Jump to content

Φιλτρα απο Ebay


Recommended Posts

Ενδεικτικες τιμες φιλτρων απο το eBay!



Στις τιμες συμπεριλαμβανονται τα μεταφορικα!

Skimmer 150L με αντλια ----- 20 ευρω

bihvn2qbmkkgrhqqheqes92.jpg

Φιλτρο εσωτερικο απο 1 εως 50 λιτρα ------ 11 ευρω

57245204.jpg

Φιλτρο εσωτερικο απο 50 εως 100 λιτρα ------ 13 ευρω

82379185.jpg

Φιλτρο εσωτερικο 900 L/H ------ 16 ευρω

64873375.jpg

Εχω αγορασει αυτου του τυπου φιλτρο για το 120αρι μου και ειναι αψογο!

Φιλτρο κρεμαστο 250 L/H - 5 W -------------- 14 ευρω

bhmnqr2kkgrhqehdcesn1jz.jpg

Resun φιλτρο τεσσαρων σταδιων 360L/H ------------16 ευρω

23c935.jpg

Φιλτρο κρεμαστο 600L/H 8W ------------- 20 ευρω

111aq.jpg

Εξωτερικο φιλτρο RESUN Cyclone CY-20 ------- 28 ευρω

46794762.jpg

Εξωτερικο φιλτρο 4-1 Sponge Carbon Ceramic Filter-AR70 ---- 30 ευρω

viewimagebg.jpg

Αυτη ειναι μια πρωτη ματια που εριξα και σας παραθετω τις τιμες. (οπως υποσχεθηκα)

Οποιος θελει και δεν εχει λογαριασμο eBay ειμαι διαθεσιμος να βοηθησω!

Συντομα θα παραθεσω και αλλα προιοντα απο το eBay.

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα πμ! :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλεγετε ενα φιλτρο δεν κοιτατε μονο την τιμη. ;)

Σωστα... κοιταμε και την πωλητρια! :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλεγετε ενα φιλτρο δεν κοιτατε μονο την τιμη. :)

+1 απο εμενα,κατα την γνωμη μου δεν κατι αξιολογο ειλικρινα και κατι συμφερον
Link to comment
Share on other sites

Αχιλεα χαιρομαι που βλεπω νεους ανθρωπους με ορεξη για να βο;

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστω στον αχιλλεα!

Link to comment
Share on other sites

Αχιλεα χαιρομαι που βλεπω νεους ανθρωπους με ορεξη για να βο;

:)

Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλεγετε ενα φιλτρο δεν κοιτατε μονο την τιμη.

+1 απο εμενα,κατα την γνωμη μου δεν κατι αξιολογο ειλικρινα και κατι συμφερον

Παιδια, μην με αναγκασετε να κανω ερευνα σε ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ στην Ελλαδα για να βρω τις τιμες των ΙΔΙΩΝ ακριβως προιοντων που εχω απο πανω!

Γιατι θα το κανω! :)

Έγινε επεξεργασία - achilleas
Link to comment
Share on other sites

+1 απο εμενα,κατα την γνωμη μου δεν κατι αξιολογο ειλικρινα και κατι συμφερον

Παιδια, μην με αναγκασετε να κανω ερευνα σε ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ στην Ελλαδα για να βρω τις τιμες των ΙΔΙΩΝ ακριβως προιοντων που εχω απο πανω!

Γιατι θα το κανω! :)

Κι αυτό το λες εκβιαστικά? Αν έχεις να μας κάνεις μία ολοκληρωμένη παρουσίαση για κάτι τέτοιο θα ήταν χαρά όλων μας. Αλλά να είναι ολοκληρωμένη και όχι μονόπλευρη. Τι εγγύηση παίρνεις από τα καταστήματα και τι από το ebay? Ανταλλακτικά βρίσκεις? Σε περίπτωση αποστολής σπασμένου ή χαλασμένου προϊόντος τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό το λες εκβιαστικά? Αν έχεις να μας κάνεις μία ολοκληρωμένη παρουσίαση για κάτι τέτοιο θα ήταν χαρά όλων μας. Αλλά να είναι ολοκληρωμένη και όχι μονόπλευρη. Τι εγγύηση παίρνεις από τα καταστήματα και τι από το ebay? Ανταλλακτικά βρίσκεις? Σε περίπτωση αποστολής σπασμένου ή χαλασμένου προϊόντος τι γίνεται?

