Jump to content

1.500.000 Ευρώ επίδομα στους βουλευτές για αγορά Pc!


Recommended Posts

Οι βουλευτές θα μας τρελάνουν: 1.500.000 ευρώ επίδομα για αγορά H/Y!!!

Την ίδια στιγμή που ανακοινώνονται τα νέα οικονομικά μέτρα και οι "απλοί άνθρωποι του μόχθου" καλούνται να πληρώσουν "το μάρμαρο", η Βουλή των Ελλήνων κατά ομόφωνη απόφαση (ΦΕΚ223 Α) ενέκρινε, εν μέσω κρίσης, πρόγραμμα επιδότησης για όλους ανεξαιρέτως, τους βουλευτές και ευρωβουλευτές προκειμένου να αγοράσουν το δικό τους προσωπικό εξοπλισμό πληροφορικής, προκειμένου να αναπτύξουν τις δημόσιες σχέσεις τους μέσω του διαδικτύου με προϊόντα όπως:

Επιτραπέζιους Η/Υ , Laptops, Notebooks, πολυμηχανήματα-εκτυπωτές, Τηλεφωνικό κέντρο, Fax, Λογισμικό αυτοματισμού πολιτικού γραφείου , προγράμματα Η/Υ ,Δορυφορικό δέκτη και ότι άλλο gadget μπορεί να περιλαμβάνει ένα σύγχρονο πολιτικό γραφείο.

Όπως προκύπτει από το επίσημο έγγραφο κάθε βουλευτής επιλέγοντας τον δικό του προμηθευτή , προσκομίζει στο Τμήμα Προμηθειών και Διαχειρίσεως της Βουλή τιμολόγια αγορά έως 5.500 ευρώ έκαστος (αναλόγως με την κατηγορία που ανήκει) και ο προμηθευτής θα. περνάει να εξοφλείται από τη Βουλή των Ελλήνων.

Με έναν πρόχειρο υπολογισμό των τριακοσίων της βουλής μαζί με τους ευρωβουλευτές πού επίσης δικαιούνται το επίδομα μάς δίνει ένα ποσό μεγαλύτερο από 1.500.000 ευρώ.

Με τις υγείες μας, να τους χαιρόμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθω τι ειπες τωρα???!!!!!ε ρε μια χουντα που χρειαζεται να φυγουν οι παραλυτοι απο πανω ολοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν θα αλλάξουμε ποτέ.Ακόμα και αυτό το ποστ μου χτυπάει άσχημα πλέον κανείς δεν είναι διατεθειμένος να αντιδράσει σε οτιδήποτε και αν μας κάνουν.Ενημέρωση σωστή μια χαρά υπάρχει και χωρίς να ψάξει και πουθενά τρομερά κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Και δωρο και μια καφετιερα!

Και λιγο χιουμορ για να μην πηδηχτούμε απτο παραθυρο. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίξουν μερικά κεφάλια, δεν πρόκειται ν' αλλάξει τίποτα δυστυχώς.

Κόβωνται 13ος και 14ος μισθός, ανεβαίνει το ΦΠΑ στο 23%, ανεβαίνουν τσιγάρα, ποτά, βενζίνη και το Υπουργείο Παιδείας δίνει 196000 ευρώ για να αγοράσει ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ!

Ουστ λαμόγια!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν θα αλλάξουμε ποτέ.Ακόμα και αυτό το ποστ μου χτυπάει άσχημα πλέον κανείς δεν είναι διατεθειμένος να αντιδράσει σε οτιδήποτε και αν μας κάνουν.Ενημέρωση σωστή μια χαρά υπάρχει και χωρίς να ψάξει και πουθενά τρομερά κάποιος.

Ορέστη,δεν χρειάζεται αντίδραση..το μοναδικό που χρειάζεται είναι να σκεφτούμε λίγο πριν ρίξουμε την ψήφο μας στην κάλπη...όσο για την ενημέρωση είμαι σίγουρος οτι αυτά που μαθαίνουμε είναι τα λιγότερα...

