Jump to content

ποσο Gamer εισαι????????????????


Recommended Posts

έχω μια απορία. πόσοι μέσα σε αυτό το forum παίζουν ηλεκτρονικά παιχνίδια και τι είδους????????

ας αρχίσω λοιπόν εγώ....

έχουν περάσει διαφορα από τα χερια μου αλλα εδώ και 3 χρονια παιζω DOTA.... :D:D:thumbup::bowdown:

δεν θα παραξενευτώ αν είμαι ο μονος που ποστάρει σε αυτό το θέμα.. :ninja::o:o

Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν φοιτητης που ειχα απειρο χρονο...

Για παιζω ΤΣΑΜΠΑ τα νεα παιχνιδια... ελιωνα, τα τερματιζα και εδινα οδηγους λυσεις στο περιοδι pc gamers... :D

Στα 2 χρονια που το εκανα αυτό... ειχα τερματισει πανω απο 400 Παιχνιδια.... :thumbup:

Δλδ... 365 μερες εχει ο χρονος... τα 2 χρονια 730..... καθε 2 μερες περιπου τερματιζα παιχνιδι!!! :bowdown:

Και στα διαλείμματα εγραφα τον οδηγο!!

Τρελο κάψιμο!!! :D

Link to comment
Share on other sites

PES,,, :D:D:thumbup::bowdown::ninja::o:o:wacko:

και για οσους λιγους δεν ξερουνε αυτο το θαυμα του ανθρωπου...(Pro Evolution Soccer)

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία. πόσοι μέσα σε αυτό το forum παίζουν ηλεκτρονικά παιχνίδια και τι είδους????????

ας αρχίσω λοιπόν εγώ....

έχουν περάσει διαφορα από τα χερια μου αλλα εδώ και 3 χρονια παιζω DOTA.... :D:D:thumbup::bowdown:

δεν θα παραξενευτώ αν είμαι ο μονος που ποστάρει σε αυτό το θέμα.. :ninja::o:o

Eπαιζα οταν ειμουν πιο μικρος αρκετα παιχνιδια...Πριν ακομα βαλω Internet στο σπιτι...Οταν εβαλα Internet αρχησα το Lineage....

Τα τελευταια 2 χρονια παιζω Dota για τον απλο λογο πως δεν χρειαζεται να καιγεσαι και μπορεις να παιξεις οποια στιγμη θελεις... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν φοιτητης που ειχα απειρο χρονο...

Για παιζω ΤΣΑΜΠΑ τα νεα παιχνιδια... ελιωνα, τα τερματιζα και εδινα οδηγους λυσεις στο περιοδι pc gamers... :ninja:

Στα 2 χρονια που το εκανα αυτό... ειχα τερματισει πανω απο 400 Παιχνιδια.... :o

Δλδ... 365 μερες εχει ο χρονος... τα 2 χρονια 730..... καθε 2 μερες περιπου τερματιζα παιχνιδι!!! :o

Και στα διαλείμματα εγραφα τον οδηγο!!

Τρελο κάψιμο!!! :bowdown:

τι είπες τώρα ρε φιλε............................................................ :D:D:thumbup:

έχω καεί και εγώ αλλα εσύ τελικά είσαι τσουρουφλισμένος..... :wacko::wacko:

εγώ απλά για να τα πεζό τζάμπα τα κατεβάζω......... κλασικός έλληνας............

Eπαιζα οταν ειμουν πιο μικρος αρκετα παιχνιδια...Πριν ακομα βαλω Internet στο σπιτι...Οταν εβαλα Internet αρχησα το Lineage....

Τα τελευταια 2 χρονια παιζω Dota για τον απλο λογο πως δεν χρειαζεται να καιγεσαι και μπορεις να παιξεις οποια στιγμη θελεις... :wacko:

παίζεις bnet η garena?????

