Jump to content

Νεα Εξυπναδα...καρφωνεις 2 προκες στο κεφαλι μιας θαλασσιας χελωνας...


Recommended Posts

Εχω σαλταρει με αυτο....

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&a...8862&cid=17

Τι φταιει το κακομοιρο ζωντανο να θανατωθει για την ανωμαλια ορισμενων............****................?

Έγινε επεξεργασία - kwstas_original
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδιά...

τι αρρωστημένα πράγματα είναι αυτά? :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδιά...

τι αρρωστημένα πράγματα είναι αυτά? :)

Ολα τα ζωα του πλανητη ειναι μερος της τροφικης αλυσιδας και το ενα σκοτωνει το αλλο για να επιβιωσει, κανενα ομως δεν αρρωστημενο οπως ο ανθρωπος που ειναι δυστυχως στην κορυφη αυτης της αλυσιδας.Εγω ενα εχω να πω και το λεω διαρκως και παντου , ο πλανητης αυτος με ολα τα ζωικα του θαυματα θα ειναι πολυ καλυτερος αν το ΖΩΟ που λεγεται ανθρωπος ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ζωα του πλανητη ειναι μερος της τροφικης αλυσιδας και το ενα σκοτωνει το αλλο για να επιβιωσει, κανενα ομως δεν αρρωστημενο οπως ο ανθρωπος που ειναι δυστυχως στην κορυφη αυτης της αλυσιδας.Εγω ενα εχω να πω και το λεω διαρκως και παντου , ο πλανητης αυτος με ολα τα ζωικα του θαυματα θα ειναι πολυ καλυτερος αν το ΖΩΟ που λεγεται ανθρωπος ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ.

Νομοτελειακά θα συμβεί κάποτε και αυτό.

Η ζωή του πλανήτη δεν εκτείνεται με την ύπαρξη ενός είδους πάνω σε αυτόν .

Απλά η διαφορά αυτή τη φορά είναι ότι η εξάλειψη του ανθρώπινου είδους μέσα από τις ενέργειες μας, ενδεχομένως να προκαλέσει ταυτόχρονα και πιθανώς μη αναστρέψιμες καταστροφές και στον πλανήτη.

Ας ελπίσουμε ότι ένας μετεωρίτης θα μας αφανίσει κάποτε "με φυσικό τρόπο" πριν το καταφέρουμε μόνοι μας.

Link to comment
Share on other sites

έλεος..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλώ γιατί θα πω άσχημα πράγματα, έχω όμως την πεποίθηση ότι όλα κάποτε ξεπληρώνονται σε αυτήν την ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλώ γιατί θα πω άσχημα πράγματα, έχω όμως την πεποίθηση ότι όλα κάποτε ξεπληρώνονται σε αυτήν την ζωή.

+1 και ευχομαί να τα ξεπληρώσει πολύ σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος αναμεσα μας υπαρχουν τετοιοι αρρωστημενοι ανθρωποι.Συνεχεια ακουγα για χτυπημενες χελωνες αλλα αυτος ειναι ο πιο σκληρος τροπος που εχω ακουσει. :);):thumbup: Ευχομαι πολυ συντομα αυτος ο ανθρωπος να πληρωσει γιαυτο που εκανε η πιστευει οτι κατορθωσε. :thumbup::o:o

Έγινε επεξεργασία - Γιωργος guppy
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος αναμεσα μας υπαρχουν τετοιοι αρρωστημενοι ανθρωποι.Συνεχεια ακουγα για χτυπημενες χελωνες αλλα αυτος ειναι ο πιο σκληρος τροπος που εχω ακουσει. :);):thumbup: Ευχομαι πολυ συντομα αυτος ο ανθρωπος να πληρωσει γιαυτο που εκανε η πιστευει οτι κατορθωσε. :thumbup::o:o

"Αυτού του είδους η συμπεριφορά με αρρωσταίνει. Με κάνει να ντρέπομαι για το ανθρώπινο είδος."

