Jump to content

Αν κέρδιζα μερικά εκατομμύρια ευρώ θα...


Recommended Posts

Ενα πραγμα παρατηρω.... πολλα ατομα το παιζουν ανετοι, μαγκες κτλ οτι τα χρηματα ΔΕΝ θα του επιρεαζαν καθολου και θα συνεχιζαν να ειναι οι ιδιοι με πριν ανθρωποι........

Ειμαι 100% σιγουρος πως ενα αυριο κερδιζαν το τζοκερ πχ... θα γινοταν οι πιο σπαταλοι ανθρωποι του κοσμου....

Ετσι ειναι αυτα.... :wacko::bowdown::wub:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παντα περιφρονουσα το χρημα.

Δεν παιζω τυχερα παιχνιδια ποτε.

Γι'αυτα λοιπον, ποτε δεν προκειται να γινω πλουσιος.

Θελω την ησυχια μου και μια γη ομορφη.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενοχλεί το πολύ χρήμα πείτε τι θα πραγματοποιούσατε αν το χρήμα δεν ήταν το ζήτημα. :wacko:

Σημασία δίνω στα όνειρα όχι στο χρήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα παρατηρω.... πολλα ατομα το παιζουν ανετοι, μαγκες κτλ οτι τα χρηματα ΔΕΝ θα του επιρεαζαν καθολου και θα συνεχιζαν να ειναι οι ιδιοι με πριν ανθρωποι........

Ειμαι 100% σιγουρος πως ενα αυριο κερδιζαν το τζοκερ πχ... θα γινοταν οι πιο σπαταλοι ανθρωποι του κοσμου....

Ετσι ειναι αυτα.... :wacko::bowdown::wub:

χαχαχα...δεν λεω ρε Σταθη οτι δεν επιρεαζουν τα φραγγα και καλα θα ηταν να εχει ολος ο κοσμος οσα του χρειαζονται αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι αλλα πραγματα της καθημερινης ζωης μπορει να σε κανουν να νοιωθεις ποιο ομορφα και χωρις να κοστιζουν...

:wub::ninja::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα πραγμα θα ηθελα να κανω πρωτα πρωτα αμα κερδισα το τζοκερ.θα εφευγα απο την δουλεια μου!γιατι βαρεθηκα την βλακεια του κοσμου,να μου λενε ενα καρο βλακειες καθε μερα,και να μην μπορω να τους απαντησω οπως τους ταιριαζει(π.χ. "τι με λες ανθρωπε μου?εχεις κανει διδακτορικο στην ηλιθιοτητα?")και να πρεπει να χαμογελαω ολη την μερα.γενικως ψυχοφθορο πραμα να κανεις τον καραγκιοζη για 8 ωρες.!αλλα και πως φευγεις????

οποτε αν κερδιζα θα αφιερωνα την επομενη μερα στην δουλεια για να βγαλω το αχτι μου με ολους αυτους τους γελοιους!!!!!!θα ακουγαν τα χιλια μυρια

κατα δευτερο θα ηθελα ενα σπιτι με αυλη γιατι στο διαμερισμα δεν μπορω να εχω σκυλι(το λυπαμαι το καημενο).

και τριτο ενα δωματιο στο υπογειο play room με μπιλιαρδο και τραπεζι τσοχα για μπιριμπα!!!!

αυτοκινητο δεν θελω με τιποτα ,γιατι ειμαι οικτρη οδηγος και δεν μου φταινε τιποτα οι υπολοιποι!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα παρατηρω.... πολλα ατομα το παιζουν ανετοι, μαγκες κτλ οτι τα χρηματα ΔΕΝ θα του επιρεαζαν καθολου και θα συνεχιζαν να ειναι οι ιδιοι με πριν ανθρωποι........

Ειμαι 100% σιγουρος πως ενα αυριο κερδιζαν το τζοκερ πχ... θα γινοταν οι πιο σπαταλοι ανθρωποι του κοσμου....

Ετσι ειναι αυτα.... :wacko::bowdown::wub:

Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμπειρία σου, στο έχει διδάξει αυτό?