και εγώ για τον ίδιο λόγο πεζό ντότα. και δεν γουστάρω καθόλου τα rpg. τα rpg απλά δεν τελειώνουν ποτε. οποτε δεν μπορείς να χάσεις η να κερδίσεις...

cu in game. (i love lucifer)

PES

ποσο καμμένος είμαι πια........?????

και σε αυτό έλιωνα κάποτε....

με ολόκληρη την παρέα....

Link to comment
Share on other sites

Oσο για το PES....

Τρελα 8ωρα με την παρεα... 2 εναντιον 2!!!

Στις 11 νικες παιζαμε... και παντα εληγε 11-10!!!

Οποτε... 21 αγωνες των 10 λεπτων.... μαζι με αλλαγες.... του τσακωμους τους πανυγηρισμους... κλπ... 20 λεπτα ο αγωνας....

Αρα... καταλαβαινεται....

Και συνηθως.... οι αγωνες ξεκηνουσαν στις 10 το βραδυ!!! :D:D:thumbup:

επισης... Clive Barker.... the best!!!

τι να πρωτοθυμηθώ απο τον τυπο.....

Link to comment
Share on other sites

Αντε να πω και εγω αν και ειχα ποσταρει κατι παρομοιο..

Lineage για αρκετο καιρο στον official server και τωρα ΑΙΟΝ official..RPG και χωρις ψωμι :D

Link to comment
Share on other sites

έλεος με κάτι rpg. δεν μπορώ να καταλάβω τι σκοπό έχει ένα game που δεν κερδίζεις η δεν χάνεις ποτε.........

τα games είναι για να κερδίζουμε :D:D:thumbup:

νικολούτσο μια παρόμοια φάση είχα περάσει αλλα παίζαμε πρωταθλήματα και κύπελλα 1v1.....

love chealse

Έγινε επεξεργασία - koulos
Link to comment
Share on other sites

Το 1987 μου κανανε δωρο ενα Philips MSX-2 και ξεκινησα να παιζω παιχνιδια και να μαθαινω BASIC.

To 1988 αγορασα εναν ICARUS 8088 και μπηκα στον κοσμο του PC, golden axe,double dragon,targan και πολλα αλλα της εποχης.

Συνεχισα το αθλημα με 286,386,486 pentium κτλ κτλ κτλ και τα αντιστοιχα games της εποχης.

Εποχες strategy τοτε λιωναμε σε dune,warcraft 1,command and conquer,red alert και πολλα αλλα.

Τοτε το τηλεφωνο ηταν μια αστικη μοναδα η κληση και μιλαγες οσο θες,τα παιχνιδια ειχαν επιλογη dial modem,εκανες κληση στο φιλο σου,εκανε εναν ηχο οπως περιπου και για να μπεις στο ιντερνετ,ο αλλος εκανε accept και ειχε ενα απομακρισμενο LAN κατα καποιο τροπο.

Το 1995 περιπου βγηκε το DIABLO και πραγματικα καταλαβα τι ειναι το λιωσιμο,η μονη διακοπη ηταν φαγητο πανω στο γραφειο και τουαλετα του 5λεπτου το πολυ.

Βattlenet με modem 14400,να σε παιρνουν τηλ,να τρως dc,να ψοφας και να σπας ποντικια.

Στη συνεχεια ηρθε το diablo 2(battlenet 1rank ladder, europe channel),το lineage(πολους unofficial και official devianne,3rd class Titan full S hero),guildwars,silkroad,warcraft 3,dota,9dragons,wow,warhammer online,TRAVIAN και τελος το AION.

Tωρα κανω διαλειμμα απο ολα τα games.

Επομενος σταθμος starcraft2 και Diablo 3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω παιχνίδια...