Αυτο τα λεει ολα... Ακριβως ετσι αισθανθηκα και ετσι ειναι!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ αντεχω να με περιτριγυριζει αυτη η αρρωστια.Προσαπαθω ακομα να συνηδιτοποιησω τι διαβασα..

Η κατασταση ειναι τελειως φευγα.Εχουμε ισωπεδωσει τα παντα, δεν μας εχει μηνει ουτε ηθος, ουτε αξια, ουτε ιδανικα.

Κουφια ανθρωπακια εχουμε γινει που προσπαθουμε να δωσουμε εστω και την παραμικρη αξια στη ζωη μας, ακομα και αν αυτο οδηγει σε μια ανωμαλη και ελεηνη πραξη.

Εχω φρικαρει πραγματικα, αυτο ηταν αλλη μια σταγονα στο ηδη ξεχειλισμενο ποτηρι.........

Γιατι πρεπει να το ζω αυτο?Γιατι αφου δω αυτο το ΕΓΚΛΗΜΑ, να μη δω τον υπευθυνο-ανευθυνο να τον κρεμανε.....και γω δεν ξερω απο που καρφωνοντας του οσες προκες καρφωσε πρωτα αυτος...

Αυτος που το εκανε ισως ειναι και γονιος...αυτο το ελεηνο κατασκευασμα ειναι σε θεση να μεγαλωνει παιδια...

Γιατι εγω οταν ερθει η ωρα μου να γινω γονιος, πρεπει να υποβαλλω το παιδι μου σε μια διαδικασια να μαθει να αντεχει αυτου του ειδους πραγματα, γιατι ετσι ειναι η κοινωνια που ζουμε????

Αν δεν τα αντεξει ισως δεν καταφερει να επιβιωσει και μαλλον θα τον φανε λαχανο...Γιατι???????????

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ.-

:)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ποτε δυνατων... :)

Πραγματικα τον λυπαμε τον τυπο που το εκανε...

Αν κατανοείς πραγματικά αυτό που λες τότε σε αντίθεση με τους περισσότερους έχεις κάνει ένα βήμα μπροστά. Συνέχισε να προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικά το λέει φίλε viciouscircle...

Link to comment
Share on other sites

αηδίασα για άλλη μία φορά για το ανθρώπινο είδος

ταράχτηκα ειλικρινά

ένα μεγάλο συγνώμη στην ψυχούλα αυτί που έφυγε

από ένα κτήνος

συγχωρέστε με βγαίνω για σήμερα δεν θέλω να συζητήσω αλλά ούτε και

να πω κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αν κατανοείς πραγματικά αυτό που λες τότε σε αντίθεση με τους περισσότερους έχεις κάνει ένα βήμα μπροστά. Συνέχισε να προχωράς.

Ψιλομπερδευτηκα... ;)

Αν μπορεις Γιωργο πες μου αν τα λες ειρωνικα η κυριολεκτικα...Απλα ωστε να μην υπαρξει καποια παρεξηγηση... :thumbup:

Οταν λεω τον λυπαμε,εννοω πως πραγματικα μονο καποιος αρρωστος ανθρωπος θα μπορουσε να το κανει..Εχει πραγματικα προβλημα και για μενα ειναι ασθενης :)

Link to comment
Share on other sites

Ψιλομπερδευτηκα... ;)

Αν μπορεις Γιωργο πες μου αν τα λες ειρωνικα η κυριολεκτικα...Απλα ωστε να μην υπαρξει καποια παρεξηγηση... :thumbup:

Οταν λεω τον λυπαμε,εννοω πως πραγματικα μονο καποιος αρρωστος ανθρωπος θα μπορουσε να το κανει..Εχει πραγματικα προβλημα και για μενα ειναι ασθενης :)

Μιλάω πολύ σοβαρά, χάρηκα που είδα κάποιον μικρό σε ηλικία να κοιτάει τον άρρωστο άνθρωπο και όχι την πεθαμένη χελώνα. Αυτός χρειάζεται βοήθεια, η χελώνα ήταν πάντα καλά με τον εαυτό της. Κάποιοι βοηθούν, κάποιοι φωνάζουν στο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς ακούστηκε το ποστ σου... :)

Μακάρι να είναι "άρρωστος" και να χρειάζεται βοήθεια.Άλλοι τα έχουν 400 και το κάνουν για χαβαλέ...

