Jump to content

ΑΝΕΡΓΙΑ


Recommended Posts

καλες οι συζητησεις που γεινονται για τα ενυδρεια μας ρε παιδια αλλα ενα θεμα που καιει τον τελευταιο καιρο ειναι αυτο της ανεργιας και γενικοτερα "της κρισης"τους.ασε για τα εργατικα δικαιωματα σαυτα εχουμε γυρισει 800 χρονια πισω.εναν τον απολυσανε χθες και του ειπανε μη ζητας αποζυμιωση δεν προκητε να την παρεις ποτε και αν θελεις μπορεις να δουλευεις χωρις ασφαλεια.******* δηλαδη.θα ηθελα της αποψεις σας γενικα για την κατασταση που εχει διαμορφωθει

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα πολύ επίκαιρο και σοβαρό θέμα, μόνο που το άνοιξες σε λάθος κατηγορία. Γενικά τα θέματα που δεν έχουν ενυδρειακό περιεχόμενο ανήκουν στο Aquazone Cafe. Ας περιμένουμε ένα αρμόδιο συντονιστή να το μεταφέρει στην κατάλληλη κατηγορία.

:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα πολύ επίκαιρο και σοβαρό θέμα, μόνο που το άνοιξες σε λάθος κατηγορία. Γενικά τα θέματα που δεν έχουν ενυδρειακό περιεχόμενο ανήκουν στο Aquazone Cafe. Ας περιμένουμε ένα αρμόδιο συντονιστή να το μεταφέρει στην κατάλληλη κατηγορία.

:D

δεν το ηξερα συγνωμη ας το μεταφερουν

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειμαστε μια πλουσια χωρα πνευματικα και γεωγραφικά, αλλά δυστυχώς το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι .Φταίμε και εμείς γι αυτή την κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί γιατί ως φαίνετε είμαστε αυτό που όλοι μας κατηγορούν "ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ" που έχουν ξεχάσει την Καταγωγή τους και την Ιστορία τους. Είμαι 42 χρονών δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα 22 χρόνια και μέχρι τώρα δεν συμμετείχα ενεργά σε καμίας μορφής διαμαρτυρίας. Πρέπει να εναντιωθούμε όλοι άσχετα με το άν μας έχει αγγίξει η κρίση ή όχι γιατί αυτοί συνέχεια θα ζητούν και κάτι άλλο και σίγουρα αυτό δεν θα είναι για το δικό μας καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ανεργία μεν, αλλά οι καφετέριες κάνουν χρυσές δουλειές... Φραπέ κι εφημερίδα για το στοίχημα είναι η εργασία των Ελλήνων και φυσικά τα παράπονα για "ανεργία". Παρ'όλα αυτά οι Αλβανοί, οι Σύριοι και οι Πακιστανοί κάνουν χρυσές δουλειές στην οικοδομή, στα δημόσια έργα, στους ανελκυστήρες, στα βαψίματα. Αλλά μάλλον αυτές δεν είναι δουλειές για τον Έλληνα. Γραφείο, πενθήμερο, οχτάωρο και 3000 ευρώ στην τσέπη θέλουμε για να είμαστε ικανοποιημένοι.

Αυτό βέβαια, για μένα, είναι ο κανόνας και φυσικά υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις.

Αλλά κι από την άλλη, τι την θέλεις την δουλειά? Γιατί δουλεύουμε? Για να περνάμε καλά? Για να ζούμε προσωπικές στιγμές? Για να έχουμε ποιότητα ζωής? Μάλλον για να ξεχρεώνουμε δάνεια τραπεζών, να πληρώνουμε την κρατική τηλεόραση, να ξεχρεώνουμε πιστωτικές κάρτες που τόσο απλόχερα και φιλικά μας δώσανε οι τράπεζες ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ κλπ κλπ Ααααα.... Μη ξεχάσω... Και να "ταΐζουμε" την BMW που πήραμε με δάνειο με 10 εγγυητές.

