Jump to content

Star Wars Vs Lord Of The Rings


Που ανήκετε?  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ατελείωτο κάψιμο με extended lord of the rings :D

κατάλαβες. και μετά μας λέει ο stormtrooper ότι τα extended είναι βαρετά...............

Link to comment
Share on other sites

που να δεις ολη την ταινια. θα ξεχασεις και star wars kai lord... εγω με ενα φιλο μου που ειδαμε και ολη την σειρα φαντασου τι παθαμε....

Μόλις κατέβηκε και παρ'όλο το περασμένο της ώρας θα το δω :D

Άστον να λέει.. :D

Μέχρι και σε musical στο Λονδίνο το είδα...

Θα σε έλεγα απόλυτα καμένο, αλλά μετά από αυτό που έγραψα πιο πάνω δεν με παίρνει :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

THERE WILL BE NO DAWN FOR MEN... :D

YΓ1. 4 lightsabre κανουν για full φυτεμενο;

ΥΓ2. Εχω περιπου 300 αβαφες μινιατουρες lord of the rings της games workshop,κανενας προθυμος να βαψει;

YΓ3. Καποιος να ψησει το Φωτη που τα παει καλα με τις κατασκευες και τα φενιζολ για μακετα-διοραμα helms deep :D

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

THERE WILL BE NO DAWN FOR MEN... :D

YΓ. 4 lightsabre κανουν για full φυτεμενο;

Μ'αρέσει η μούτζα που έχουν στην μούρη! Με γιαούρτι ή με αλεύρι την κάνανε? :D

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει η μούτζα που έχουν στην μούρη! Με γιαούρτι ή με αλεύρι την κάνανε? :D

Εμενα μου αρεσουν τα φωτοσπαθα,μαζεβανε πιγολαμπιδες και τις βαζανε σε spraybar της eheim; :D:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

φιλε stormtrooper,ο Πολεμος των Αστρων βασιζεται σε στοιχειωδη μυθολογικες νορμες .Σε ολη την ιστορια της ανθρωποτητας θα βρεις σε καθε λαο απο την αρχη εως τωρα να διηγουνται τετοιες ιστοριες . Ο αδυναμος μικρος που δεν γνωριζει την δυναμη του,μετα απο ενα δυσκολο ταξιδι τα βαζει με τιν μεγαλο δυναστη ,και γινεται ο ηρωας,κτλ.Αυτες οι ιστοριες εγιναν για να περνουν απο γενια σε γενια για να υπενθιμιζουν τις αρετες του ανθρωπου,συντροφικοτητα,τολμη,αποφασιστηκοτητα,ελευθερια και ελπιδα οτι ολα τα εμποδια μπορουν να ξεπερασθουν.Αυτα υπαρχουν ολα στον Πολεμο γιαυτο και αποτελει πλεον μερος της παγκοσμιας μυθολογιας.Τεχνικα τωρα το συμπαν που εχει δημιουργησει ο Λουκας ειναι πολυ πιο επιφανειακο απο αυτο του Τολκιν.Ειναι πιο σχηματικο.Ο Τολκιν (το αν ειναι βαρετος η οχι,ειναι καθαρα θεμα γουστου) εχει μεσα σε ολο την τριλογια αλλα και τα υπολοιπα διηγηματα του ενα καινουργιο κοσμο απο την αρχη.Η αρχη του Αρχοντα π.χ. το Σιλμαριλιον ξεκιναει απο την δημιουργια του συμπαντος!Αυτο που βλεπουμε στην ταινεια ειναι στην ουσια μια ομορφη εικονογραφηση και τιποτα παραπανω.Στο Τολκιν θα βρεις τον ανθρωπο να αντιμετωπιζει την εκμεταλλευση της φυσης , την δυσκολια του να δημιουργησουν διαφορετικοι λαοι ενωση για να πολεμησουν τον κοινο εχθρο, την προδοσια συμμαχιων, και πολλα αλλα που στο star wars δεν θα βρεις τοσο εντονα.

Γιαυτο σου ειπα οτι το βρισκω πιο αθωο.

παντως ακομα δεν μπορω να ξεχωρισω πιο μου αρεσει περισσοτεροjava script:emoticon(':D',%20'smid_4')

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν τα φωτοσπαθα,μαζεβανε πιγολαμπιδες και τις βαζανε σε spraybar της eheim; :D:D

Ήξερα οτι δεν ήμασταν μακριά από τέτοιες ερωτήσεις όταν είδα να μιλάνε ενυδρειάδες για lotr και sw... μπράβο παιδιά! Ας νικήσει το κάρβουνο!

Link to comment
Share on other sites

και τελος ολα ειναι "κλεμμενα" .το stars wars βασιστηκε απο οτι εχει πει ο δημιουργος του,στις ταινειες του Κουροσαβα που ηταν πανω στην ιστορια των Σαμουραι στην Ιαπωνια.Ολα πατανε καπου για να δημιουργηθουν

Link to comment
Share on other sites

σημερα σιγουρα θα κερδισει το ΚΑΡΒΟΥΝΟ! στην σχαρα!

ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε για το τι πραγματικά συμβολίζει η μέρα: http://www.ladywoods.org/beltane.htm άλλωστε και ο Γκάνταλφ για παγανιστής μου φαίνεται... :D

Οι πρώτοι εορτασμοί της Πρωτομαγιάς ξεκίνησαν στην προ-χριστιανική Ευρώπη με γιορτές όπως το κέλτικο Μπελτέιν και την εωσφορική γιορτή της Νύχτας του Walpurgis στην κεντρική και βόρεια Ευρώπη. Με τον εκχριστιανισμό όμως της Ευρώπης, πολλές από αυτές τις γιορτές είτε απαγορεύτηκαν, είτε έλαβαν χριστιανικό χαρακτήρα. Έτσι, ο εορτασμός της Πρωτομαγιάς έχασε τον θρησκευτικό του νόημα. Σήμερα, σε πολλές περιοχές της Ευρώπης επιβιώνουν έθιμα αυτής της εποχής όπως ο χορός γύρω από το Γαϊτανάκι. Σήμερα πολλές νεο-παγανιστικές ομάδες προσπαθούν να αναβιώσουν ανάλογα αρχαία έθιμα της Πρωτομαγιάς.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%...%B3%CE%B9%CE%AC

Με λίγα λόγια σήμερα κατά τους αρχαίους παγανιστές είναι μια καλή μέρα για να τη γιορτάσετε με σεξ. :thumbup: Καλή πρωτομαγιά παιδιά! :D

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Θα πώ ότι το Star Wars υπερισχύει σαν ταινία αλλά τα βιβλία του Άρχοντα είναι ακόμα άπιαστη πρωτιά για τουε υπόλοιπους συγγραφείς φαντασίας

Link to comment
Share on other sites

Αν και οι 2 ταινίες ήταν 3D.......θα ήταν κορυφή.Το avatar θα ήταν cartoon μπροστά τους.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο μου άρεσαν αλλά η αληθεια ειναι στο Star Wars δεν βαρεθηκα στιγμή (ειδικά στα τελευταια :D ), στον Lord of the rings ειχε στιγμές που χασμοριομουν...

Και δυο βιβλιαρακια:

"Το χρυσαφι των αρπακτικων" και "Φονικές μηχανές" (Φιλιπ Ριβ) Μιλάμε για ασυγκριτη φαντασια... :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χαλάει πολύ στα βιβλία του Star wars είναι ότι γράφουν 4-5 διαφορετικοί συγγραφείς και τα χουν κανει αχταρμά.... :D

Link to comment
Share on other sites

50/50.....!!!!!!!!!!!!!!

έλα να αφήνουμε τα λεντοσπαθα πίσω........ έλα να ανεβαίνουμε :D:D:thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

50/50.....!!!!!!!!!!!!!!

έλα να αφήνουμε τα λεντοσπαθα πίσω........ έλα να ανεβαίνουμε :D:D:thumbup::bowdown:

Κοίτα να δεις που τα... "θηλυπρεπή" ξωτικά σηκώσανε κεφάλι!!!

Ελάτε στην σκοτεινή πλευρά... και δεν θα χάσετε!!!

join-the-darkside.jpg

Link to comment
Share on other sites

:D

Link to comment
Share on other sites

Star wars και τα μυαλά στα κάγκελα. Ποια Hobbit τώρα μου λέτε...

Link to comment
Share on other sites

σε λίγο έτσι όπως πάτε θα μας βγάλετε θηλυπρεπή ακόμα και τους νάνους..........

Link to comment
Share on other sites

σε λίγο έτσι όπως πάτε θα μας βγάλετε θηλυπρεπή ακόμα και τους νάνους..........

Εγώ δε μίλησα για τους νάνους (άσχετα που και ο ίδιος στην ταινία παραδέχτηκε πως του αρέσουν τα μούσια και οι μυς στις "γυναίκες"... τυχαίο??? :D ), αλλά μη μου πεις πως τα ξωτικά δεν είναι λίγο.... "κάπως"

gal.jpg

:D

Link to comment
Share on other sites

THERE WILL BE NO DAWN FOR MEN... :D

YΓ1. 4 lightsabre κανουν για full φυτεμενο;

ΥΓ2. Εχω περιπου 300 αβαφες μινιατουρες lord of the rings της games workshop,κανενας προθυμος να βαψει;

YΓ3. Καποιος να ψησει το Φωτη που τα παει καλα με τις κατασκευες και τα φενιζολ για μακετα-διοραμα helms deep :D

Συναδελφος..Πρεπει να εχω και εγω καμια 200αρια αβαφες μηνιατουρες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...