Jump to content

Τα φωτα σας για επιπλο ενυδρειου


taratata13

Recommended Posts

Θα ήθελα να εκμεταλεύτω τις γνώσεις σας για το παρακάτω θέμα παρακαλώ.

Θέλω να φτιάξω ένα ενυδρείο για αφρικάνες με τις εξείς διαστάσεις 1μ μήκος 0,5μ πλάτος και 0,45μ ύψος και θέλω να το στηρίξω σε έπιπλο με διαστάσεις 0,9 μ μήκος 0,33μ πλάτος. Γίνεται αυτό η θα υπάρχει πρόβλημα; Επίσης να ρωτήσω πόσα χιλιοστά πάχος τζαμιών θα χρειαστώ(χωρίς κόντρες αν γίνεται);Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

8ρακι τζαμι,και νομιζω θα ειναι καλα.

δεν συνιστω τη βαση που σκεφτεσαι.καλυτερα να ειναι στο ιδιο πλατος-μηκος με το ενυδρειο.

οι κιχλιδες σκαβουν και μετατοπιζουν πετρες κλπ,οποτε.....

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρωτεινα να βαλεις κοντρες 225λιτρα ειναι αυτα, παχος τζαμιου 8mm ειναι αρκετο

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να εκμεταλεύτω τις γνώσεις σας για το παρακάτω θέμα παρακαλώ.

Θέλω να φτιάξω ένα ενυδρείο για αφρικάνες με τις εξείς διαστάσεις 1μ μήκος 0,5μ πλάτος και 0,45μ ύψος και θέλω να το στηρίξω σε έπιπλο με διαστάσεις 0,9 μ μήκος 0,33μ πλάτος. Γίνεται αυτό η θα υπάρχει πρόβλημα; Επίσης να ρωτήσω πόσα χιλιοστά πάχος τζαμιών θα χρειαστώ(χωρίς κόντρες αν γίνεται);Ευχαριστώ.

Tο ενυδρειο πρεπει να παταει στην βαση ολος ο πατος χωρις να εξεχουν σημεια του και η επιφανεια της να ειναι ιση χωρις εξογκωματα για την αποφυγη σπασιματος.Μακρια απο μας.Για τα τζαμια 8mm μια χαρα ειναι και κοντρες οπωσδηποτε.Θα το κολλησεις μονος σου?

Link to comment
Share on other sites

Αν κοψεις ενα κοντρα πλακε θαλασσης στις διαστασεις του πατου του ενυδρειου,το τοποθετησεις στο επιπλο και απο πανω τοποθετησεις το ενυδρειο,δεν θα εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ολο το ενυδρειο πρεπει να παταει στο επιπλο και μην ξεχασεις αφρολεξ για να ακουμπησει το ενυδρειο.

και καλη συνεχεια. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν κοψεις ενα κοντρα πλακε θαλασσης στις διαστασεις του πατου του ενυδρειου,το τοποθετησεις στο επιπλο και απο πανω τοποθετησεις το ενυδρειο,δεν θα εχεις προβλημα.

:D:D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ολο το ενυδρειο πρεπει να παταει στο επιπλο και μην ξεχασεις αφρολεξ για να ακουμπησει το ενυδρειο.

και καλη συνεχεια. :D

:D:thumbup: Φελιζολ

Link to comment
Share on other sites

Αν κοψεις ενα κοντρα πλακε θαλασσης στις διαστασεις του πατου του ενυδρειου,το τοποθετησεις στο επιπλο και απο πανω τοποθετησεις το ενυδρειο,δεν θα εχεις προβλημα.

+

ολο το ενυδρειο πρεπει να παταει στο επιπλο και μην ξεχασεις αφρολεξ για να ακουμπησει το ενυδρειο.

και καλη συνεχεια. :D

=

ασφαλές έπιπλο για το ενυδρείο σου :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...