Αν σας ενοχλεί το πολύ χρήμα πείτε τι θα πραγματοποιούσατε αν το χρήμα δεν ήταν το ζήτημα. :wub:

Σημασία δίνω στα όνειρα όχι στο χρήμα.

Λίαν συντόμως θα το μάθεις από προσωπικού :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που συμφωνω με τον Νικο, υπαρχει ενα πραγμα που θα ηθελα να κανω.

Να παραιτηθω απο την δουλεια μου. Αλλα επειδη τα ονειρα ειναι ονειρα ας κανω υπομονη ακομη 35-40 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμπειρία σου, στο έχει διδάξει αυτό?

Μπορεις να λες οτι θελεις και να πιστευεις οτι θελεις.... αλλα εγω ειμαι σιγουρος και αυτο πιστευω..... :wacko::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μια γνώμη δε μπορείς να είσαι 100% σίγουρος.Παραμένει γνώμη...

Εγώ θα προτιμούσα να τα παρατήσω όλα και να πάω στο χωριό με τους δικούς μου ώστε να μπορέσω να απολαύσω μαζί τους και με την οικογένεια μου τα χρόνια που τους απομένουν.Εμείς έχουμε πολλά να δούμε ακόμα.Εκείνοι το μόνο που θέλουν είναι να βλέπουν τα εγγόνια τους.Είτε τα πάω με Porsche είτε με το παλιοσκόντα...Αυτή είναι η σημασία της λέξης "Πλούσιος"...

Link to comment
Share on other sites

Θα εκανα πολλα ταξιδια!!

Θελω να γυρισω όλο τον κοσμο!!!

ΔΕ θελω μονιμη οικια!!

Θελω καθε εβδομαδα να ειμαι σε διαφορετικη πόλη του κοσμου!!

ΝΑ δω κουλτουρες... να ζησω τη ζωη τους.... να μαθω τη γλωσσα τους!!

Να εχω καλη παρεα... και να ταξιδευω!!

Βεβαια... πριν φυγω.... θα αγοραζα τα δικαιωματα της sirina productions.... θα γυριζαμε το νεο dvd με το γνωστο αμφιεγομενο προσωπο... και θα ΕΦΕΥΓΑ!!!

Να ειχα μια τελευταια αναμνηση απο την πατριδα βρε αδερφε!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή εγώ είμαι σε θέση να ξέρω τι μπορείς να κάνεις με τα παραπάνω ποσά ( :wacko: ) σας ενημερώνω ότι ο Νίκος (trooper) έχει δίκαιο. Και μην εξάπτεστε.

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή εγώ είμαι σε θέση να ξέρω τι μπορείς να κάνεις με τα παραπάνω ποσά ( :wacko: ) σας ενημερώνω ότι ο Νίκος (trooper) έχει δίκαιο. Και μην εξάπτεστε.

Ετσι εισαστε εσεις οι Κυπριοι.....

Link to comment
Share on other sites

Θα εκανα πολλα ταξιδια!!

Θελω να γυρισω όλο τον κοσμο!!!

ΔΕ θελω μονιμη οικια!!

Θελω καθε εβδομαδα να ειμαι σε διαφορετικη πόλη του κοσμου!!

ΝΑ δω κουλτουρες... να ζησω τη ζωη τους.... να μαθω τη γλωσσα τους!!

Να εχω καλη παρεα... και να ταξιδευω!!

Βεβαια... πριν φυγω.... θα αγοραζα τα δικαιωματα της sirina productions.... θα γυριζαμε το νεο dvd με το γνωστο αμφιεγομενο προσωπο... και θα ΕΦΕΥΓΑ!!!

Να ειχα μια τελευταια αναμνηση απο την πατριδα βρε αδερφε!!!

Σε παρακαλώ κάνε μου μια μεγάλη χάρη και πάρε μια βιντεοκάμερα μαζί σου, διάλεξε εσύ τραγούδι:

Link to comment
Share on other sites

Θα ζούσα :wacko:

Δεν θα είχα κανέναν να μου λεει τι να κανω και πως......

