Jump to content

Γκαπι


RENIA

Recommended Posts

καλησπερα σε όλα τα μελοι του forum... έχω 2 ζευγάρια gambi και το ένα από τα δυο θηλυκά που έχω,με βάσει φωτογραφίες που είδα είναι εγυος....πια είδη είναι επικίνδυνα να μου φάνε τα μικρά μου αν γεννήσει?και τι θα μπορούσα να κάνω για αυτό?πια είδη φυτόν είναι αυτά που θα μπορούσα να βάλω στον αφρό? έχω 4 φυτά άλλα όχι του αφρού....!! :D

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες.1 αρσενικο και 3 θυληκα ειναι ο καλυτερος συνδιασμος.

μπορεις να προμηθευθεις λιγο κερατοφυλλο που ειναι καλο για τα νεογνα τις πρωτες τους μερες.

Link to comment
Share on other sites

kalhspera,to sigouro einai pws ola ta neogna k ta auga einai idanikh trofh gia ta megalutera psaria,apokei k ustera oti zhsei to bazoume se allo enudrio "me 8ermostath"!!ka8oti einai tropika!ti ennoeis otan les gia fyta tou afroy?

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ορισατε και οι δυο.....

Θα παρακαλουσα μονο να γραφεις με Ελληνικα πεζα γραμματα. :D

Ειναι κανονισμος του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες και καλή διαμονή!

Για απαντήσεις στις ερωτήσεις σου,να κάνεις μια αναλυτική παρουσιαση του ενυδρείου στην αναλογη θεματική ενότητα. :D

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο προφίλ των ψαριών σου. -> http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...w&iden=1041

Κάνε μια παρουσίαση του ενυδρείου σου στην αντίστοιχη θεματική ενότητα -> http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=255

Αρχικά πρέπει να γνωρίζεις οτι και τα ίδια τα Γκάπυ τρώνε τα μικρά τους.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις φυτά επιφανείας όπως το κερατόφυλλο και ψηλά πυκνά φυτά όπως η Cabomba caroliana,ώστε να μπορούν να προστατευθούν.Όπως είπε και ο φίλος "klaz" τα συγκεκριμένα ψάρια ζούνε σε χαρέμια 1 αρσενικού προς 3 θηλυκών ώστε να μη στρεσάρονται τα θηλυκά από το κυνήγι των αρσενικών για αναπαραγωγή.

Διάβασε,ενημερώσου και προετοιμάσου κατάλληλα ώστε να διατηρήσεις ένα υγιές ενυδρείο που θα το χαίρεσαι χωρίς προβλήματα.Η γνώση είναι στα χέρια σου μέσω του Aquazone. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...