Το πρόβλημα είναι στο μυαλό μας!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειμαστε μια πλουσια χωρα πνευματικα και γεωγραφικά, αλλά δυστυχώς το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι .Φταίμε και εμείς γι αυτή την κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί γιατί ως φαίνετε είμαστε αυτό που όλοι μας κατηγορούν "ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ" που έχουν ξεχάσει την Καταγωγή τους και την Ιστορία τους. Είμαι 42 χρονών δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα 22 χρόνια και μέχρι τώρα δεν συμμετείχα ενεργά σε καμίας μορφής διαμαρτυρίας. Πρέπει να εναντιωθούμε όλοι άσχετα με το άν μας έχει αγγίξει η κρίση ή όχι γιατί αυτοί συνέχεια θα ζητούν και κάτι άλλο και σίγουρα αυτό δεν θα είναι για το δικό μας καλό.

θα συμφωνησω απολυτα φιλε μου. οπως λες κι εσυ δε θα σταματησει εδω αυτο ειναι σιγουρο.αυτα τα δικαιωματα που ειχαν οι εργαζομενοι μεχρι τωρα δεν τα χαρεισε κανενας εχει χυθει αιμα αλλα δυστυχως εμεις φροντισαμε να τους τα δωσουμε πισω.τουλαχιστον ας αγωνιστουμε τωρα μηπως και σωσουμε κατι

Link to comment
Share on other sites

Γενικα σαν λαος ειμαστε πολυ εργατικος! :D ..φυσικα δεν εχουμε καμια ευθυνη ο καθε ενας απο εμας! ...τα πραγματα λογικα θα γινουν χειροτερα! ....ολο το μεριδιο ευθηνης το εχουν οι πολιτικοι και ξεκινα απο την διαφθορα που υπαρχει μεταξυ Κοκαλιδοβαρδογιανεων-Αγγελοπουλεων και τον κυβερνυσεων που διοριζονται απο αυτους ..επισης ολα τα κομματα στην βουλη ειναι για κλαματα ο Λαος δεν εκπροσωπειται σχεδον απο κανενα βουλευτη! ..αυτα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ανεργία μεν, αλλά οι καφετέριες κάνουν χρυσές δουλειές... Φραπέ κι εφημερίδα για το στοίχημα είναι η εργασία των Ελλήνων και φυσικά τα παράπονα για "ανεργία". Παρ'όλα αυτά οι Αλβανοί, οι Σύριοι και οι Πακιστανοί κάνουν χρυσές δουλειές στην οικοδομή, στα δημόσια έργα, στους ανελκυστήρες, στα βαψίματα. Αλλά μάλλον αυτές δεν είναι δουλειές για τον Έλληνα. Γραφείο, πενθήμερο, οχτάωρο και 3000 ευρώ στην τσέπη θέλουμε για να είμαστε ικανοποιημένοι.

Αυτό βέβαια, για μένα, είναι ο κανόνας και φυσικά υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις.

Αλλά κι από την άλλη, τι την θέλεις την δουλειά? Γιατί δουλεύουμε? Για να περνάμε καλά? Για να ζούμε προσωπικές στιγμές? Για να έχουμε ποιότητα ζωής? Μάλλον για να ξεχρεώνουμε δάνεια τραπεζών, να πληρώνουμε την κρατική τηλεόραση, να ξεχρεώνουμε πιστωτικές κάρτες που τόσο απλόχερα και φιλικά μας δώσανε οι τράπεζες ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ κλπ κλπ Ααααα.... Μη ξεχάσω... Και να "ταΐζουμε" την BMW που πήραμε με δάνειο με 10 εγγυητές.

Το πρόβλημα είναι στο μυαλό μας!