Εννοειτε οτι δεν ειναι εκβιασμος! Ρητορική ήταν η απαντηση...

Εκ πειρας παντως θα σου πω οτι αγορασα κυκλοφορητη απο το eBay με 7 ευρω τελικη τιμη, που στο μαγαζι ηθελε 120!

Απο εκει και μετα, οσο αφορα τα ανταλακτικα, μπορεις να ψωνισεις επωνυμα προιοντα, οπου μπορεις να βρεις ανταλακτικα παντου...

πχ, Hydor Koralia Nano!

Στο eBay κοστιζει 28 ευρω (τελικη) Στα μαγαζια ποσο κανει;

Εδω παντως την ειδα 120!

Ή το εξωτερικο φιλτρο RESUN Cyclone CY-20 που εχω απο πανω...

30 ευρω θα το βρουμε πουθενα; και γεματο με media;

Το ιδιο φιλτρο που αγορασα προσπαθουσε καποιος να μου πουλησει στην 10 πλασια τιμη!

Σε περιπτωση χαλασμενου ή σπασμενου, ή ακομα και αντικειμενο με διαφορετικη περιγραφη, επιστρεφετε παρ'αυτα, όπως και τα χρηματα στο λογαριασμο σου!

Εαν θελετε μπορω καποια στιγμη να κανω ενα ποστ με οδηγιες χρησης του Ebay.

Εκει θα δειτε οτι ειμαστε καλυμμενοι απο δυο τεραστιες πολυεθνικες (eBay και Paypal) και οτι δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να χασουμε τα χρηματα μας..

Ολοκληρωμενη παρουσιαση δεν θελω να κανω... Δεν ειναι εφικτο.

Εγω απλα σας παραθετω πληροφοριες μιας εναλλακτικης αγορας.

Εαν υπαρχουν μαγαζια στην Ελλαδα, οπου μπορουμε να τα βρουμε ακομα πιο φτηνα, τοτε ο καθενας απο εμας ΩΦΕΙΛΕΙ να τα ποσταρει!

Για το καλο ολων μας... :)

Έγινε επεξεργασία - achilleas
Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλεγετε ενα φιλτρο δεν κοιτατε μονο την τιμη. :)

φαντάζομαι ότι ο φίλος delta εννοεί να ψάξεις και ροή (λίτρα/ώρα), όγκο κάδου για βιολογικά υλικά, κατανάλωση κλπ.

Δεν διαφωνώ πάντως μαζί σου ότι βρίσκεις πιο φτηνά στο ebay, απλά ίσως συμφέρει να παραγγείλεις ποσότητα γιατί από δική μου εμπειρία οι τιμές στην Ελλάδα είναι τιμες εξωτερικού+μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι ο φίλος delta εννοεί να ψάξεις και ροή (λίτρα/ώρα), όγκο κάδου για βιολογικά υλικά, κατανάλωση κλπ.

Δεν διαφωνώ πάντως μαζί σου ότι βρίσκεις πιο φτηνά στο ebay, απλά ίσως συμφέρει να παραγγείλεις ποσότητα γιατί από δική μου εμπειρία οι τιμές στην Ελλάδα είναι τιμες εξωτερικού+μεταφορικά.

:) Ακριβως.

Και μην νομιζετε οτι δεν εχει λαμογια και στο ebay.

Και εγω την πατησα γιατι δεν προσεξα τι αγοραζα.

Παντoυ υπαρχουν οι σωστοι και τα λαμογια.

Πρακτικα τωρα και χειροπιαστα, το φιλτρακι RESUN Cyclone CY-20 που ανεφερες για την αξια του ειναι ακριβο κατα την αποψη μου.

