Jump to content

Που πανε τα ψαρακια?


Recommended Posts

Δράττοντας την ευκαιρεια που δημιουργθηκε για μια ακομα φορα απο αυτο το τοπικ, θα ηθελα να μου λυσετε την απορια μου, τι γινονται ολα αυτα τα ψαρια που ειναι ακαταλληλα για κοινα οικιακα ενυδρεια και πωλουνται κατα κορον στα πετσοπ, οταν πια φτασουν να μη χωρανε στο ενυδρειο.

Ολα πανε σε ..... μεγαλύτερα ενυδρεια?

Αληθεια που ειναι ολα αυτα τα ενυδρεια που δεχονται τοσα πολλα ψαρια και δεν τα εχω δει?

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δράττοντας την ευκαιρεια που δημιουργθηκε για μια ακομα φορα απο αυτο το τοπικ, θα ηθελα να μου λυσετε την απορια μου, τι γινονται ολα αυτα τα ψαρια που ειναι ακαταλληλα για κοινα οικιακα ενυδρεια και πωλουνται κατα κορον στα πετσοπ, οταν πια φτασουν να μη χωρανε στο ενυδρειο.

Ολα πανε σε ..... μεγαλύτερα ενυδρεια?

Αληθεια που ειναι ολα αυτα τα ενυδρεια που δεχονται τοσα πολλα ψαρια και δεν τα εχω δει?

εκανα μια ερευνα και υπαρχει στην κρητη ενυδρειακος τοπος που οταν φθανουν σε καποιο αλφα μεγεθος τα δινουν εκει και σε διαφορα ενυδρειακα κεντρα. θελω να πιστευω πως ειναι αληθεια για αυτο το θεμα. αλλα δεν νομιζω.. σιγα ολοι που εχουν πετ να τα στελνουν..... :hysterical: παντος δεν {γυριζουν} καλα... οποτε μακαβρια ειναι τα περισοτερα... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι κανετε στην αθηνα αλλα εμας εδω ας ειναι καλα της Λαρισης το ποταμι που το λενε πηνειο...

εγω με τα ματια μου εχω δει χρυσοψαρο να κολυμπαει εκει μεσα...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακουσει "πετα το στην τουαλετα" σαν συμβουλη απο παιδι που εχει ενυδρειο.......

Link to comment
Share on other sites

Δράττοντας την ευκαιρεια που δημιουργθηκε για μια ακομα φορα απο αυτο το τοπικ, θα ηθελα να μου λυσετε την απορια μου, τι γινονται ολα αυτα τα ψαρια που ειναι ακαταλληλα για κοινα οικιακα ενυδρεια και πωλουνται κατα κορον στα πετσοπ, οταν πια φτασουν να μη χωρανε στο ενυδρειο.

Ολα πανε σε ..... μεγαλύτερα ενυδρεια?

Αληθεια που ειναι ολα αυτα τα ενυδρεια που δεχονται τοσα πολλα ψαρια και δεν τα εχω δει?

εγώ πιστεύω φίλε μου πώς αυτά τα ψάρια θανατώνονται από τούς ίδιους τούς

πετσοπάδες

και όταν λέω θανατώνονται έχω ακούσει κουβέντα πετσοπά να συνομιλεί με

χομπίστα και να του λέει πώς θα του φέρει ένα Γκάλαχερ 45 πόντους και πώς

αν δεν το πουλήσουν η χειρότερη θα είναι από μερικούς μίνες να πεθάνει

μέσα στο ενυδρείο τον 60 Λίτρον λόγο μεγέθους γιατί από θέμα φίλτρανσης θα είναι οκ

και μετά από πολύ καιρό σχεδόν 3 μήνες που ξανά πήγα να αγοράσω

υποτίθεται ένα κολάρο για το σκυλάκι μου βλέπω το Γκάλαχερ σε άθλια

κατάσταση ματωμένο στα πτερύγια του και το σαγόνι του. λόγο όγκου

το ψάρι δεν μπορούσε να γυρίσει μέσα στο ενυδρείο και χτυπιόταν

όταν ρώτησα τον πετσοπά ακόμα εδώ τον έχεις?

μου απάντησε πώς δεν τον παίρνει κανένας επειδή είναι ματωμένος

και κάποια στιγμή θα τον δώσει στης γάτες

και επίσης έχω δει τον ίδιο πετσοπά να έχει πάνω από χρόνο σε 50 λίτρα

ενυδρείο oscar 17-18 πόντους και να μην μπορεί να το πουλήσει

λόγο του ότι είναι μονόφθαλμο

και επίσης όταν του ανέφερα το ΑΖ και πώς είναι ένας ξάδερφος μου μέσα τι γνώμη έχει μου λέει

εκεί είναι λούμπα στο να βάζουν τα μέλει τους να αγοράζουν

εξαρτήματα άχρηστα και πανάκριβα και πώς είναι άσχετοι όλοι τούς

και όλα γίνονται επειδή έχουν κλείσει συμφωνίες με τα καταστήματα

αυτά προς όφελος τους

πείτε μου εσείς αν αυτός είναι φιλόζωος άνθρωπος

και φυσικά του το έπαιζα άσχετος με το χόμπι

Link to comment
Share on other sites

Δράττοντας την ευκαιρεια που δημιουργθηκε για μια ακομα φορα απο αυτο το τοπικ, θα ηθελα να μου λυσετε την απορια μου, τι γινονται ολα αυτα τα ψαρια που ειναι ακαταλληλα για κοινα οικιακα ενυδρεια και πωλουνται κατα κορον στα πετσοπ, οταν πια φτασουν να μη χωρανε στο ενυδρειο.

Ολα πανε σε ..... μεγαλύτερα ενυδρεια?

Αληθεια που ειναι ολα αυτα τα ενυδρεια που δεχονται τοσα πολλα ψαρια και δεν τα εχω δει?

σε καμια χωματερη θα καταληγουνε τα κακομοιρα.και απο τους πετσοπ αλλα και απο διαφορους που τα αγοραζουν και στο τελος δεν εχουν που να τα βαλουν γιατι δεν χωρανε στο ενυδρειο τους.μην ψαχνεις να βρεις λογικη στον ανθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...