Link to comment
Share on other sites

μια¨ευχη¨ μονο.αυτος που το εκανε αυτο το ιδιο να του κανουνε.

Link to comment
Share on other sites

Εκατσε και σκεφτηκε το πως θα θανατωσει την χελωνα,του ηρθε η ιδεα με τις προκες ποσο ΑΡΡΩΣΤΟΣ ειναι???

αηδιασα! που να τον βρεις ομως?κριμα ρε γμτ μου κριμα!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ αντεχω να με περιτριγυριζει αυτη η αρρωστια.Προσαπαθω ακομα να συνηδιτοποιησω τι διαβασα..

Η κατασταση ειναι τελειως φευγα.Εχουμε ισωπεδωσει τα παντα, δεν μας εχει μηνει ουτε ηθος, ουτε αξια, ουτε ιδανικα.

Κουφια ανθρωπακια εχουμε γινει που προσπαθουμε να δωσουμε εστω και την παραμικρη αξια στη ζωη μας, ακομα και αν αυτο οδηγει σε μια ανωμαλη και ελεηνη πραξη.

Εχω φρικαρει πραγματικα, αυτο ηταν αλλη μια σταγονα στο ηδη ξεχειλισμενο ποτηρι.........

Γιατι πρεπει να το ζω αυτο?Γιατι αφου δω αυτο το ΕΓΚΛΗΜΑ, να μη δω τον υπευθυνο-ανευθυνο να τον κρεμανε.....και γω δεν ξερω απο που καρφωνοντας του οσες προκες καρφωσε πρωτα αυτος...

Αυτος που το εκανε ισως ειναι και γονιος...αυτο το ελεηνο κατασκευασμα ειναι σε θεση να μεγαλωνει παιδια...

Γιατι εγω οταν ερθει η ωρα μου να γινω γονιος, πρεπει να υποβαλλω το παιδι μου σε μια διαδικασια να μαθει να αντεχει αυτου του ειδους πραγματα, γιατι ετσι ειναι η κοινωνια που ζουμε????

Αν δεν τα αντεξει ισως δεν καταφερει να επιβιωσει και μαλλον θα τον φανε λαχανο...Γιατι???????????

+1 :);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά βλέποντας περιστατικά θηριωδίας τέτοιου επιπέδου, μια διεστραμμένη σκέψη γυρνάει στο μυαλό μου.

Αυτός-οι που το έκαναν, να πεθάνουν με τον ίδιο και χειρότερο αργό, βασανιστικό θάνατο σαν αυτόν που θέλησαν να προκαλέσουν. Να τους βρει το κακό το συντομότερο και να υποφέρουν τόσο και πιο πολύ.

Κομπλεξικοί και πανηλίθιοι!

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν παρα παρα πολυ μικρος κυνηγουσα με σφεντονες...σκοτωνα πουλακια και χαιρομουνα..σε αυτη την ηλικια υπηρχε ενα παληκαρι στο χωριο μου που ειχε βαλει ενα αεροβολο μεσα στο καβουκι μιας χελωνας και την σκοτωσε..τοτε ημουν μικρος και δεν πολυκαταλαβαινα.το διασκεδαζα..πλεον μετανοιωνω..μονο και μονο στην ιδεα που εκανα αυτα τα πραγματα τρελαινομαι.πλεον η ευαισθησια μου εχει πιασει κοκκινα..οσο για τουσ ανθρωπους που κανανε αυτο στη θαλασσια χελωνα ευχομαι απο τον ιδιο πονο να πανε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...