φιλε μου μακαρι το προβλημα να ηταν μονο στο μυαλο.οσο για τους αλλοδαπους δε νομιζω να κανουν και τοσο χρυσες δουλειες με τα μεροκαματα που παιρνουν και τα ωραρεια που δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε συνέχεια για το πολιτικό σύστημα και τους πολιτικούς λες και παίρνουν την εξουσία από μόνοι τους. Τους βρίζουμε όλο τον χρόνο, αλλά μπροστά στην κάλπη πρέπει να στηρίξουμε το κόμμα λόγο οικογενειακής παράδοσης, γιατί είμαστε εμείς απέναντι στους άλλους, λες και υποστηρίζουμε την ομάδα μας στην μπάλα... τυφλά. Και εκτός από τα κόμματα που ανακυκλώνονται, ανακυκλώνουμε και τα ίδια τα πρόσωπα μήπως και δεν πρόλαβαν να μας κάνουν αρκετά, να τους δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα να μας κάνουν περισσότερα. Κάθε λαός λοιπόν έχει την εξουσία που του αξίζει..

:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μακαρι το προβλημα να ηταν μονο στο μυαλο.οσο για τους αλλοδαπους δε νομιζω να κανουν και τοσο χρυσες δουλειες με τα μεροκαματα που παιρνουν και τα ωραρεια που δουλευουν.

Οι μεζονέτες όμως στην Αλβανία σηκώνονται η μία πίσω από την άλλη.... Το πρόβλημα είναι 1000% στο μυαλό μας. Όταν παίρνουμε εορτοδάνειο ή πετρελαιοδάνειο ή διακοποδάνεια και ταυτόχρονα μας τρέχουν τα σάλια για το iPhone, τότε έχουμε διανοητικό πρόβλημα. Κι αν δεν έχεις ένα από τα παραπάνω δάνεια, κάτι θα έχεις να χρωστάς... Έλληνας είσαι, δεν γίνεται να μη χρωστάς... Όλοι μας χρωστάμε :D Αλλά το iPhone, την 42" LCD, τα 2000 κυβικά στο αμάξι με τα leather θερμαινόμενα καθίσματα, το μουράτο ζαντικό και τα 200 άλογα, το κάθε Σαββατόβραδο στα μπουζούκια κλπ κλπ ή τα έχουμε (με δανεικά) ή τα ονειρευόμαστε.

Αντί να δούμε ποιοι είμαστε και μέχρι που φτάνουμε, ονειρευόμαστε να αποκτήσουμε το σπίτι του Ronaldinho και να οδηγήσουμε την Ferrari του Schumi.

Κι επειδή το νοητικό μας επίπεδο ΑΥΤΟ είναι, έχεις και τους "από πάνω" να σε *μπιπ* και με το δίκιο τους!

"Πάρε Έλληνα 2λιτρο αμάξι γιατί συμφέρει"

"Yes Master" (με δανεικά πάντα)...

"Πάρε τώρα το τεκμήριο στο κεφάλι..."

"Μα..."

Τι μα ρε κακομοίρη που 40 χρόνια σε δουλεύουν και συνεχίζεις να τους πιστεύεις...

Πιστεύω αν καταλαβαίνεις πως μιλάω γενικά... Αλλά μη μου πεις πως δεν είναι αυτή η αλήθεια!

Θες να το προχωρήσουμε? Μπορώ να σου κάνω ολόκληρη ψυχολογική ανάλυση για τα σ.....α που έχουμε στο κεφάλι μας!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε συνέχεια για το πολιτικό σύστημα και τους πολιτικούς λες και παίρνουν την εξουσία από μόνοι τους. Τους βρίζουμε όλο τον χρόνο, αλλά μπροστά στην κάλπη πρέπει να στηρίξουμε το κόμμα λόγο οικογενειακής παράδοσης, γιατί είμαστε εμείς απέναντι στους άλλους, λες και υποστηρίζουμε την ομάδα μας στην μπάλα... τυφλά. Και εκτός από τα κόμματα που ανακυκλώνονται, ανακυκλώνουμε και τα ίδια τα πρόσωπα μήπως και δεν πρόλαβαν να μας κάνουν αρκετά, να τους δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα να μας κάνουν περισσότερα. Κάθε λαός λοιπόν έχει την εξουσία που του αξίζει..

