Jump to content

καρχαριας στο πορτο Γερμενο...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙΙΙΙ!!!!! :D

Ελπιζω να μην πεσουν πανω του και τον σκωτοσουν!!!!!

αραγε ποιο ειδος να ειναι???

Link to comment
Share on other sites

To ψαρι μοιαζει χαμενο,και η κλασσικη αντιδραση.....................πεταγμα πετρας.

Link to comment
Share on other sites

Ουαααααα δεν ξαναμπαινω στη θάλασσα!!!! Νμιζα πως δεν έχουμε τέτοια στην Ελλάδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουαααααα δεν ξαναμπαινω στη θάλασσα!!!! Νμιζα πως δεν έχουμε τέτοια στην Ελλάδα!!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δείχνει χαμένο το ζώο. Ωραία πράγματα πάντως... Άντε να δούμε και βίντεο λευκού ή ταύρου να γουστάρουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δείχνει χαμένο το ζώο. Ωραία πράγματα πάντως... Άντε να δούμε και βίντεο λευκού ή ταύρου να γουστάρουμε :D

Λευκους εχουμε στην Ελλαδα οπως και Λαμιες η αλλιος Shortfin MAKO shark.... ταυροκαρχαριες ομως οχι...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι έχουμε... Βίντεο να δούμε όμως να τα θαυμάσουμε εν κινήσει αυτά τα υπέροχα ζωντανά :D

Link to comment
Share on other sites

Οσο μου ερχεται να κανω μια βουτια μαζι του-διπλα του,για να το θαυμασω απο κοντα,αλλο τοσο φοβαμαι καθε φορα που ετυχε να εχει κολυμπησει ενα τετοιο τερας διπλα μου.Περιεργα συναισθηματα :D

Link to comment
Share on other sites

Απελπισμένος δείχνει......Ισως να μην βρίσκει τροφή και βγήκε τόσο έξω.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολυ ψυχραιμοι εισαστε... Εγω θα λιποθυμισω αν δω ενα τετοιο πραγμα κοντα μου ενω κολυμπαω!

Link to comment
Share on other sites

Οσο μου ερχεται να κανω μια βουτια μαζι του-διπλα του,για να το θαυμασω απο κοντα,αλλο τοσο φοβαμαι καθε φορα που ετυχε να εχει κολυμπησει ενα τετοιο τερας διπλα μου.Περιεργα συναισθηματα :D

Και που να κολυμπησεις διπλα μου Ακη!!! :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολυ ψυχραιμοι εισαστε... Εγω θα λιποθυμισω αν δω ενα τετοιο πραγμα κοντα μου ενω κολυμπαω!

Φυσικά βλέποντας το βίντεο είμαστε ψύχραιμοι :D

Έτυχε να είμαι με σκάφος και να κολυμπάω χωρίς μάσκα στα ανοιχτά και ξαφνικά ακούμπησε την πλάτη μου "κάτι". Γυρίζω και βλέπω έναν πελώριο όγκο από αυτό το "κάτι"... Ομολογώ πως οφείλομαι για τα "τοξικά απόβληατα" που άφησα στα βαθιά της Λούτσας ;)

Τελικά ήταν μία κακομοίρα και ταλαιπωρημένη χελώνα η οποία ήταν ζωντανή αλλά σχεδόν επέπλεε στην θάλασσα.

Θέλω να πω πως αν και το ζωντανό ήταν πλήρως ακίνδυνο, μόνο και μόνο να δεις έναν όγκο μπροστά σου από "κάτι" θα τρελαθείς.

Εδώ λένε πως οι φαλαινοκαρχαρίες είναι πλήρως ακίνδυνοι κλπ κλπ

Ρε αν κολυμπάω και δω αυτό το πράγμα να περνάει από κάτω μου ή από δίπλα μου, τρέχοντας στην επιφάνεια του νερού θα φύγω :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Μη πει κανεις οτι οταν κανει υποβρυχειο δεν κοιταει καπου καπου στα ανοιχτα γιατι κατι του φανηκε πως κατι μεγαλο διεκρινε να κινειται :D

Link to comment
Share on other sites

Είχα την τύχη πριν απο 3 χρονια σε μια κατάδυση στην Αίγινα να κάνω αποσυμπίεση παρέα με μια μεγάλη φώκια,

το θέαμα ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Περιμένοντας στα 3μ ξαφνικά πετάχτηκε πάνω απο εναν βράχο, στην θάλασσα κα βρέθηκε μπροστά μας σε απόσταση 3-4μ., κάθισε για λίγο στη απόσταση αυτη μας περιεργάστηκε, έκανε 2-3 στροφές και τελικά έφυγε.

