Jump to content

Αναπαραγωγή ΚΟΙ.


Recommended Posts

Ε δεν παίζεσαι! Τι είναι αυτά τα πράγματα; :(:hysterical::hysterical: Ολο γεννες γεννες γεννες.... Ααααα... Κοιτα να στρωσεις λίγο γιατι..... :thumbup:

:hysterical:

Εξαιρετική δουλεία, μπράβο!!! Εχεις σκεφτεί τι θα κάνεις με όλα τα ψάρια όταν μεγαλώσουν; Χωράνε στην λίμνη όλα αυτα; Σε βλέπω να κανεις επέκταση όλο τον χώρο! :P

Μακάρι να με έπαιρνε να έκανα προέκταση….. αλλά δεν…

Υπάρχει μια λίμνη 20 λεπτά από το σπίτι μου αρκετόν χιλιάδων λίτρον.. Σκοπός μου είναι να την γεμίσω από ΚΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή δουλειά έχεις κάνει ότι και να πούμαι είναι λίγο :hysterical:

Με πόσες γέννες θεωρήσαι πολύτεκνος στην Κύπρο????:thumbup:

4! :P

Link to comment
Share on other sites

Τι σοι λίμνη είναι αυτή; Φυσική ή τεχνητη. Αμα είναι φυσική δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα να βάλεις κοι εκεί μεσα γιατι πολύ πιθανό είναι να χαλάσει η ισορροπία του οικοσυστήματος.

Υ.Γ. Τι το θες τον χώρο σταθμευσης για το αυτοκίνητο; Εγώ θα έλεγα να σκάψεις όλο το χώρο μπροστά απο την βεράντα σου, και να κάνεις μια γεφυρα για να φτάνεις απο έξω στο σπίτι σου :thumbup:

...........Υ.Γ. του Υ.Γ. πλάκα κάνω :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι σοι λίμνη είναι αυτή; Φυσική ή τεχνητη. Αμα είναι φυσική δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα να βάλεις κοι εκεί μεσα γιατι πολύ πιθανό είναι να χαλάσει η ισορροπία του οικοσυστήματος.

Υ.Γ. Τι το θες τον χώρο σταθμευσης για το αυτοκίνητο; Εγώ θα έλεγα να σκάψεις όλο το χώρο μπροστά απο την βεράντα σου, και να κάνεις μια γεφυρα για να φτάνεις απο έξω στο σπίτι σου :thumbup:

...........Υ.Γ. του Υ.Γ. πλάκα κάνω :bowdown:

:excl::excl:

Εδώ ένα καινούργιο βίντεο από τα μωρά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

φιλε μου πωσ λεγεται αυτο το πρασινο που εβαλεσ στο ενυδρειο για να γεννισουν τα κοι ?

Link to comment
Share on other sites

Breeding mop :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

φιλε Γιαννο υπαρχει περιπτωση να αναπαραχθουν τα κοι οπως ειναι ολα μαζι στηλ Λιμνη,μου ειπαν να βαλω βοθρτσεσ και οταν γεννησουν τα αυφα να τις βαλω καπου αλλου.πια περιοδο γεννου?

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γίνει αναπαραγωγή στην λίμνη. Θα βοηθούσε να έχεις μπόλικα φυτά για να αφήσουν εκεί τα αυγά τους. Αν δεν έχουν κάποιο σημείο να αφήσουν τα αυγά θα τα κουβαλάνε μέσα τους για ... χρόνια (δεν ξέρω ποσά). Τώρα για να μεγαλώσουν τα μικρά ο βαθμός δυσκολίας αλλάζει αρκετά. Τα περισσότερα αυγά θα φαγωθούν. Τα μικρά θα φαγωθούν. Χρειάζονται μπόλικες κρυψώνες μπας και καταφέρουν κάποια να μεγαλώσουν.

 

Οι βούρτσες αναπαραγωγής θα δώσουν το κατάλληλο περιβάλλον και ερέθισμα για να γεννήσουν. Μετά μπορείς να κάνεις ποιο εύκολα τον διαχωρισμό μεταξύ των αυγών και των ψαριών για να έχεις μεγαλύτερη επιτυχία στην αναπαραγωγή. Η αναπαραγωγή γίνεται συνήθως τους καλοκαιρινούς μήνες. Από αυτά που διαβάζω, κυρίως Απρίλιο - Μάιο.

 

Όλα τα παραπάνω είναι θεωρητικά. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποια γέννα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...