:D

:thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε συνέχεια για το πολιτικό σύστημα και τους πολιτικούς λες και παίρνουν την εξουσία από μόνοι τους. Τους βρίζουμε όλο τον χρόνο, αλλά μπροστά στην κάλπη πρέπει να στηρίξουμε το κόμμα λόγο οικογενειακής παράδοσης, γιατί είμαστε εμείς απέναντι στους άλλους, λες και υποστηρίζουμε την ομάδα μας στην μπάλα... τυφλά. Και εκτός από τα κόμματα που ανακυκλώνονται, ανακυκλώνουμε και τα ίδια τα πρόσωπα μήπως και δεν πρόλαβαν να μας κάνουν αρκετά, να τους δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα να μας κάνουν περισσότερα. Κάθε λαός λοιπόν έχει την εξουσία που του αξίζει..

:D

..να σε ρωτησω? ποσα εκατομυρια ειμαστε συνολικα? ...με ποσα βγηκε η τωρινη η αν θες και η προηγουμενη κυβερνιση? 3? 3,5? για ποια εξουσια του λαου μιλαμε και αν το θες διαφοερετικα ποτε ρωτηθικαμε ? ..ποτε εγινε ενα δημοψηφισμα? ..πχ ρωτηθικα αν θελω να παρω την συνταξη μου στα 75? ...ρωτηθικα αν θελω να μπω στο νομισματικο ταμειο? ..τι εγιναν τα χρηματα που εδωσε ο Καραμανλης(στις τραπεζες) ? ...επερεπε να δωθουν σε μικρομεσαιες επιχειρισεις? ..τι μετρα παρθηκαν για το σκανδαλο του Χρηματιστηριου ? (επι ΠΑΣΟΚ) ..Θα ξαναγινει κατια αναλογης κλιμακας? ..κατι ακουγετε σχετικο με ταs preds (κομπινα) οτι τα εκμεταλευονται μεγαλοκαρχαριες και βγαζουν αρκετα ...δεν αναφερω καθολου σκανδαλα με δημοσια εργα και Ολυμπιακους αγωνες ..που εκει τα τσεπωσε μια συγκεκριμενη οικογενεια που εκανε αργοτερα ξεπλιμα στο Ελευθερο τυπο :thumbup: ..τι λογο εχει ο λαος σε ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=alj7NnotrlQ...feature=related

Tα συμπερασματρα δικα σας...να θυμαστε μονο οτι ο Σημιτης καθιερωσε γκριζες ζωνες πριν ο Χαρδαβελας μαθει οτι υπαρχουν πετρελαια στο Αιγαιο πριν αποσιωπηθει το γεγονος παραγωγης χρυσου - διαμαντιων και πλουτωνιου σε περιοχες με μουσουλμανικη παρουσια και κτιση και ολα αυτα μετα τον επιτυχη του ξεριζωμου των Νεολαιων Ελληνων απο τον παππου Καραμανλη την εποχη που η ΕΛΛΑΔΑ μας ηθελε τα παιδια της για να σταθει στα ποδια της.Να θυμαστε παντα :

H ΕΛΛΑΔΑ ειναι το KΑΛΥΤΕΡΟ ΧΩΡΑΦΙ του πλανητη μας

Link to comment
Share on other sites

Οι μεζονέτες όμως στην Αλβανία σηκώνονται η μία πίσω από την άλλη.... Το πρόβλημα είναι 1000% στο μυαλό μας. Όταν παίρνουμε εορτοδάνειο ή πετρελαιοδάνειο ή διακοποδάνεια και ταυτόχρονα μας τρέχουν τα σάλια για το iPhone, τότε έχουμε διανοητικό πρόβλημα. Κι αν δεν έχεις ένα από τα παραπάνω δάνεια, κάτι θα έχεις να χρωστάς... Έλληνας είσαι, δεν γίνεται να μη χρωστάς... Όλοι μας χρωστάμε :D Αλλά το iPhone, την 42" LCD, τα 2000 κυβικά στο αμάξι με τα leather θερμαινόμενα καθίσματα, το μουράτο ζαντικό και τα 200 άλογα, το κάθε Σαββατόβραδο στα μπουζούκια κλπ κλπ ή τα έχουμε (με δανεικά) ή τα ονειρευόμαστε.

