Jump to content

καλησπερα


jiovco

Recommended Posts

καλησπερα καλως σας βρηκα ειμαι ο κωστας απο αθηνα και το ιλιον , απο εμπειρια εχω ελαχιστη αν και εχω ασχοληθη μερικα χρονια με το χομπυ, το ειχα αφησει για 4 χρονια περιπου και τωρα επανερχομε.Λοιπον εχω ενα ενυδρειο DIY ειναι διαστασεις 70Χ40Χ40 και θελω αυτην την στιγμη να φτιαξω το καπακι γιατι δεν ειχε λογου οτι ηταν προσαρμοσμενω μεσα σε επιπλο....δεν το εχω ακομα σε λειτουργια και σκεφτομε να βαλω φυτα οταν θα ερθη η ωρα

Έγινε επεξεργασία - jiovco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήλθες φίλε μου!

το ενυδρείο σου είναι μικτά 112 λίτρα, που σημαίνει ότι έχεις χώρο να κάνεις θαύματα με διάβασμα, υπομονή και ερωτήσεις για ό,τι δεν καταλάβεις.

Αν δεν θες οπωσδήποτε καπάκι μπορείς να βάλλεις κάποιο φωτιστικό από πάνω. Τα ανοιχτά ενυδρεία έχουν την ομορφιά τους! :D

Link to comment
Share on other sites

θελω καπακι και με προβληματιζει το τι φωτιστηκα να βαλω σκεπτομε για LED αλλα δεν εχω δει εδω πουθενα ακομα τιποτε απο κανεναν φιλο(δεν με προβλιματιζη η κατασκευη αλλα εαν ειναι καλος ο φωτισμος)

Έγινε επεξεργασία - jiovco
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες. Σχετικα με τα led αν θα βαλεις ευκολα φυτα δεν θα εχεις προβλημα, ομως εαν θα πας σε πιο δυσκολες καταστασεις πιστευω οτι δεν θα σε καλυψει ο συγκεκριμενος φωτισμος λογω του οτι δεν εχεις πολες επιλογες σε θεμα χρωματος παρα μονο σε 3500Κ και 6000Κ αλλα ας περιμενουμε και πιο εμπειρες απαντησεις απο αλλους φιλους

Link to comment
Share on other sites

για ποιο συγκεκριμένες απορίες, ανοίγεις thread στην σωστή κατηγορία και θα πάρεις τις απαντήσεις που αναζητάς!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...