Jump to content

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΤΟΥ 2010


Recommended Posts

http://prezatv.blogspot.com/2010/03/2010_17.html

Παραθέτω το παραπάνω λινκ καθώς μου έκανε μεγάλη εντύπωση και μου προκάλεσε προβληματισμό.

Είναι κατι που αξίζει να διαβάσουμε και να πληροφορηθούμε.

Έγινε επεξεργασία - NickTheFish
Link to comment
Share on other sites

http://prezatv.blogspot.com/2010/03/2010_17.html

Παραθέτω το παραπάνω λινκ καθώς μου έκανε μεγάλη εντύπωση και μου προκάλεσε προβληματισμό.

Είναι κατι που αξίζει να διαβάσουμε και να πληροφορηθούμε.

Αυτό δυστυχώς συνέβη και σε γνωστό μου πρόσωπο με τα γεγονότα του προ-προηγούμενου Δεκέμβρη! Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως δεν απασχολεί κανέναν αν δεν συμβεί στους ίδιους ή στο παιδί τους.... Δυστυχώς! Αυτοί είμαστε και μας διοικούν αυτοί που μας αξίζουν.

Εγώ από τότε έπαψα να θεωρώ πως υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δυστυχώς συνέβη και σε γνωστό μου πρόσωπο με τα γεγονότα του προ-προηγούμενου Δεκέμβρη! Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως δεν απασχολεί κανέναν αν δεν συμβεί στους ίδιους ή στο παιδί τους.... Δυστυχώς! Αυτοί είμαστε και μας διοικούν αυτοί που μας αξίζουν.

Εγώ από τότε έπαψα να θεωρώ πως υπάρχει ελπίδα...

Καλο ειναι να μη βγαζουμε συμπερασματα , απο μερικα δημοσιευματα για τον καθε ανθρωπο που συλλαμβανεται , αρμοδια ειναι τα διακστηρια για αυτο ,που φαναταζομαι οτι θα λαβουν υποψιν τους ολα τα δεδομενα που αναφερονται στο δημοσιευμα.Και ας μην ξεχναμε οου υπαρχει καπνος....

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μη βγαζουμε συμπερασματα , απο μερικα δημοσιευματα για τον καθε ανθρωπο που συλλαμβανεται , αρμοδια ειναι τα διακστηρια για αυτο ,που φαναταζομαι οτι θα λαβουν υποψιν τους ολα τα δεδομενα που αναφερονται στο δημοσιευμα.Και ας μην ξεχναμε οου υπαρχει καπνος....

Κατάλαβες τι θέλω να πω φίλε Νίκο??? :)

Μάρτυρες είναι ΜΟΝΟ μπάτσοι. Θες να μιλήσουμε για την νεότερη ιστορία των μπάτσων στην Ελλάδα και να δούμε πόσο ρουφιάνοι και καθίκια είναι ή να τους θεωρήσουμε ξαφνικά όργανα της τάξεως για την εξυπηρέτηση των πολιτών!

Ο καπνός στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν το ράστα μαλλί!

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν 1,5 χρονο ενας μπατσος σκοτωσε τον 16 χρονο, καποιοι "προοδευτικοι" εκαψαν τη μιση Αθηνα.

Τωρα που καποιοι "αγωνιστες" εκαναν κομματακια εναν 15χρονο, ολοι αυτοι οι δηθεν "προοδευτικοι" το κανουν γαργαρα...

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν 1,5 χρονο ενας μπατσος σκοτωσε τον 16 χρονο, καποιοι "προοδευτικοι" εκαψαν τη μιση Αθηνα.

Τωρα που καποιοι "αγωνιστες" εκαναν κομματακια εναν 15χρονο, ολοι αυτοι οι δηθεν "προοδευτικοι" το κανουν γαργαρα...

:)

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν 1,5 χρονο ενας μπατσος σκοτωσε τον 16 χρονο, καποιοι "προοδευτικοι" εκαψαν τη μιση Αθηνα.

Τωρα που καποιοι "αγωνιστες" εκαναν κομματακια εναν 15χρονο, ολοι αυτοι οι δηθεν "προοδευτικοι" το κανουν γαργαρα...

:)

Αλλά έχουμε να κάνουμε με Πακιστανό ρακοσυλλέκτη...

Το ίδιο σύστημα που συντηρεί τους μεν δολοφόνους συντηρεί και τους δε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι:

Ή καταδικαζεις τη βια ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ, ή συμφωνεις με αυτη.