Link to comment
Share on other sites

και ένα ακόμα που αρχικα το ακουσα στο ραδιόφωνο το πρωί :D:D και αναρωτιέμαι αν αυτό που ζώ..μπορεί να λέγεται χώρα...

Ατιμωρησία επίορκων υπαλλήλων

Εκκρεμούν 450 υποθέσεις

Από 450 σημαντικές υποθέσεις εις βάρος επίορκων κρατικών λειτουργών για χρηματισμό, διαφθορά και παράνομες δραστηριότητες φοροδιαφυγής ούτε μία τα τελευταία έξι χρόνια δεν έχει εκκαθαριστεί δικαστικά. Τα πρωτοφανή αυτά στοιχεία, που έχει συλλέξει ο γενικός επιθεωρητής Δημόσιας Διοίκησης, αφενός δείχνουν ότι....

ουσιαστικά έχει εγκαθιδρυθεί καθεστώς ατιμωρησίας για τους επίορκους υπαλλήλους και αφετέρου εντείνουν τη δυσπιστία της κοινής γνώμης έναντι της αποτελεσματικότητας των ελεγκτικών μηχανισμών. Χαρακτηριστική είναι η δήλωση του γενικού επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης Λέανδρου Ρακιντζή, ότι «η βραδύτητα της Δικαιοσύνης δυστυχώς έχει φθάσει σε τέτοια κατάσταση, ώστε να ακυρώνει το έργο των ελεγκτικών μηχανισμών».

Οι εκκρεμούσες υποθέσεις αφορούν εφόρους, υπαλλήλους πολεοδομικών γραφείων, ιατρούς του ΕΣΥ και δημοσίους υπαλλήλους, για τους οποίους ο έλεγχος απέδειξε τη συμμετοχή τους σε παράνομες δραστηριότητες. Ωστόσο, όσοι παραπέμφθηκαν σε δίκη για κακούργημα ή για πλημμέλημα είτε ακόμη δεν έχουν καν δικαστεί είτε κρίθηκαν σε πρώτο βαθμό, αλλά η υπόθεσή τους δεν έχει τελεσιδικήσει.

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articl.../04/2010_399446

Link to comment
Share on other sites

Ορέστη,δεν χρειάζεται αντίδραση..το μοναδικό που χρειάζεται είναι να σκεφτούμε λίγο πριν ρίξουμε την ψήφο μας στην κάλπη...όσο για την ενημέρωση είμαι σίγουρος οτι αυτά που μαθαίνουμε είναι τα λιγότερα...

Και εγω σου λεω θα σκεφτω πριν ριξω την ψηφο. Ποιον να διαλεξω; Οκ τους πρασινους και τους μπλε τους ξερουμε, πανε για το μελι ΠΑΝΤΑ. Οι υπολοιποι γιατι νομιζεις οτι πανε; Παρατηρησε το επιπεδο της αντιπολιτευσης που κανουν, ολα τα κανονιζουν οι στατιστικες και οι image makers.

Εχει δικιο ο amorealex, δυστηχως πρεπει να ανοιξουν κεφαλια για να εχουμε ελπιδα οτι κατι μπορει να ισιωσει, κανενα εμφυλιο ισως.

Φανταζομαι οτι το επιδωμα αυτο θα ηταν προ κρισης 10.000.000 €, οποτε μας καναν και χαρη που θα αγορασουν υπολογιστες με ΜΟΝΟ 1.500.000 €

Link to comment
Share on other sites

στην Ελλάδα πρέπει να πέσουμε πολύ χαμηλά για να λειτουργήσει ο μηχανισμός μας και να αντισταθούμε... ακόμη είμαστε σε πτώση. Όταν βρούμε πάτο θα πέσουν πολλά κεφάλια

Link to comment
Share on other sites

Καταραμένε Παπαδόπουλε.!