Κάποτε έιχα λιώσει με το Football Manager, αλλά τα παιχνίδια δεν είναι του στυλ μου! Προτιμώ να κάνω οτιδήποτε πιο αποδοτικό άνευ PC από το να παίζω :D

Link to comment
Share on other sites

έπαιζα,παίζω και θα παίζω τα πάντα εκτός απο ποδοσφαιράκια,basketάκια και γενικά τα αθλήματα...ότι άλλο θέλετε.....χθές τερμάτισα και το assasin creed 2...cod4 σε ομάδα...αυτά

Έγινε επεξεργασία - Shadow_1
Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια σε πισι λίγο ώς σπανια. Μόνο οταν παμε με την παρέα σε κανα νετ.

Κατα τα άλλα XBox 360 κάψιμο online! Περυσι το καλοκαίρι είχα λίωσει το COD:WAW multiplayer αλλα φέτος τον χειμώνα σταματησα γιατί άμα έπαιζα και τέτοιο θα περνούσα.... κλωστοϋφαντουργια Λαρισας με βαση 4,8... :bowdown: Τρίτη λυκείου βλέπετε! :thumbup::D

Περιμένω πως και πώς να τελείωσουν οι εξετάσεις να επανασυνδέσω το ΧΒοχ να το κάψω!! :D

Επίσης αξίζει να σημειωθεί το προπέρσινο καλοκαίρι όπου είχα λίωσει ένα παιχνίδι (στο πισι) το Mount&Blade. Μαματο μιλαμε! 12ωρα στο χαλαρό. Το μόνο διαλλειμα για μεσημεριανό και καμια βόλτα το βράδυ. Οταν ανακάλυψα και διαφορα patch-ακια και αλλα παιχνιδια βασισμένα σε αυτό (ίδιο συστημα διαφορετικοί χαρτες αντικείμενα κτλπ...) αστο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο PS2 πολλά RPG με μεγάλη αγάπη το Final Fantasy και από pc τον τελευταίο ενάμιση χρόνο WoW official αλλά και σε ένα άπαιχτο blizzclone private server....

Link to comment
Share on other sites

Για να παίξω παιχνίδι στον υπολογιστή θα πρέπει να είναι τρομερά έξυπνο κα ρεαλιστικό το σενάριο του παιχνιδιού δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά. Αλλά ακόμη δεν το βρήκα αυτό το παιχνίδι.

Με απλά λόγια θέλω ένα παιχνίδι που να μην έχει σταθερά δεδομένε και να είναι απρόβλεπτο με διαφορετικές λύσεις ενός χ΄ προβλήματος.

Παιχνίδια που λίγο με κέντρισαν το ενδιαφέρον ήταν το Age of empire και το Age of mythology, μόνο όμως on line διότι παίζεις εναντίων άλλον παικτών και ο ανθρώπινος παράγοντας είναι απρόβλεπτος.

Παιχνίδια που μόνο σκοτώνεις και έχουν μόνο μια υποτυπώδη στρατηγική με αφήνουν αδιάφορο, καλλίτερα να παίξω pac man. :D

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα λιοσει με το μετιν2.......και πριν 2 χρονια επεζα καμενα lineage......δοκιμασα να αρχισω και ντοτα......αλλα ποτε δεν κα8ισα να μαθω να περνω τα πραματα.........

τωρα παιζω ποιο πολη lineage.......αλλα οχι πολη σιχνα..!!!

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα από την πρώτη του έκδοση το Championship Manager, από την στιγμή που μπήκε 2D και 3D χάθηκε η μαγεία :D

Τα τελευταία 3 χρόνια παίζω on line Φυλετικές Μάχες στον κόσμο 1 :D

Link to comment
Share on other sites

παιζω φανατικα ΙΚΑΡΙΑΜ....ΚΑΙ ΓΚΡΕΠΟΛΙς,,,,,,,,,,,,,,,,Επισης να αναφερω οτι ο ξαδερφος μου,,,βγηκε φετος πρωτος στην ελλαδα στο προ ,,,,,,,,,,ο νοων νοητω για το ποσο gamer οικογενεια ειμαστε,,,,χαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...