Θα ειχα την ηρεμια μου και ενα σκυλακι σε ενα μικρο χωριο,θα ειχα τον κηπο μου και τα ζωακια μου,αυτο ΘΕΛΩ και αυτο ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!

Έγινε επεξεργασία - BAKIS
Link to comment
Share on other sites

Ένς τύπος απ' το χωριό μου που ήταν βιοπαλαιστής κέδρισε μερικά εκατομύρια και την είδε κατασκευαστής μιας και υπήρχε άνθιση τότε, όσο έβλεπε οτι τραβούσε το παιγνίδι έριχνε όλο και περισσότερα χρήματα και τελικά όλα του τα χρήματα ήταν στον αέρα, σε δουλειές δηλαδή που τρέχανε... αποτέλεσμα, πέθανε από καρδιά σε ένα χωράφι μόνος του και η κόρη του με τη γυναίκα του σφάζονται για την περιουσία... τι κατάλαβε?...

Το χρήμα θέλει δεξιοτεχνία και ακεραιότητα αλλιώς το χρησιμοποιείς για να θρέψεις τον εγωισμό σου και το χάνεις το παιχνίδι...

Το πιο πολύτιμο για εμένα θα ήταν ο χρόνος που θα είχα για να κάνω ότι θέλω να κάνω και τώρα, ομορφιές! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ κάνε μου μια μεγάλη χάρη και πάρε μια βιντεοκάμερα μαζί σου, διάλεξε εσύ τραγούδι:

Όταν πρωτοείδα το παραπάνω βίντεο πριν από 2 χρόνια περίπου, μου άλλαξε τη ζωή κυριολεκτικά! Κι αυτό δεν θέλει πολλά χρήματα!!!

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτά δεν είναι το παν αλλα δυστυχώς στην κοινωνία που ζούμε είναι ο τρόπος για να το αποκτήσεις. αυτό βλέπω και αυτό μου έχει διδάξει η ζωή μου. έχω ζήσει σε διαφορες οικονομικές καταστάσεις. σαν παιδί είχα μετρημένα φράγκα στην τσέπη μου αν και τις περισσότερες φορες δεν είχα καθόλου. είμαι 26 και υπήρξα φοιτητής με 2 ανεργους γονείς και καπάκι δούλεψα νύχτα και έβγαζα μισό βασικό μισθό την βραδια. τώρα είμαι άνεργος μερικούς μήνες λόγο περισσότερο επιλογής και αφού θέλω να ξεκόψω από καφετεριες club μπουζούκια και νύχτα γενικός (κουράζει παρα πολύ, όσοι έχουν δουλέψει καταλαβαίνουν) και να κάνω κάτι διαφορετικό στην ζωή μου μετά τον στρατό που φεύγω σε ένα μηνα. το αποτέλεσμα από όλα αυτά είναι ότι καλύτερα πέρναγα όταν έβγαζα αρκετά αλλα όχι τρελα λεφτά και είχα χρόνο για εμενα, τους φίλους μου και την εκάστοτε κοπέλα μου. όταν βγάζεις πολλά λεφτά δυστυχώς δεν έχεις χρών για τίποτα άλλο.... μετά από τον μικρό πρόλογο αν κέρδιζα τρελα λεφτά θα έτρωγα τα μισά μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα σε ότι μπορεί να φανταστεί κανεις (έτσι απλά γιατί σαν παιδί τα στερήθηκα) και μετά θα έψαχνα τον κατάλληλο τρόπο για να τα επενδύσω και απλά να ασχολούμαι με τα χόμπι μου την υπόλοιπη ζωή μου χωρίς να με νοιάζει αν το φίλτρο που θέλω να πάρο το έχει αυτός 110 και αυτός 105..... μικροπράγματα που μας έχουν κάνει να τα σκεφτόμαστε......

ouf τα είπα όλα :wacko::bowdown::wub::wub::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ κάνε μου μια μεγάλη χάρη και πάρε μια βιντεοκάμερα μαζί σου, διάλεξε εσύ τραγούδι:

αν αποφασίσει κάποιος να γίνει συνεχιστής στο έργο του κύριο δηλώνω συμμετοχη για το cast του ηλίθιου χορού. μπορώ να το κάνω καλύτερα από αυτόν στο video....έχω πάρει και μαθήματα

πέρα από την πλακα τι έκανε ο τύπος......είναι λόγος για να αλλάξεις μερικές απόψεις σχετικά με την ζωή

Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλα βίντεο ο τύπος!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=20361

Link to comment
Share on other sites

Τί κουβέντα ανοίξατε μωρε...

Το λοιπόν... εγώ επειδή δεν τα ειχα ποτε και επειδή η δική μου ευτυχία εξαρτάται από αυτά :wub: (πειτε οτι θελετε οταν μετράς και για τον καφε ευτυχια δεν νιωθεις - εγω τουλάχιστον)

Αν τα ειχα...

Θα ξεχρέωνα :wub:

Θα ήθελα μια μικρή μονοκατοικια 70τμ με κηπο (δεν με νοιαζει που)

Το GSXRμου πίσω!!! :bowdown: (μηχανή ειναι αυτό)

Ενα ΣΚ την πιστα των Σερρών για πάρτη μου :wacko:

Ενα σπίτι για τους γονείς μου (με κήπο!!!)

Θα πήγαινα διακοπές επιτέλους!!!

Θα δούλευα εθελοντικά σε φιλανθρωπικές οργανώσεις...

ΓΜΤ πολύ καλο μου ακούγεται...

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάτε, η καθημερινότητα μας έχει φάει, λίγα όνειρα για να ξεφεύγουμε κακό δεν πρόκεινα να μας κάνουν, ίσως να μας κάνουν και πολύ καλό. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

να ξεχρεώσω τα 20.000.00€

να πάρω πίσω το σπίτι που μου κατάσχεσε η τράπεζα

η μάλλον όχι να φτιάξω ένα άλλο μεγαλύτερο γιατί

40 τετραγωνικά διώροφο χωρίς αυλή δεν νοείτε σπίτι

με 100 τετραγωνικά είμαι καλυμμένος

να πάρω ένα αμαξάκι γιατί δεν έχω να πάω βόλτα τα 3 παιδάκια μου

με ένα skoda fabia είμαι οκ

και να φτιάξω το μωρό μου όπως το έχει βγάλει το εργοστάσιο

και τι λέω μωρό μου? μία africa twin dakar

και εννοείτε πώς θέλω να κάνω ένα ενυδρείο στο σπίτι μου

500 λίτρα θαλασσινό

και επίσης να μπω στην πυροσβεστική είναι το όνειρο μου

γιατί μου αρέσει να βοηθάω τούς ανθρώπους

αν και είμαι εθελοντής πυροσβέστης θέλω μία μονιμότητα

αυτά τα ολίγα

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ κάνε μου μια μεγάλη χάρη και πάρε μια βιντεοκάμερα μαζί σου, διάλεξε εσύ τραγούδι:

Μακαρι να κανω το ταξιδι που ονειρευομαι.... και θα σου χορεύω τσάμικο!!!

Link to comment
Share on other sites

με αφορμή αυτό το θέμα πριν από λίγο είχα την ίδια συζήτηση με τον κολλητό μου που είναι παντρεμένος και έχει παιδί (εγώ σε αντίθεση τίποτα από τα 2). το πρώτο πράγμα που θα έκανε ήταν να φτιάξει ένα μεγάλο ωραίο σπίτι. ενώ εγώ είμαι τις άποψης ότι σπίτι μου θα ήταν τα ωραιότερα ξενοδοχεία του κόσμου με τόσα λεφτά.... σιγά μην έφτιαχνα σπίτι. θα προτιμούσα ένα κότερο... έχω και κότερο πάμε μια βόλτα :wacko::bowdown::wub::wub:

εσείς θα φτιάχνατε σπίτι??????????

Έγινε επεξεργασία - koulos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...