Αντί να δούμε ποιοι είμαστε και μέχρι που φτάνουμε, ονειρευόμαστε να αποκτήσουμε το σπίτι του Ronaldinho και να οδηγήσουμε την Ferrari του Schumi.

Κι επειδή το νοητικό μας επίπεδο ΑΥΤΟ είναι, έχεις και τους "από πάνω" να σε *μπιπ* και με το δίκιο τους!

"Πάρε Έλληνα 2λιτρο αμάξι γιατί συμφέρει"

"Yes Master" (με δανεικά πάντα)...

"Πάρε τώρα το τεκμήριο στο κεφάλι..."

"Μα..."

Τι μα ρε κακομοίρη που 40 χρόνια σε δουλεύουν και συνεχίζεις να τους πιστεύεις...

Πιστεύω αν καταλαβαίνεις πως μιλάω γενικά... Αλλά μη μου πεις πως δεν είναι αυτή η αλήθεια!

Θες να το προχωρήσουμε? Μπορώ να σου κάνω ολόκληρη ψυχολογική ανάλυση για τα σ.....α που έχουμε στο κεφάλι μας!

μπορει σα λαος να εχουμε μια σ@@@το περηφανεια αλλα αυτο δεν αλλαζει την κατασταση.ο βασικος μισθος ειναι 700 ευρω και παει προς τα κατω υπαρχει ανασφαλιστη εργασεια, δεν υπαρχει δωρεαν παιδεια και υγεια και εμεις τους ανεχομασται.οταν θα θελησουν να περασουν τα νεα μετρα να δουμε ποια θα γυρισει βιντεο απορεια το εχω

Link to comment
Share on other sites

"Ανεργία μεν, αλλά οι καφετέριες κάνουν χρυσές δουλειές... Φραπέ κι εφημερίδα για το στοίχημα είναι η εργασία των Ελλήνων και φυσικά τα παράπονα για "ανεργία"."

Μα όταν υπάρχει ανεργία γεμίζουν οι καφετερίες και τα πάρκα. Οι άνεργοι γυρνάνε σα τα ζόμπι, με σακατεμένη την κοινωνική τους υπόσταση, τραυματισμένη την αξιοπρέπειά τους, βαθειά πληγωμένη την αυτοπεποίθησή τους και νεκρωμένη την εμπιιστοσύνη στον εαυτό τους. Ενας άνεργος είναι ένας άνθρωπος που χρειάζεται δουλειά για να μπορέσει να ξαναζήσει. Εύκολα τα ωραία λόγια, εύκολη και η κατάδειξη του "κακού". Η ανεργία είναι εφιάλτης. Κάνει τους συνανθρώπους μας μισούς ανθρώπους, γονατιστούς ανθρώπους.

Οταν απέλυσαν από τη Siemens την επί 18χρόνια σύντροφό μου το σκοτάδι απλώθηκε στο σπίτι. Απλώθηκε και μπήκε μέσα μας. Χρειάστηκε αρκετός χρόνος, καθημερινή ενθάρυνση και μικρές τριβές μέχρι να την πείσω ότι δεν χάθηκε τίποτα, παλεύουμε, συνεχίζουμε, πολεμάμε, και κυρίως στεκόμαστε όρθιοι. Ο γονατιστός άνθρωπος είναι μισός άνθρωπος.

Αυτά είχα να πω. Να είμαστε πάντα όρθιοι...

Έγινε επεξεργασία - DarkAngel
Link to comment
Share on other sites

Το ότι η κυβέρνηση βγαίνει με μικρά απόλυτα νούμερα λόγο αποχής, εμένα δεν μου λέει κάτι. Αν δεν συμμετάσχεις στην διαδικασία τότε θα δεχθείς μοιρολατρικά τα αποτελέσματα της και δεν θα έχεις δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι. Σίγουρα οι επιλογές είναι περιορισμένες, αλλά πρέπει να ψηφίζουμε τα ίδια άτομα τόσα χρόνια; Το σύστημα είναι σάπιο γιατί εμείς το θρέψαμε. Βίσμα για το στρατό, ρουσφέτι, για δουλειά, αυθαίρετο στο δάσος κ.ο.κ

Και σε ρωτάω ειλικρινά ακόμα και τώρα τι πιστεύεις θα προκαλέσει περισσότερες αντιδράσεις η σύνταξη στα 75 ή αν αφαιρέσουν 6 βαθμούς από Ολυμπιακό/Παναθηναϊκό λόγο επεισοδίων...