Μεσοβεζικες αποψεις/λυσεις δεν υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι:

Ή καταδικαζεις τη βια ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ, ή συμφωνεις με αυτη.

Μεσοβεζικες αποψεις/λυσεις δεν υπαρχουν...

Αν αυτό πήγαινε προς εμένα, εκφράζω ακριβώς το ίδιο συναίσθημα, οπότε το διευκρινίζω και τώρα για να μην παρεξηγηθώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που έχει καταφέρει το σύστημα είναι να βάζει τον απλό κόσμο σε τσακωμο μεταξύ του,ώστε να αγνοεί τα πραγματικά προβλήματα και την πηγή τους.

Οσο γενικότερα για τον φασισμό θεωρώ πως προέρχεται απο όλες τις κατευθύνσεις,όταν καποιος ''βάφεται''.Σκεπτόμενοι και ενεργοί πωλήτες ειναι η απάντηση,τα ταμπελάκια δημιουργούν διαχωρισμούς και ανηκουν στο μεσαίωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μη βγαζουμε συμπερασματα , απο μερικα δημοσιευματα για τον καθε ανθρωπο που συλλαμβανεται , αρμοδια ειναι τα διακστηρια για αυτο ,που φαναταζομαι οτι θα λαβουν υποψιν τους ολα τα δεδομενα που αναφερονται στο δημοσιευμα.Και ας μην ξεχναμε οου υπαρχει καπνος....

Αν θεωρείς οτι τα δικαστήρια είναι σε θέση να μην κάνουν τα στραβά μάτια για τους δικούς τους θεωρώ πως κάνεις λάθος..είδες να ενοχοποίησαν κάποιον εντός του "συστήματος" και σίγουρα να μην παίρνουμε παραδείγματα απο αποδιοπομπαίους τράγους είναι οι πιο χαμηλοί στην πυραμίδα...η έννοιά την Δημοκρατίας έχει αλλάξει...ο νεαρός έχει ράστα ..άρα είναι ένοχος??

Όσο για τα δημοσιεύματά καλό θα είναι να επιλέγουμε σωστά απο που θα πρέπει να ενημερωνόμαστε...

Μιλάω πάντα σε φιλικό ύφος :)

.............................Ή καταδικαζεις τη βια ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ, ή συμφωνεις με αυτη...........διαφωνώ ΒΙΑ στη ΒΙΑ

Έγινε επεξεργασία - NickTheFish
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τι θέλω να πω φίλε Νίκο??? :)

Μάρτυρες είναι ΜΟΝΟ μπάτσοι. Θες να μιλήσουμε για την νεότερη ιστορία των μπάτσων στην Ελλάδα και να δούμε πόσο ρουφιάνοι και καθίκια είναι ή να τους θεωρήσουμε ξαφνικά όργανα της τάξεως για την εξυπηρέτηση των πολιτών!

Ο καπνός στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν το ράστα μαλλί!

Γιατι τρελενεσαι , κατα λαθος μου εγινε η απαντηση με παραθεση , δεν παρατιθεμαι στη δικη σου δημοσιευση ,απλα μιλησα γενικως και για να διορθωσω , δεν διαφωνω πως πολλες φορες γινονται αδικιες και απο τους μπατσους και απο τη δικαιοσυνη ισως απο ελειπη στοιχεια, αλλα κι εσυ, στην προκειμενη περιπτωση ησουν μπροστα για να ξερεις τη εγινε? Βγαζεις τα συμπερασματα σου απο το δημοσιευμα χωρις να αναρωτιεσαι οτι μπορει να ειναι μεροληπτικο(μπορει και να μην ειναι) . Αυτο που εννουσα εγω ειναι οτι δεν ειμαστε αρμοδιοι εμεις να κανουμε τους δικαστες ακομα και πραγματα που ειναι προφανη.Για τον απλουστατο λογο οτι εμεις δεν μπορουμε να εχουμε ολα τα στοιχεια.Και κατι ακομη , ρολος της αστυνομιας ειναι να προσαγαγει υποπτους και οχι να κρινει.(χωρις να συμφωνω οτι το κανει παντα αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς οτι τα δικαστήρια είναι σε θέση να μην κάνουν τα στραβά μάτια για τους δικούς τους θεωρώ πως κάνεις λάθος..είδες να ενοχοποίησαν κάποιον εντός του "συστήματος" και σίγουρα να μην παίρνουμε παραδείγματα απο αποδιοπομπαίους τράγους είναι οι πιο χαμηλοί στην πυραμίδα...η έννοιά την Δημοκρατίας έχει αλλάξει...ο νεαρός έχει ράστα ..άρα είναι ένοχος??

