Jump to content

Η δικιά μου ιστορία...


mkoukoumides

Recommended Posts

Πραγματικά είναι υπέροχο το πως από υποβρύχιος και επίγειος ψαράς κατέληξα κάτοχος ενυδρείου... Εν ολίγοις, είχα καταλήξει να πηγαίνω 3-4 ώρες υποβρύχιο με φούλ εξοπλισμό και να γυρνάω με άδεια χέρια (η γυναίκα μου είχε αρχίσει να πιστεύει ότι έκανα άλλο καμάκωμα)! Ο λόγος ήταν ότι προτιμούσα να χαζεύω αυτά τα έξυπνα και αθώα σε πολλές περιπτώσεις πλάσματα παρά να παλεύω να τα σκοτώσω. Προτιμούσα να γίνω μέρος αυτού του βιότοπου, παρά καταστροφέας του...

Τεσπα, κατέληξα με ένα 63lt (το οποίο ενδεχομένως είδατε και σε μία αγγελία πώλησης) και τώρα πλέον με ένα 275lt, γλυκού και τα δύο. Το μεγάλο, θα το φτιάξω τελικά σιγα-σιγά (δεκτές και ιδέες για ένα lido 65Χ65Χ65) γιατί δεν θα μου άρεσε να αλλάξω τον βιότοπο που θα δημιουργήσω για 2 silver shark, 3 tiger barb, 6 red eye, 2 corydoras και 2 marbled pleco και άλλα που έχω κατα νου να προσθέσω μελλοντικά.

Αυτά για την ώρα, ελπίζω να μην σας (τα) έπριξα...

Καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και καλη διαμονη στο φορουμ.

Μπορεις να αλλαξεις το οπλο με μια υποβρυχια φωτογραφικη μηχανη για να δειχνεις και στη γυναικα τις "ψαριες" σου, να γλυτωσεις και την παντοφλα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και καλη διαμονη στο φορουμ.

Μπορεις να αλλαξεις το οπλο με μια υποβρυχια φωτογραφικη μηχανη για να δειχνεις και στη γυναικα τις "ψαριες" σου, να γλυτωσεις και την παντοφλα :ninja:

Μπα..., τέλος φίλε μου με το κυνήγι, τώρα άντε να πάω με την κόρη για κάνα casting (που χλωμό το βλέπω κι αυτό...)

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

:ninja::hysterical:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...