40 χρόνια μετά, και ακόμα τυραννάς τα καημένα παιδιά της νέας τάξης, τόσο που κάθε μέρα μας βάζουν και ένα άρθρο για σένα μήπως και αναστηθείς, ή ακόμα χειρότερα μήπως κάποιος άλλος αρχίσει να σκέπτεται σαν και σένα και τους βάλει σε μπελάδες.

Κανείς πια δεν θυμάται ότι μας άφησες με άδεια κασόνια από όπλα να πολεμήσουμε τους τούρκους, και πήγες και πηρές, χωρίς ντροπή , Phantom f4, υποβρύχια, Corsair AMX30 και πυραυλακατους.!

Γιατί βρε άθλιε;

Κανείς δεν θυμάται ότι μου στέρησες την λάμπα πετρελαίου και τον χωματόδρομο μου, που τόσο αγαπούσα, και μου έφερες ηλεκτρικό, άσφαλτο και τηλέφωνο στην καλύβα μου, και που μου έδωσες 20ετες άτοκο δάνειο για να την κάνω σπίτι, με μόνο όρο να έχει την τουαλέτα μέσα.

Άθλιε εγώ την αγαπούσα την καλυβούλα μου, και όταν βλέπω στον Sky σκηνές από την Αφρική, όλο κλαίω, γιατί μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια.

Δεν φτάνει αυτό γελοίε δικτάτορα, αλλά νόμιζες ότι μπορούσες να μιμηθείς και τον Σόλωνα και εφάρμοσες και σεισάχθεια διαγράφοντας τα αγροτικά χρέη του μπαμπά μου. Βέβαια εσύ ποτέ δεν έμαθες ότι ο διευθυντής της Αγροτικής, κ. Δρακουμελ, έπαθε καρδιακό μετά αυτό, αλλά εγώ το έμαθα μετά όταν είδα το όνομα του στους νεκρούς του ...πολυτεχνείου.

Αλήθεια ρε Σάββα για πες μας πως γίνεται αυτό;

Σαν να μην έφταναν όλα, αυτά έστελνες και εκείνο τον ηλίθιο τον Μακαρέζο και έκανε συμφωνίες ακόμη και με τους κινέζους με του βορειοβιετναμέζους και τους πουλούσες και το σιτάρι που έβγαζε ο μπαμπάς και δεν το έδινες στον δημοκράτη τον Λούλη να ζήσει και αυτός.

Τί κατάφερες άτιμε;

Τώρα όμως είμαι ευτυχισμένος και το δίνω σε δυο μόνο (δημοκρατικέςsmilies/wink.gif εταιρίες και ξεσκίζομαι στο φράγκο, τόσο, που κάθε Χριστούγεννα δίνω δωράκια στην εθνική.

Καταραμένε βλάκα με την κακία σου έμεινες.

Τόλμησες και πήρες και βραβείο οικονομικής ανάπτυξης το 73 χωρίς να πάρεις δάνεια και να αφήσεις χρέη, και το λέω για να δείξω στους νεώτερους ποσό αντιδημοκρατικός ήσουν και το θυμήθηκα το 2002, όταν ο μεγάλος Σημίτης έφτασε στον ίδιο πληθωρισμό με σένα που τόσο ύπουλα μας είχες φέρει.

Αχρείε Παπαδόπουλε, αφού έφαγες, έφαγες, μας φλόμωσες στο ψέμα, στο τέλος είχες και το θράσος να μην αφήσεις και το μόνο σου περιουσιακό στοιχείο,την στολή σου, στο κράτος, αφού σκάφτομαι να σε ξεθάψω και να την δώσω στον λαμπρό Πετσάλνικο υπέρ πατρίδας.

Εκείνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί έβγαλες τα πετρέλαια στον πρίνο;

Σίγουρα σκόπευες στην μόλυνση της ατμόσφαιρας μιας και ήσουν αμερικανοκίνητος.