Μάθαμε τόσα χρόνια να καταναλώνουμε χωρίς σκέψη και να αδιαφορούμε για όσα συμβαίνουν γύρω μας. Αφού έχω αμάξι, γκόμενα και ωραία τηλεόραση να βλέπω τις ταινίες μου δεν συμβαίνει τίποτα.

Η χώρα μας είχε τεράστιες δυνατότητες μπαίνοντας στην ΕΕ και ευκαιρίες τις οποίες εμείς κλωτσήσαμε. Το μόνο που έμεινε είναι ο ωχαδερφισμός μας..

:D

Link to comment
Share on other sites

Οι μεζονέτες όμως στην Αλβανία σηκώνονται η μία πίσω από την άλλη.... Το πρόβλημα είναι 1000% στο μυαλό μας. Όταν παίρνουμε εορτοδάνειο ή πετρελαιοδάνειο ή διακοποδάνεια και ταυτόχρονα μας τρέχουν τα σάλια για το iPhone, τότε έχουμε διανοητικό πρόβλημα. Κι αν δεν έχεις ένα από τα παραπάνω δάνεια, κάτι θα έχεις να χρωστάς... Έλληνας είσαι, δεν γίνεται να μη χρωστάς... Όλοι μας χρωστάμε :D Αλλά το iPhone, την 42" LCD, τα 2000 κυβικά στο αμάξι με τα leather θερμαινόμενα καθίσματα, το μουράτο ζαντικό και τα 200 άλογα, το κάθε Σαββατόβραδο στα μπουζούκια κλπ κλπ ή τα έχουμε (με δανεικά) ή τα ονειρευόμαστε.

Αντί να δούμε ποιοι είμαστε και μέχρι που φτάνουμε, ονειρευόμαστε να αποκτήσουμε το σπίτι του Ronaldinho και να οδηγήσουμε την Ferrari του Schumi.

Κι επειδή το νοητικό μας επίπεδο ΑΥΤΟ είναι, έχεις και τους "από πάνω" να σε *μπιπ* και με το δίκιο τους!

"Πάρε Έλληνα 2λιτρο αμάξι γιατί συμφέρει"

"Yes Master" (με δανεικά πάντα)...

"Πάρε τώρα το τεκμήριο στο κεφάλι..."

"Μα..."

Τι μα ρε κακομοίρη που 40 χρόνια σε δουλεύουν και συνεχίζεις να τους πιστεύεις...

Πιστεύω αν καταλαβαίνεις πως μιλάω γενικά... Αλλά μη μου πεις πως δεν είναι αυτή η αλήθεια!

Θες να το προχωρήσουμε? Μπορώ να σου κάνω ολόκληρη ψυχολογική ανάλυση για τα σ.....α που έχουμε στο κεφάλι μας!

Ρε φιλε σορυ που σου το λεω λεω αλλα εισαι off topik ..κανουμε κουβεντα για την κριση που επικρατει και εσυ μιλας για μεριδα αργοσχολων που συναταμε ολοι στις καφετεριες και ζουν με καρτες και δανεια και που τελικα δεν μπορουν να συντηρισουν τα 2λιτρα αυτοκινητα τους και στο τελος τους τα παιρνουν οι τραπεζες .....ελεως!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η κυβέρνηση βγαίνει με μικρά απόλυτα νούμερα λόγο αποχής, εμένα δεν μου λέει κάτι. Αν δεν συμμετάσχεις στην διαδικασία τότε θα δεχθείς μοιρολατρικά τα αποτελέσματα της και δεν θα έχεις δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι. Σίγουρα οι επιλογές είναι περιορισμένες, αλλά πρέπει να ψηφίζουμε τα ίδια άτομα τόσα χρόνια; Το σύστημα είναι σάπιο γιατί εμείς το θρέψαμε. Βίσμα για το στρατό, ρουσφέτι, για δουλειά, αυθαίρετο στο δάσος κ.ο.κ

