Jump to content

Red Dwarf Gourami


dklap

Recommended Posts

Βρε παιδια εχω 2 Red Dwarf Gourami, 4 Bleeding heart, και 2 αγγελοψαρα. Το ενυδρειο τωρα το εφτιαξα (3 εβδομαδες και εχω ρυξει τα ψαρια εδω και 3 μερες)

Ολα τα ψαρια κοβουν βολτες και ψαχνουν το ενυδριο (cayman 110-230lit) εκτος απο

τα Red Dwarf Gourami εχουν κρυφτει πίσω απο τις πετρες και δεν λενε να βγουνε. Μονο καποιες φορες το βραδι τα βλεπω(κλειστα φωτα) ολη την υπολυπη ημερα δεν βγένουν ουτε για φαγητο.!!!!!!!!!!

Ξερει κανενας τι συμβενει?

Πως να τα ταϊσω οταν ολα τα υπολυπα ψαρια τρωνε ολη την τροφη?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MODE NOTE

Ολες οι διασπαρτες δημοσιευσεις για το ερωτημα του dklap, συγκεντρωθηκαν στο παρον θεμα.

Ευχαριστω.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη. Θελουν το χρονο τους να προσαρμοστουν. Αν ειχες μερικα φυτα επιφανειας να δημιουργουν σκια σε μερος του ενυδρειου θα τα εκανε να νοιωσουν περισσοτερη ασφαλεια. Γενικα εχε υπ οψιν οτι δεν τους αρεσει ο εντονος φωτισμος και τα αδεια απο φυτα ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω 2 Red Dwarf Gourami, 4 Bleeding heart, και 2 αγγελοψαρα. Το ενυδρειο τωρα το εφτιαξα (3 εβδομαδες και εχω ρυξει τα ψαρια εδω και 3 μερες)

Ολα τα ψαρια κοβουν βολτες και ψαχνουν το ενυδριο (cayman 110-230lit) εκτος απο

τα Red Dwarf Gourami εχουν κρυφτει πίσω απο τις πετρες και δεν λενε να βγουνε. Μονο καποιες φορες το βραδι τα βλεπω(κλειστα φωτα) ολη την υπολυπη ημερα δεν βγένουν ουτε για φαγητο.!!!!!!!!!!

Ξερει κανενας τι συμβενει?

Πως να τα ταϊσω οταν ολα τα υπολυπα ψαρια τρωνε ολη την τροφη?

φιλε μου χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια πανω στο θεμα αλλα μηπως το ψαρι ειναι αρρωστο για ριξε μια ματια στο τομεα για της αρρωστιες τον ψαριων.

Link to comment
Share on other sites

1. Τα ψαρια ολα μαζι τα εβαλες?

2. Και τα δυο γκουραμακια ειναι αρσενικα?

3. Μετρησεις νερου και φωτογραφια του ενυδρειου και του ψαριου για να μη παιδευομαστε να μαντεψουμε (μια φωτο = 1000 λεξεις)

:)

Link to comment
Share on other sites

Και προσοχή με τα καπάκια, ενα δικό μου έκανε μοιραίο άλμα από το ανοιχτό μου και τον βρήκα νεκρό το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ψαρια τα εβαλα ολα μαζι.

Η φωτο ερχεται σε λιγο.

Ψαχνω να αγορασω ενα σετ τεστ νερου απο το ιντερνετ, έχει κανενας καμια πληροφορεια?

ph=7.2

Θερμοκρ=27οC

Εχω τα εξης φυτα : 2 bacopa monnier, 1 hygrophilia polysperma, 1 microsorum pteropus, και 1 ανθησμενη ανουμπια (με 2 ανθη παρακαλω :) )

Στο πισω μερος του ενυδριου υπαρχουν ηφεστιακες πετρες.

Μαλον ειναι φοβισμενα γιατι σημερα το πρωι εκοβαν βολτες, και οταν περασα κανα δυο φορες απο μπροστα κρυφτηκαν παλι πισω απο της πετρες.

Link to comment
Share on other sites

Και οι φωτο που σας ελεγα

http://imagehosting.gr/show.php/1365271_076.jpg.html

http://imagehosting.gr/show.php/1365272_071.jpg.html

http://imagehosting.gr/show.php/1365273_074.jpg.html

Στην τελευταια φενεται το ενα gourami

Ειναι και τα δυο κοκκινα (αρα το ιδιο φυλο) δεν ξερω ποιο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...