Όσο για τα δημοσιεύματά καλό θα είναι να επιλέγουμε σωστά απο που θα πρέπει να ενημερωνόμαστε...

Μιλάω πάντα σε φιλικό ύφος :)

.............................Ή καταδικαζεις τη βια ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ, ή συμφωνεις με αυτη...........διαφωνώ ΒΙΑ στη ΒΙΑ

Συμφωνω μαζι σου και δεν εχω κανενα λογο να διαπληκτιστω με κανεναν ουτε να πεισω κανενα , απλα διατυπωνω την αποψη μου και αοποιος θελει τη δεχεται και οποιος θελει την απορριπτει,ετσι λειτουργει η Δημοκρατια.Και φυσιακ παντα σε φιλικο υφος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bob.... Sorry... Παρεξηγήθηκα. Δεν σε παρεξήγησα για τίποτα κι ούτε το πήρα προσωπικά. Εξέφρασες όμορφα και κόσμια την άποψή σου και είναι απόλυτα σεβαστή! Απλά εγώ το συνέχισα σε συνέχεια του προηγούμενού μου ποστ :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bob.... Sorry... Παρεξηγήθηκα. Δεν σε παρεξήγησα για τίποτα κι ούτε το πήρα προσωπικά. Εξέφρασες όμορφα και κόσμια την άποψή σου και είναι απόλυτα σεβαστή! Απλά εγώ το συνέχισα σε συνέχεια του προηγούμενού μου ποστ :)

Νο problem ;) Δεν το καταλαβα κι εγω , αυτα εχουν οι επικοινωνιες του γραπτου λογου οταν δεν βλεπεις τον αλλον :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Νο problem :) Δεν το καταλαβα κι εγω , αυτα εχουν οι επικοινωνιες του γραπτου λογου οταν δεν βλεπεις τον αλλον :thumbup:

Μπααα.... Αν μ'εβλεπες θα ήταν χειρότερα τα πράγματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπααα.... Αν μ'εβλεπες θα ήταν χειρότερα τα πράγματα :)

Ειπα να μην το πω εγω!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν 1,5 χρονο ενας μπατσος σκοτωσε τον 16 χρονο, καποιοι "προοδευτικοι" εκαψαν τη μιση Αθηνα.

Τωρα που καποιοι "αγωνιστες" εκαναν κομματακια εναν 15χρονο, ολοι αυτοι οι δηθεν "προοδευτικοι" το κανουν γαργαρα...

το αν ειναι προοδευτικοι φιλε μου αυτοι που κρυβονται πισω απο αυτες τις επιθεσεις σηκωνει μεγαλη κουβεντα.πρεπει να σκεφτουμε ποιοι ειναι αυτοι που κερδιζουν απο τετοιες επιθεσεις (βλεπε καταργηση του ασυλου κτλ)που με αφορμη αυτα εχουν περασει του κοσμου τους τρομονομους καμερες στους δρομους κτλ.υπαρχει πολυ παρακρατος και πολυ φασισταριο απο πισω.τους εχουμε δει αλλωστε να ειναι μαζι με τα ματ σε πορειες και να τα σπανε

Link to comment
Share on other sites

Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο. Αν ο Αφγανός είχε σκοτωθεί από αστυνομικό, σήμερα όλοι φανταζόμαστε τι θα είχε γίνει.. Πού είναι οι αριστερές δυνάμεις της χώρας, οι φοιτητές, τα κόμματα, οι πολίτες να καταδικάσουν και να διαδηλώσουν για το χθεσινό; Εγκλωβισμένοι σε μια ψευτοιδεολογία που την ερμηνεύουν κατά περίπτωση όπως τους συμφέρει..

Link to comment
Share on other sites

:)

Αλλά έχουμε να κάνουμε με Πακιστανό ρακοσυλλέκτη...

Το ίδιο σύστημα που συντηρεί τους μεν δολοφόνους συντηρεί και τους δε!

Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο. Αν ο Αφγανός είχε σκοτωθεί από αστυνομικό, σήμερα όλοι φανταζόμαστε τι θα είχε γίνει.. Πού είναι οι αριστερές δυνάμεις της χώρας, οι φοιτητές, τα κόμματα, οι πολίτες να καταδικάσουν και να διαδηλώσουν για το χθεσινό; Εγκλωβισμένοι σε μια ψευτοιδεολογία που την ερμηνεύουν κατά περίπτωση όπως τους συμφέρει..

+100000

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω λοιπόν ότι το "καλό παιδί" ο Μαριούλης παραδέχτηκε εντός του Κορυδαλλού και ότι πέταγε μολότοφ και οι "γνωστοί" δικηγόροι των αναρχικών ήρθαν κατευθείαν και βέβαια χωρίς πληρωμής (είναι πληρωμένα απο πιο πάνω).

Το καλύτερο είναι ότι παραδέχθηκε ότι είναι απο τα κεφάλια των γνωστών - αγνώστων και πληρώνεται αρκετά καλά με μηνιαίο μισθό των 1800 ευρό.

Για αυτό μην τρώτε κάθε τι που δικαιολογεί ο Λαζόπουλος και οι δημοσιογράφοι. Με τα μάτια μου είδα το video που βγάζει απο την τσάντα "υλικά προς πτήση..."

Τι να κάνεις βέβαια αφού υπάρχουν τα κόμματα απο πίσω και πληρώνουν να την βγάζει λάδι κάθε τέτοιος τύπος!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω λοιπόν ότι το "καλό παιδί" ο Μαριούλης παραδέχτηκε εντός του Κορυδαλλού και ότι πέταγε μολότοφ και οι "γνωστοί" δικηγόροι των αναρχικών ήρθαν κατευθείαν και βέβαια χωρίς πληρωμής (είναι πληρωμένα απο πιο πάνω).

Το καλύτερο είναι ότι παραδέχθηκε ότι είναι απο τα κεφάλια των γνωστών - αγνώστων και πληρώνεται αρκετά καλά με μηνιαίο μισθό των 1800 ευρό.

Για αυτό μην τρώτε κάθε τι που δικαιολογεί ο Λαζόπουλος και οι δημοσιογράφοι. Με τα μάτια μου είδα το video που βγάζει απο την τσάντα "υλικά προς πτήση..."

Τι να κάνεις βέβαια αφού υπάρχουν τα κόμματα απο πίσω και πληρώνουν να την βγάζει λάδι κάθε τέτοιος τύπος!!!

Επειδή άκουσα συνέντευξη αυτού του παιδιού στον Σκάι (ράδιο), θέλω να δω πρώτον αυτό που λες και δεύτερο δεν μου λέει και κάτι. Κρατείται πολλές μέρες. Το ότι οι μπάτσοι χρησιμοποιούν χουντικά βασανιστήρια είναι γνωστό...

Όσο οι μάρτυρες κατηγορίας είναι ΜΟΝΟ μπάτσοι τότε είναι 1000% βέβαιο πως πρόκειται για ρουφιανιά το όλο θέμα και όχι για πραγματικότητα!

Link to comment
Share on other sites

Τα video αυτά βρίσκονται στην υπηρεσία του υπουργείου δικαιοσύνης και από ότι καταλάβατε δεν πρόκειται να βγουν στην φόρα όπως και πολλά άλλα που βρίσκονται στην ίδια υπηρεσία...

Πολλά κρύβουν και ξανά λέω μην τρώτε έτσι απλά ότι σας πλασάρουν !!!

Από μάρτυρες ποιούς θα ήθελές δηλαδή? Μπάτσοι τον έπιασαν άρα μπάτσοι θα είναι και μάρτυρες. Για ρώτα μαγαζάτορες που βγήκαν όταν τους τα έσπασαν τα Χριστούγεννα να δείς τι έπαθαν...

Εγώ γιατί δεν είχα πρόβλημα με τους μπάτσους δηλαδή; Και εγώ κατεβαίνω σε πορείες αλλά δεν τα σπάω...

Αν αυτά γίνονταν στην Αγγλία εκτός απο το ότι θα μέτραγες τα πλευρά σου στο χέρι θα είχες και ποινές τρελές... Εδώ γιατί να δικαιολογούμε τον κάθε Μάριο που κάνει ότι γουστάρει γιατί δεν θέλει να ενταχθεί στο σύνολο?

Δυστυχώς είτε το θέλουμε είτε όχι ένα σύνολο πάει μπροστά μόνο ακολουθώντας κανόνες, είτε αυτοί μας αρέσουν είτε όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...