Jump to content

Καλώς ήρθατε και στην παρουσίαση μου!


Rik

Recommended Posts

φιλε ρικ! το "κερατοφιλο" πάνω στην επιφάνεια υπάρχει λόγος που δεν είναι κλαδεμένο? ρωτάω επειδή έχω και εγώ το ίδιο φυτό στο ενυδρείο αλλα το κλαδεύω συνεχεια..Επίσης έχω και εγώ 2 oscars στο ενυδρείο...Υπάρχει θέμα με το να μην υπάρχει πολύ φωτισμός στο ενυδρείο για τα ψαράκια μας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φιλε ρικ! το "κερατοφιλο" πάνω στην επιφάνεια υπάρχει λόγος που δεν είναι κλαδεμένο? ρωτάω επειδή έχω και εγώ το ίδιο φυτό στο ενυδρείο αλλα το κλαδεύω συνεχεια..Επίσης έχω και εγώ 2 oscars στο ενυδρείο...Υπάρχει θέμα με το να μην υπάρχει πολύ φωτισμός στο ενυδρείο για τα ψαράκια μας?

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τον φωτισμό γενικός τα Οσκαρ δεν είναι από τα ντροπαλά ψάρια, όσο για το κερατοφυλλο έκανα διαφόρους πειραματισμούς και επίσης επειδή είναι ρουφήχτρα ΝΟ3 βοηθά αρκετά στο να διατηρείτε το νερό καθαρό. :)

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι ρουφήχτρα ΝΟ3 βοηθά αρκετά στο να διατηρείτε το νερό καθαρό.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καμιά καινούργια φωτογραφία για μας τους καθυστερημένους υπάρχει ????? :):):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑ OSCAR !!!!!!!!!!!!

:thumbup: Ευχαριστω πολυ φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καινούργια φωτογραφία για μας τους καθυστερημένους υπάρχει ????? :D:thumbup::thumbup:

Αντρέα επειδή αυτή την περίοδο επικρατεί ένα ψιλομπαχαλο μια που μου γενναναι ασύστολα, έχουν σκάψει όλο τον τόπο και έχουν ξηλώσει τα πάντα μόλις βρω λίγο χρόνο και το συμμαζέψω λίγο θα βγάλω καμία καινούργια Φώτο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πραγματικα εντυπωσιακο αποτελεσμα!!!!!!!!!!!!

μπραβο και χαρα στο κουραγιο σου,ελπιζω πως και το δικο μου μολις τελειωσει να εχει το αναμενομενο αποτελεσμα :)

απ οτι καταλαβα παντος και απο την κατασκευη μου εχει πεσει πολυ δουλεια

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εντυπωσιακο αποτελεσμα!!!!!!!!!!!!

μπραβο και χαρα στο κουραγιο σου,ελπιζω πως και το δικο μου μολις τελειωσει να εχει το αναμενομενο αποτελεσμα :)

απ οτι καταλαβα παντος και απο την κατασκευη μου εχει πεσει πολυ δουλεια

Καλα καταλαβες φιλε μου αλλα πανω απο ολα ειναι η προσωπικη ευχαριστησει στο τελος που σε ξεπληρωνει!

:lmao:

Link to comment
Share on other sites

άξιος πατριώτη! :lmao:

:) Ευχαριστω φιλε μου, να σε καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Χαιρετω την παρεα.

Μια που περασε αρκετος καιρος ειπα να κανω μια μικρη αναδρομη του ενυδρειου μου.

100_4697-1.jpg

Ας αρχισουμε λοιπον με μια γενικη οταν ακομα ηταν φρεσκοστρωμενο.

100_4903-1.jpg

Καλως ηρθατε στο νεο σπιτικο σας.

100_4886-1.jpg

Και το γλυφτρωνι της παρεας.

100_5147-1.jpg

Με τον καιρο το κερατοφυλλο γεμισε τον τοπο σε καποια φαση.