Και σε ρωτάω ειλικρινά ακόμα και τώρα τι πιστεύεις θα προκαλέσει περισσότερες αντιδράσεις η σύνταξη στα 75 ή αν αφαιρέσουν 6 βαθμούς από Ολυμπιακό/Παναθηναϊκό λόγο επεισοδίων...

Μάθαμε τόσα χρόνια να καταναλώνουμε χωρίς σκέψη και να αδιαφορούμε για όσα συμβαίνουν γύρω μας. Αφού έχω αμάξι, γκόμενα και ωραία τηλεόραση να βλέπω τις ταινίες μου δεν συμβαίνει τίποτα.

Η χώρα μας είχε τεράστιες δυνατότητες μπαίνοντας στην ΕΕ και ευκαιρίες τις οποίες εμείς κλωτσήσαμε. Το μόνο που έμεινε είναι ο ωχαδερφισμός μας..

:D

...δεν με ενδιαφερουν τα αθλητικα στο επιπεδο που λες ...και σιγουρα ειναι ποιο συμαντικο να επιβιωσω τωρα με την Ευρωπη ..δεν εχω αποψη γιατι παλι δεν ρωτηθικα για το που πρεπει να πανε ολα αυτα τα χρηματα που κατασπαταλιθηκαν ..δεν πιστευω οτι ο Γερμανος και ο Γαλλος μας βλεπει ισοτιμους μετα απο ολα αυτα ..γενικα στο εξης πονταρω στις δυνατοτητες μου και δεν περιμενω τπτ καλο απο αυτο το κρατος μπαχαλο

Link to comment
Share on other sites

Oι ΕΛΛΗΝΕΣ καταφεραν και επιβιωσαν....θα το ξανακανουν

Έγινε επεξεργασία - nickolaos28
Link to comment
Share on other sites

Ο Alex Jones είναι το αντίστοιχο του Λιακόπουλου. Απεραντολογία, λεκτικοί μακαρονισμοί και καταστροφολογία.

Δεν κρύβω πως με εντυπωσίασε πριν μερικούς μήνες αλλά παρέμεινε στον εντυπωσιασμό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σορυ που σου το λεω λεω αλλα εισαι off topik ..κανουμε κουβεντα για την κριση που επικρατει και εσυ μιλας για μεριδα αργοσχολων που συναταμε ολοι στις καφετεριες και ζουν με καρτες και δανεια και που τελικα δεν μπορουν να συντηρισουν τα 2λιτρα αυτοκινητα τους και στο τελος τους τα παιρνουν οι τραπεζες .....ελεως!

Εγώ πάντως δεν βλέπω μόνο μία μερίδα αργόσχολων... Βλέπω πολλούς και διάφορων ηλικιών! Τέλος πάντων... Επειδή εγώ είμαι και σε μία φάση "μεταβατική" δεν θα το συνεχίσω :thumbup: Για να ελαφρύνω κάπως το κλίμα, δείτε το παρακάτω βιντεάκι :thumbup:

:D:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω μόνο μία μερίδα αργόσχολων... Βλέπω πολλούς και διάφορων ηλικιών! Τέλος πάντων... Επειδή εγώ είμαι και σε μία φάση "μεταβατική" δεν θα το συνεχίσω :thumbup: Για να ελαφρύνω κάπως το κλίμα, δείτε το παρακάτω βιντεάκι :thumbup:

:D:thumbup::thumbup:

καλαααααα! η πλακιτσα δεκτη ...αλλα δεν νομιζω οτι εχεις βγει στην αγορα εργασιας γι' αυτο τα λες αυτα :thumbup: ..τεσπα και παλι φιλοι ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεακι επικοοοοοοοοοοοοοοο! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...