Φυσικά και τα εργοστάσια που πρόσθεσες στην Πτολεμαΐδα και εκείνο που συμφώνησες και πλήρωσες στους φιλίππους με τους ρώσους για τον ίδιο λόγο τα έκανες, άθλιο υποκείμενο.

Τέλος σιχαμερέ φασίστα αντί να κάνεις μνημεία για τον Ζαχαριάδη και όλα τα καλά παιδιά που πάλεψαν να μην υπάρχει Έλληνας πάνω από τον Όλυμπο, εσύ τους έστειλες εξορία και ακύρωσες όλα τα σχέδια τους που θα μας έκαναν ένα ευτυχισμένο παράδεισο με κολεχτίβες και κολχόζ, όπως τα κατάφεραν οι πλούσιοι γείτονες μας οι Βούλγαροι οι Αλβανοί οι Ρουμάνοι και λοιποί τυχεροί, ενώ σήμερα έχουν και συντάξεις και μνημεία και μουσεία.ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΤΕ???ΗΤΑΝ ΧΟΥΝΤΑ?????ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 300 ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΟΣΤΑΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ???ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ :D:D

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Καταραμένε Παπαδόπουλε.!

40 χρόνια μετά, και ακόμα τυραννάς τα καημένα παιδιά της νέας τάξης, τόσο που κάθε μέρα μας βάζουν και ένα άρθρο για σένα μήπως και αναστηθείς, ή ακόμα χειρότερα μήπως κάποιος άλλος αρχίσει να σκέπτεται σαν και σένα και τους βάλει σε μπελάδες.

Κανείς πια δεν θυμάται ότι μας άφησες με άδεια κασόνια από όπλα να πολεμήσουμε τους τούρκους, και πήγες και πηρές, χωρίς ντροπή , Phantom f4, υποβρύχια, Corsair AMX30 και πυραυλακατους.!

Γιατί βρε άθλιε;

Κανείς δεν θυμάται ότι μου στέρησες την λάμπα πετρελαίου και τον χωματόδρομο μου, που τόσο αγαπούσα, και μου έφερες ηλεκτρικό, άσφαλτο και τηλέφωνο στην καλύβα μου, και που μου έδωσες 20ετες άτοκο δάνειο για να την κάνω σπίτι, με μόνο όρο να έχει την τουαλέτα μέσα.

Άθλιε εγώ την αγαπούσα την καλυβούλα μου, και όταν βλέπω στον Sky σκηνές από την Αφρική, όλο κλαίω, γιατί μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια.

Δεν φτάνει αυτό γελοίε δικτάτορα, αλλά νόμιζες ότι μπορούσες να μιμηθείς και τον Σόλωνα και εφάρμοσες και σεισάχθεια διαγράφοντας τα αγροτικά χρέη του μπαμπά μου. Βέβαια εσύ ποτέ δεν έμαθες ότι ο διευθυντής της Αγροτικής, κ. Δρακουμελ, έπαθε καρδιακό μετά αυτό, αλλά εγώ το έμαθα μετά όταν είδα το όνομα του στους νεκρούς του ...πολυτεχνείου.

Αλήθεια ρε Σάββα για πες μας πως γίνεται αυτό;

Σαν να μην έφταναν όλα, αυτά έστελνες και εκείνο τον ηλίθιο τον Μακαρέζο και έκανε συμφωνίες ακόμη και με τους κινέζους με του βορειοβιετναμέζους και τους πουλούσες και το σιτάρι που έβγαζε ο μπαμπάς και δεν το έδινες στον δημοκράτη τον Λούλη να ζήσει και αυτός.

Τί κατάφερες άτιμε;

Τώρα όμως είμαι ευτυχισμένος και το δίνω σε δυο μόνο (δημοκρατικέςsmilies/wink.gif εταιρίες και ξεσκίζομαι στο φράγκο, τόσο, που κάθε Χριστούγεννα δίνω δωράκια στην εθνική.

