ΓΛΥΦΤΗΣ>> ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΑΤΟΨΑΡΟ.ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΝΤΕΚΟΡ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΜΜΟ Ή ΧΑΛΙΚΙ. ΣΕ 2 ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΑΜΜΟΣ ΔΕ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ .ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :D

το θεμα αφορα μονο και μονο εσενα νομιζω.να το φτιαξεις οπως θες και οπως το εχεις φανταστει εσυ.

καλημερα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν ψάρια που τα ενοχλεί - τραυματίζει το χαλίκι και θέλουν άμμο. Επομένως μην ακούς τι λένε κάποια μαγαζιά, διάλεξε τι ψαράκια θα βάλεις και θα αποφασίσεις με βάση τις προτιμήσεις τους!

σε 1 σωστά φτιαγμένο ενυδρείο η άμμος δε λερώνει και τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν σας κουρασα με τα κεφαλαια γραμματα.Σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας.Εννοειτε οτι θα κανω αυτο που μου αρεσει αλλα δε μαρεσει να πεδευομαι.Δε θα ηθελα να βαλω κατι το οποιο δε θα καθαριζεται ευκολα και να φαινεται μια αηδια.Κατα 90% λεω να βαλω αμμο. Μου αρεσει παρα πολυ.Ο αραγονιτης τι ειναι? Κανει για ενυδρειο γλυκου νερου?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα αφορα μονο και μονο εσενα νομιζω.να το φτιαξεις οπως θες και οπως το εχεις φανταστει εσυ.

καλημερα

Το θετεις πολυ λαθος το ζητημα αγαπητε kouts73.

Δηλαδη σε αφρικανες θα εβαζες χαλικι επειδη σου αρεσε,αψηφωντας τις αναγκες των ψαριων;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...