Jump to content

αρρωστια στο ενυδρειο μου


Recommended Posts

γεια σας παιδια τις τελευταιες μερες εχω μια αρρωστια κ δε μπορω να καταλαβω τι ειναι κ ετσι δε ξερω κ τι φαρμακο να βαλω.σε 2ψαρια 1gourami κ ενα ινδιανακι σε σειμειο του σωματος υπαρχει σαν μια μικρη κυλιδα οπου το κανει πιο θαμπο σε εκεινο το μερος το ph 7 gh10 to enydreio einai 100lt κ εχει 1gourami 5ινδιανακια 3corydoras 2αapple snail θα ηθελα τις συμβουλες σας κ τι φαρμακο να χρεισημοποιησω εχω καμποσες μερες που βαζω melaflix :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :D

Αν θες συμπλήρωσε την παρακάτω φόρμα για να έχουμε πλήρη εικόνα :hysterical:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739

Link to comment
Share on other sites

το νερο το αλλαζω καθε 10μερες δεν εχω τεστ νερου για τα αλλα κ το φιλτρο ειναι εσωτερικο με υλικα τις sera

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τα στοιχεία που μας δίνεις δεν είναι εφικτή κάποια διάγνωση... Μπορείς τουλάχιστον να συμπληρώσεις την φόρμα όσο πιο αναλυτικά γίνεται και χωρίς τα τεστ? Πόσο καιρό "τρέχει" το ενυδρείο, τι ρουτίνες ακολουθείς...? Βοήθησέ μας...

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο το εχω απο το νοεμβρη αλλαζω καθε 10μερες το νερο 20λιτρα ταιζω 2φορες την ημερα 1πρωι 1μεσιμερι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω χωρίς φόρμα και φωτογραφία .

Κατι γενικο να σου πω , κανε αλλαγή νερού όσο αντέχουν τα ψάρια σου μεγαλύτερη , αντιχλώριο , ζωντανά βακτήρια , Εκτοζόν , σταματάς το τάισμα και θερμοκρασία στους 29 βαθμούς .

Link to comment
Share on other sites

το Εκτοζόν επειρεαζει τις γαριδες?γιατι εχω 5red cherry k 2ammano

Όχι! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...