Καταραμένε βλάκα με την κακία σου έμεινες.

Τόλμησες και πήρες και βραβείο οικονομικής ανάπτυξης το 73 χωρίς να πάρεις δάνεια και να αφήσεις χρέη, και το λέω για να δείξω στους νεώτερους ποσό αντιδημοκρατικός ήσουν και το θυμήθηκα το 2002, όταν ο μεγάλος Σημίτης έφτασε στον ίδιο πληθωρισμό με σένα που τόσο ύπουλα μας είχες φέρει.

Αχρείε Παπαδόπουλε, αφού έφαγες, έφαγες, μας φλόμωσες στο ψέμα, στο τέλος είχες και το θράσος να μην αφήσεις και το μόνο σου περιουσιακό στοιχείο,την στολή σου, στο κράτος, αφού σκάφτομαι να σε ξεθάψω και να την δώσω στον λαμπρό Πετσάλνικο υπέρ πατρίδας.

Εκείνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί έβγαλες τα πετρέλαια στον πρίνο;

Σίγουρα σκόπευες στην μόλυνση της ατμόσφαιρας μιας και ήσουν αμερικανοκίνητος.

Φυσικά και τα εργοστάσια που πρόσθεσες στην Πτολεμαΐδα και εκείνο που συμφώνησες και πλήρωσες στους φιλίππους με τους ρώσους για τον ίδιο λόγο τα έκανες, άθλιο υποκείμενο.

Τέλος σιχαμερέ φασίστα αντί να κάνεις μνημεία για τον Ζαχαριάδη και όλα τα καλά παιδιά που πάλεψαν να μην υπάρχει Έλληνας πάνω από τον Όλυμπο, εσύ τους έστειλες εξορία και ακύρωσες όλα τα σχέδια τους που θα μας έκαναν ένα ευτυχισμένο παράδεισο με κολεχτίβες και κολχόζ, όπως τα κατάφεραν οι πλούσιοι γείτονες μας οι Βούλγαροι οι Αλβανοί οι Ρουμάνοι και λοιποί τυχεροί, ενώ σήμερα έχουν και συντάξεις και μνημεία και μουσεία.ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΤΕ???ΗΤΑΝ ΧΟΥΝΤΑ?????ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 300 ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΟΣΤΑΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ???ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ :D:D

ελεος ρε παιδια.οχι και να αναπολουμε τη χουντα.αυτο που χρειαζεται ειναι να αφησουμε τους καναπεδες και να βγουμε στους δρομους και αν χρειαστει ας ανηξει και και κανενα κεφαλι οπως ειπαν και καποιοι φιλοι. βεβαια με τη χουντα ειχαμε και δωρεαν διακοπες σε νησια αλλα δε βαριεσαι μη τα θελουμε κι ολα δικα μας

Link to comment
Share on other sites

φιλε kostas1908 παιζουμε με τις λεξεις λεω εγω γιατι αυτο που εχουμε τωρα δεν ειναι δημοκρατια αλλα κατοχη απο 300 μ******* που μας τρωνε τα λεφτα.εγω ειμαι μολις 21 χρονων και βλεπω τον εαυτο μου απλα να επιβιωνει.ενας παπαδοπουλος τωρα να βαλει μια ταξη!

*****mod note:

Θα σε παρακαλούσα να προσέχεις τις λέξεις που χρησιμοποιείς. Στο φόρουμ μπαίνουν και μικρά παιδιά.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Οπα χαλαρά όχι και Χούντα δεν χρειάζεται να με σκοτωσεις επειδή θα βγω βόλτα το βράδυ....

Τώρα τίποτα δεν μας σώζει ειμασε ούτως ή αλλως σε μια άτυπη κατοχή από την εε και δντ...

