Jump to content

Γιατι Δισκους ?


Geosid

Recommended Posts

Με ενοχλει που ο ανθρωπος μπλεκει την φυση για να βγαλει ψαρια που θελει να ειναι οπως αυτος θελει...

Και ειτε το θελουμε ειτε οχι μονο δισκοι επιλεκτικης αναπαραγωγης κυκλοφορουν στο εμποριο...Και ειναι αρκετα δυκολο να βρεις αγριους...

Ειναι σεβαστη η συμπαθια που εχει ο καθενας σε συγκεκριμενα ψαρια και δεν προκειται αλλα ουτε και θελω να του αλλαξω γνωμη...

@Δημητριε: Χαιρομαι πραγματικα που σε γαληνευει το ψαρι σου και ειμαι σιγουρος πως το νιωθεις σαν πραγματικο παιδι σου...

Οσο αναφορα την επιλεκτικη αναπαραγωγη ειναι δικια μου γνωμη...

Ελπιζω να μην με παρεξηγειτε :D

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλει που ο ανθρωπος μπλεκει την φυση για να βγαλει ψαρια που θελει να ειναι οπως αυτος θελει...

Και ειτε το θελουμε ειτε οχι μονο δισκοι επιλεκτικης αναπαραγωγης κυκλοφορουν στο εμποριο...Και ειναι αρκετα δυκολο να βρεις αγριους...

Ειναι σεβαστη η συμπαθια που εχει ο καθενας σε συγκεκριμενα ψαρια και δεν προκειται αλλα ουτε και θελω να του αλλαξω γνωμη...

@Δημητριε: Χαιρομαι πραγματικα που σε γαληνευει το ψαρι σου και ειμαι σιγουρος πως το νιωθεις σαν πραγματικο παιδι σου...

Οσο αναφορα την επιλεκτικη αναπαραγωγη ειναι δικια μου γνωμη...

Ελπιζω να μην με παρεξηγειτε :D

Μαζί σου, την ομορφιά που βγάζει η φύση δεν τη βγάζει οποιοσδήποτε αναπαραγωγέας και όταν μιλάω για ομορφιά δεν εννοώ να μοιάζει το ψάρι σαν ταμπέλα σήμανσης της τροχαίας... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εαν το πάμε στην λογική της καθαρής φύσης παιδιά.τότε θε πρέπει να αφήσουμε τα ψάρια(και ειδικά τα άγρια!) στην φύση τους,γιατι κανένα ενυδρείο δεν μπορεί να αντισταθμίσει την φύση!Οσο μεγάλο και αν είναι,όση φίλτρανση και αν έχουμε ,αντιγράφεται ποτέ ο Αμαζόνιος και οι μεταβολες του απο εποχή σε εποχή??

Link to comment
Share on other sites

Ένας μονομάχος ίσον 10 δίσκοι από θέμα χαρακτήρα, συμπεριφοράς, απαιτήσεων και χαράς να τον χαζεύεις :thumbup:

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν με συγκίνησαν αυτά τα ψάρια, είτε τα έχω δει σε βιοτοπικό περιβάλλον είτε σε φυτεμένο, μου κάνουν πολύ "ψυχρά". Αλλά περί ορέξεως... Σημασία έχει τι προσφέρουν στους ιδιοκτήτες τους! Από κει και πέρα τα υπόλοιπα περισσεύουν :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...