Περιττό να πω οτι βγήκαμε έξω ουρλιάζοντας απο την χαρά μας...

Δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτήν την σκηνή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι 26 χρονια στο Πορτο Γερμενο, ατο ειναι συνηθες φαινομενο. Μεα στον κολπο υπαρχουν δελφινια, σκυλοψαρα κτλ. Ερχοται πολλες φορες στις ακτες, αμα αποποσανατολιστουν η τα φερει ο καιρος. Το συγκεκριμενο ειναι σκυλοψαρο το οποιο δεν πειραζει τον ανθρωπο, δεν ειναι επιθετικο. Δεν ειχαμε ποτε φαινομενα επιθεσης. Αλλα ο τρομος να το δεις να περναει διπλα σου, ειναι αλλο πραγμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο ειναι σκυλοψαρο το οποιο δεν πειραζει τον ανθρωπο, δεν ειναι επιθετικο.

Δεν σου εγγυώμαι πάντως πως αν βρεθώ σε αυτά τα νερά και το δω δίπλα μου δεν θα πάθω καρδιακό :D

Τα σκυλόψαρα είχα την εντύπωση πως είναι πιο μικρά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου εγγυώμαι πάντως πως αν βρεθώ σε αυτά τα νερά και το δω δίπλα μου δεν θα πάθω καρδιακό :D

Τα σκυλόψαρα είχα την εντύπωση πως είναι πιο μικρά πάντως.

Με τη μασκα μια φορα η αδερφη ειχε ερθει μουρη με μουρη με ενα μκρουλι πριν χρονια, ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ. ΣΣ: Βρισκεται η παραλια στην περιοχη Προσηλι (αγια παρασκευη) και οχι στις παραλιες του Πορτου Γερμενου. Οποτε κολυμπατε ΑΦΟΒΑ!!!!! χαχαχαχα!!!

Κι αυτο στο βιντεο σκυοψαρο ειναι. Δεν ειναι μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξεφυγε απο τον Κωστα? :hysterical::D:angry2:;) ...Κωστη ειναι ολα τα ''ψαρακια'' στην λιμνη σου?

Link to comment
Share on other sites

Με τη μασκα μια φορα η αδερφη ειχε ερθει μουρη με μουρη με ενα μκρουλι πριν χρονια, ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ. ΣΣ: Βρισκεται η παραλια στην περιοχη Προσηλι (αγια παρασκευη) και οχι στις παραλιες του Πορτου Γερμενου. Οποτε κολυμπατε ΑΦΟΒΑ!!!!! χαχαχαχα!!!

Κι αυτο στο βιντεο σκυοψαρο ειναι. Δεν ειναι μεγαλο.

ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ: ειδα καλυτερα το βιντεο και οντως ειναι μια απο τις παραλιες του χωριου (πορτο Γερμενο). οχι παντως ι κεντρικες οι μεγαλες

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε εχουμε λευκους στην Ελλαδα τι εννοειτε; :D

Μεγαλο λευκο;

Ουτε σε πισινα δεν με βλεπω να κανω μπανιο φετος

Ουτε σε πλοιο ξαναμπαινω...

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως είδα καλά στο video πρόκειται για τον "prionace glauca" ή αλλιώς για το γαλάζιο καρχαρία και το ζώο φαίνεται όντως χαμένο μάλλον ακολούθησε κάποιο σκάφος ή βάρκα και ξενέρισε...

Link to comment
Share on other sites

Το ευχαριστο ειναι πως στο πορτο Γερμενο η θαλσσα ειναι πεντακαθαρη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...