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω οτι και τωρα χουντα εχουμε και αν το δουμε και λιγο παραπερα θα δουμε οτι η μισθωτη εργασια ειναι ενα ειδος σκλαβιας.ενας ανθρωπος οταν δεν ειναι οικονομικα ελευθερος ειναι σκλαβος.αυτο που χρειαζεται επαναλαμβανω ειναι να αφησουμε ολοι μας τους καναπεδες και να προσπαθησουμε να παρουμε την κατασταση στα χερια μας.αλλη λυση δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, είμαι και εγώ αγανακτησμένος με τη διαφθορά και την ασυδωσία της Πολιτείας και των Πολιτών, αλλά θα ήθελα να μην είμαστε απόλυτοι και ισοπεδωτικοί, γιατί τότε δεν θα μπορέσουμε να βελτιωθούμε. Το αντίθετο μάλιστα. Θα γίνουμε ίδιοι και χειρότεροι με τα λαμόγια κάθε είδους, για να μη μας περνάνε και για κορόϊδα!!! :D

Παραθέτω κάποια άρθρα εφημερίδων που διάβασα τις τελευταίες μέρες, που δείχνουν ότι "κάτι κινείται":

- Κόλπο με τις επιτροπές, αντίβαρο στις περικοπές

-Ένας, ένας μπαίνουν φυλακή οι εφοριακοί για απάτη με πλαστό ΦΠΑ ύψους 60 εκατ. ευρώ

-Υπό απόλυση ο διευθυντής πολεοδομίας Σύρου

Link to comment
Share on other sites

Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια.Οταν χρειαζεται να δωσουμε τις απαντησεις μας μας πιανουν οι κομματικες αγαπες και τα ξεχναμε ολα.Καλα να παθουμε. :D

Link to comment
Share on other sites

:D:thumbup:

Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια.Οταν χρειαζεται να δωσουμε τις απαντησεις μας μας πιανουν οι κομματικες αγαπες και τα ξεχναμε ολα.Καλα να παθουμε. :D

Link to comment
Share on other sites

Το πιο τραγικο το ακουσα απο φιλο προχθες : "το μονο που μας σωζει να να κατακτηθουμε απο κανενα προηγμενο λαο" :D

Που φτασαμε !?!? Να παρακαλαμε να μας κατακτησουν !!!!

Τριζουν τα κοκαλα του Κολοκοτρώνη και του Καραΐσκάκη :D

Link to comment
Share on other sites

Μας εχουν κατακτησει ηδη. Οχι με οπλα και στρατο. Με οικονομικους ορους.

Ακριβως αυτο.Ολα ειναι ενα καλο σχεδιο.

Link to comment
Share on other sites

Φταιμε κι εμεις τους βλεπουμε απαθεις τους σχολιαζουμε και δεν αντιδραμε ξεχασαμε τη ρατσα μας την ιστορια μας και το ειδικο βαρος των αξιων αυτης της χωρας

Link to comment
Share on other sites

Ο βουλευτής δεν είναι πρόσωπο, είναι θεσμός...

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορει να γινει ρε παιδια; Να οι αλλοι ενω θα μας σκισουν εμας πατοκορφα, θα παρουν υπολογιστη για να παιζει crysis ο γιος τους...

Τι μπορουμε να κανουμε ΤΩΡΑ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορει να γινει ρε παιδια; Να οι αλλοι ενω θα μας σκισουν εμας πατοκορφα, θα παρουν υπολογιστη για να παιζει crysis ο γιος τους...

Τι μπορουμε να κανουμε ΤΩΡΑ;;;;;;

Αυτό ειναι το ερώτημα...τι θα κανουμε εμεις τώρα..??ΘΑ ανακοινωσουν τα μέτρα Κυριακή γιατί αν το εκαναν σημερα θα εβγαιναν και θα τα εκαιγαν συριο στην πορεια..αυτό πως σας φαίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...