Jump to content

Θεραπεία με... σκόρδο !!!


Recommended Posts

Έχω ακούσει οτι το σκόρδο κανει καλο στα ψάρια, όταν δίνεται μαζι με flakes, κανει ενα είδος αποστείρωσης στο στομάχι τους. Και μαλιστα ενδείκνυται και για θαλασσινά!!! εχει χρησιμοποιήσει καποιος/α σκορδο για να ταΐσει τα ψαρια του? και αν ναι υπήρξε καποιο αποτέλεσμα ? :angry2::D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει οτι το σκόρδο κανει καλο στα ψάρια, όταν δίνεται μαζι με flakes, κανει ενα είδος αποστείρωσης στο στομάχι τους. Και μαλιστα ενδείκνυται και για θαλασσινά!!! εχει χρησιμοποιήσει καποιος/α σκορδο για να ταΐσει τα ψαρια του? και αν ναι υπήρξε καποιο αποτέλεσμα ? :angry2::D

Το ίδιο το σκόρδο δεν ξέρω αν είναι καλό να χρησιμοποιηθεί άμεσα στα ψάρια. Υπάρχουν ειδικά σκευάσματα σκόρδου σε υγρή μορφή που εξυπηρετούν σε αυτόν το σκοπό!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπει με μέτρο σε diy τροφές όπως αυτή εδώ , καθώς αλέθεται με όλα τα υπόλοιπα συστατικά. Έχει ευεργετικές ιδιότητες κυρίως απέναντι σε εσωτερικά παράσιτα.

:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα σκαλάρια και στους δίσκους χρησιμοποιώ Garlic Guard της Seachem κάνει καλό στο πεπτικό τους σύστημα.Δοκίμασε το :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα flakes της tropikal με σκορδο αλλα ταιζω μερα παρα μερα γιατι οντως κανει καλο στα ψαρακια αλλα θελει με μετρο

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Εεεε μπορείς να πατήσεις μια σκελίδα να μουλιάσεις τη τροφή με το σκορδόζουμο.Το δίνεις 1-2 φορές την εβδομάδα.Το ίδιο κάνει.Χωρίς όμως το κεντρικό το κλωνάρι και τη φλούδα ειδικά το κλωνάρι είναι so stinky.Πάντως κάνει πάρα πολύ καλό η σωστή χρήση του στο ψάρι.

Έγινε επεξεργασία - bettafish
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι του 2010 φίλε μου. :)

Ο τόσο παλιό είναι διαγράψτε ότι είπα.Και τώρα είναι 2015 lol.Σε άλλα φόρουμ σου βγάζει error όταν κάνεις reply σε πανάρχαια θέματα.

Έγινε επεξεργασία - bettafish
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...