100_5108-1-1.jpg

Ο εσωτερικος χωρος του φιλτρου και το μεγαλο μπουκαλι DIY διοξειδιου.

100_5785-1.jpg

Να και μια απο τις 3 γεννες.

100_6550-2.jpg

Και μερικες τωρινες.

100_6549-1.jpg

100_6569-1-1.jpg

100_6570-1-1.jpg

Εχω ενα θεμα με την ΒΒΑ, αλλα την κραταω σε ενα βαθμο με excel. Ελπιζω καποια στιγμη να αναβαθμισω την φιλτρανση μια που εχω καποιες ιδεες στο μυαλο μου.

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα Ekomike! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αξιος δάσκαλε.....χομπίστες με μεράκι σαν και σένα ομορφαίνουν τον χώρο και ανάβουν τα αίματα. :bigemo_harabe_net-64: (ερώτηση: αυτό που ακολουθεί το παπαγαλόψαρο είναι αφρικανάκι....εξ αχυστίας? Εάν ναι γιατί δεν το διακρίνω καθαρά ενδιαφέρομαι για συμπεθεριό....μιας και έχω μερικά...να φέρω για αρραβώνες όταν ανέβω βόλο)

Link to comment
Share on other sites

Αξιος δάσκαλε.....χομπίστες με μεράκι σαν και σένα ομορφαίνουν τον χώρο και ανάβουν τα αίματα. :bigemo_harabe_net-64: (ερώτηση: αυτό που ακολουθεί το παπαγαλόψαρο είναι αφρικανάκι....εξ αχυστίας? Εάν ναι γιατί δεν το διακρίνω καθαρά ενδιαφέρομαι για συμπεθεριό....μιας και έχω μερικά...να φέρω για αρραβώνες όταν ανέβω βόλο)

Σπυρο σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Ναι ειναι αφρικανος που ειχα με μια θυλικια απο το πρωτο ενυδρειο μου. Οι θυλικια μετα απο 3 γεννες απεβιωσε ενω τα γεννητουρια της τα εχω δωσει και εχω ακομα αυτον και εναν γιο που θα παει στον κουνιαδο μου καποια στιγμη. Δεν θελω να μπλεξω σε γεννες αυτη την στιγμη μια που ειμαι φουλ στα ψαρια και εκτος αυτο κανονικα θα επρεπε να βαλω μπρος και το τριτο ενυδρειο με μαου μαου μεσα, πραμα το οποιο για την ωρα οι καιροι με ζοριζουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Μικρα βγαινουν απο τις γεννες των Οσκαρ???

Οχι φιλε μου! Καθε φορα μετα απο μια με δυο μερες εξαφανιζονται! Υποπτευομε το γλυφτρωνι που εχω αλλα και απο την αλλη δεν το επιδιωκο να σου πω και την αληθεια μια που δεν θα ξερω τη να τα κανω. Μαλιστα ο ενας αρσενικος θα φυγει απο μεσα γιατι οσο πλησιαζει η ανοιξη θα εχουμε παλι τσαμπουκαλεματα και εκτος αυτου θελω και να ελατωσω και τα αποβλυτα!

Link to comment
Share on other sites

τη εκανες!!!!!!!!!

^_^;)

Link to comment
Share on other sites

απλα υποκλεινομαι

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αρχαριος και απο το μηδεν ξανααρχισα πριν κανα δυο χρονια, απλα κολλησα ασχημα με τα Οσκαρ και την ολη φαση!!! :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Rik επέτρεψε μου! Απλά και ταπεινά! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Rik επέτρεψε μου! Απλά και ταπεινά! :bowdown:

Νικο σε ευχαριστω φιλε.

Δεν ξερω γιατι αλλα οταν καποιος ποσταρει σε αυτο το θεμα μου δεν περνω καμια ειδοποιηση γιατι;

Σας παρακαλω mod εαν το δειτε ενημερωστεμε, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...