Εδω βρισκεις πιο καλα και πιο οικονομικα.

Η τιμη 120 ευρω (και μαλιστα την ειδες σε πολλα μαγαζια) που αναφερεις για την koralia nano ειναι εξωφρενικη καποιο λαθος κανεις.

Συνεχισε την ερευνα αγορα.

Ο ενημερωμενος καταναλωτης (οχι μονο σε τιμες αλλα και σε ποιοτητα) δεν μπορει να πιαστει κοροιδο

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

:) Ακριβως.

Και μην νομιζετε οτι δεν εχει λαμογια και στο ebay.

Και εγω την πατησα γιατι δεν προσεξα τι αγοραζα.

Παντoυ υπαρχουν οι σωστοι και τα λαμογια.

Πρακτικα τωρα και χειροπιαστα, το φιλτρακι RESUN Cyclone CY-20 που ανεφερες για την αξια του ειναι ακριβο κατα την αποψη μου.

Εδω βρισκεις πιο καλα και πιο οικονομικα.

Η τιμη 120 ευρω (και μαλιστα την ειδες σε πολλα μαγαζια) που αναφερεις για την koralia nano ειναι εξωφρενικη καποιο λαθος κανεις.

Συνεχισε την ερευνα αγορα.

Ο ενημερωμενος καταναλωτης (οχι μονο σε τιμες αλλα και σε ποιοτητα) δεν μπορει να πιαστει κοροιδο

Γι αυτο σας λεω ρε παιδια!

Αν μπορειτε, καντε το ιδιο που εκανα με μαγαζια απο Ελλαδα!

Εγω θα χαρω να το αγορασω απο Ελληνα, και να το εχω την επομενη μερα της παραγγελιας, απ' οτι να τα δωσω στον Αγγλο ή τον Κινεζο και να το παρω μια βδομαδα μετα...

Την coralia nano δεν την ειδα σε πολλα μαγαζια!

ΣΕ ΕΝΑ μαγαζι την ειδα και με εφτασε!

(Παρεπιπτωντος, το μαγαζι αυτο, ειναι και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ στο νησι!)

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ η Αθηνα, η Θεσ/νικη, το Ηρακλειο και η Πατρα!

Στην επαρχεια, οι τιμες ειναι ΜΑΚΡΑΝ διαφορετικες... Δυστυχως!

Έγινε επεξεργασία - achilleas
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι δεν ειναι εκβιασμος! Ρητορική ήταν η απαντηση...

Εκ πειρας παντως θα σου πω οτι αγορασα κυκλοφορητη απο το eBay με 7 ευρω τελικη τιμη, που στο μαγαζι ηθελε 120!

Απο εκει και μετα, οσο αφορα τα ανταλακτικα, μπορεις να ψωνισεις επωνυμα προιοντα, οπου μπορεις να βρεις ανταλακτικα παντου...

πχ, Hydor Koralia Nano!

Στο eBay κοστιζει 28 ευρω (τελικη) Στα μαγαζια ποσο κανει;

Εδω παντως την ειδα 120!

αυτο δεν πρεπει να ισχυει,καποιο λαθος κανεις.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΝΑ μαγαζι την ειδα και με εφτασε!

(Παρεπιπτωντος, το μαγαζι αυτο, ειναι και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ στο νησι!)

Καταλαβα λαθος νομιζα την ειδες σε πολλα σε αυτην την τιμη.

Τωρα το προβλημα του μονοπωλειου ειναι γνωστο.

Η λυση ειναι να ανοιξουν κι αλλα μαγαζια ή να του δωσετε να καταλαβει τελος παντων το καταστημα οτι εχει ανταγωνισμο απο ηλεκτρονικα καταστημα και αγορες απο καταστηματα του κεντρου με μεταφορικη.

Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι γιατι κατι στραβωσε την πρωτη φορα :)

Αχιλεα χαιρομαι που βλεπω νεα μελη με ορεξη να βοηθησουν την κοινοτητα. Πιστευω οτι αντι να αναλαβεις την παραγγελια για καποιους που δεν εχουν σχεση με τις αγορες απο το Internet καλυτερα θα ηταν να εγραφες εναν οδηγο για το πως κανουμε αγορες, τι προσεχουμε, πως εκδιδουμε χρεωστικη, paypal, ebay κλπ ωστε και αυτοι που δισταζουν να κανουν αγορες μονοι τους. Το internet δεν ειναι μια παροδικη μοδα, ειναι ο νεος τροπος αγορων.

Ειναι καλυτερα να μαθεις σε καποιον να διαβαζει παρα να του διαβαζεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι γιατι κατι στραβωσε την πρωτη φορα :)

Αχιλεα χαιρομαι που βλεπω νεα μελη με ορεξη να βοηθησουν την κοινοτητα. Πιστευω οτι αντι να αναλαβεις την παραγγελια για καποιους που δεν εχουν σχεση με τις αγορες απο το Internet καλυτερα θα ηταν να εγραφες εναν οδηγο για το πως κανουμε αγορες, τι προσεχουμε, πως εκδιδουμε χρεωστικη, paypal, ebay κλπ ωστε και αυτοι που δισταζουν να κανουν αγορες μονοι τους. Το internet δεν ειναι μια παροδικη μοδα, ειναι ο νεος τροπος αγορων.

Ειναι καλυτερα να μαθεις σε καποιον να διαβαζει παρα να του διαβαζεις εσυ.

Εχεις δικιο, αυτο θα κανω! Και συντομα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα λαθος νομιζα την ειδες σε πολλα σε αυτην την τιμη.

Τωρα το προβλημα του μονοπωλειου ειναι γνωστο.

Η λυση ειναι να ανοιξουν κι αλλα μαγαζια ή να του δωσετε να καταλαβει τελος παντων το καταστημα οτι εχει ανταγωνισμο απο ηλεκτρονικα καταστημα και αγορες απο καταστηματα του κεντρου με μεταφορικη.

Δικιο εχεις, αλλα οταν το 95% των πελατων του, τα πληρωνουν... Δεν χανει και τιποτα!

Οταν θα συμβει το αντιθετο, να αγοραζει το 95% απο ιντερνετ και μονο το 5% θα παταει στο μαγαζι του,

(που θα συμβει σε λιγα χρονια) τοτε θα καταλαβουν!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, αυτο θα κανω! Και συντομα... ;)

ειδικά η "ένωσή" της πιστωτικής μας με λογαριασμό paypal και τι παραπάνω μας προσφέρει είναι κάτι που αγνοεί πολύς κόσμος. Αν έχεις χρόνο να γράψεις αναλυτικά τη διαδικασία θα ξεδιαλύνεις 1 μεγάλο μύθο! :thumbup: Είμαστε 1 ενυδρειακό φόρουμ που μας ενδιαφέρουν και πρακτικά πράγματα, εκτός από πόσο όμορφα είναι τα ψάρια μας :) για τη διευκόλυνση όλων μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ωραία όλα αυτά, ωραίος και ο οδηγός που αναμένουμε όλοι για αγορές μέσο e-bay αλλα θεωρώ ότι πολύ χρήσιμο θα ήταν και ένας κατάλογος (υποκειμενικός βεβαια) για κάποιους πολίτες που είναι σωστοί μέσο e-bay για να μην πέφτουμε θύματα απάτης. προτείνω λοιπόν να δημιουργηθεί μια ενότητα που οποιος κάνει αγορά μέσο e-bay θα μπορεί να συμπληρώσει το όνομα του πολίτη και την προσωπική του άποψη σχετικά με την αξιοπιστία του

Link to comment
Share on other sites

κριτήριο επιλογής και αξιολόγησης πωλητών του ebay υπάρχει ήδη από το ίδιο το ebay φίλε μου, πάνω δεξιά κάτω από το όνομά του που λέει feedback, ή αξιοπιστία, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...