Jump to content

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΧΑΝΩ ΨΑΡΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΤΕΡΥΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΣΧΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΞΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΞΥΛΑ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΧΑΛΙΚΙ.ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 10 ΨΑΡΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΝΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ 2 CLOWN 1 ΜΑΧΑΙΡΟΨΑΡΟ 1 ΠΛΑΚΟΥΣΤΟΜΟ 1 SILVER SHARK ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 5 ΜΗΝΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ UNI CELL (HS PRODUCTS ΟΛΛΑΝΔΙΚΟ)ΚΑΙ SERA BAKTOPUR.ΕΔΩ ΚΑΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΨΑΡΙΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΘΑΡΙΣΑ,ΧΤΕΣ ΕΙΔΑ 1 CLOWN ME TO ΔΕΞΙ ΠΤΕΡΥΓΙΟ ΣΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤ ΜΕ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις συνδυαστική θεραπεία με Sera Cyprinopur και Ektozon. Δεν είμαι όμως σίγουρος και θα πρέπει να στο επιβεβαιώσει και κάποιος πιο έμπειρος!

Ektozon πάντως πάρε να έχεις χρειάζεται κάθε 20 μέρες προληπτικά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις συνδυαστική θεραπεία με Sera Cyprinopur και Ektozon. Δεν είμαι όμως σίγουρος και θα πρέπει να στο επιβεβαιώσει και κάποιος πιο έμπειρος!

Ektozon πάντως πάρε να έχεις χρειάζεται κάθε 20 μέρες προληπτικά!

28502[/snapback]

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΕΚΤΟΖΟΝ ΡΙΧΝΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΓΙΑ 100 lt.

Link to comment
Share on other sites

Η ασθένεια που περιγράφεις μοιάζει με Costia !!!

Το Baktopr είναι για επιβλαβή βακτήρια και όχι για τα παράσιτα.

Ίσως να χρειάζεσαι το Costapur ή το Cyprinopur και παράλληλη αύξηση της θερμοκρασίας του νερού, αλλά όπως σου είπα και πριν περίμενε κάποιον έμπειρο να στο επιβεβαιώσει!

Παράλληλα, μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ

http://www.aquazone.gr/index.php?pid=12

και να βγάλεις κάποια συμπεράσματα!

Καλό είναι να παραθέσεις αν μπορείς και μια φωτογραφία για να δούμε το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Για το Ektozon θα συμφωνησω οτι καλο ειναι να χρησιμοποιειται προληπτικα.Απο 'κει και περα το Bactopur ειναι καθαρα αντιβακτηριακο.Απο τα συμπτωματα που περιγραφεις ειναι σχεδον σιγουρο οτι ειναι παρασιτα.Εκτος απο το ξυσιμο και το σκισιμο των πτερυγιων μηπως ειχαν τα ψαρια και μικρα ασπρα στιγματα?Αν ναι τοτε μιλαμε για Ick και προτεινομενη θεραπεια απο μεριας μου ειναι το Super Ick Cure της Aquarium Pharmaceuticals.Αν οχι τοτε ειναι καποιο εξωπαρασιτο οποτε δοκιμασε ενα κυκλο θεραπειας με το Sterazin της Waterlife.Kαλο θα ηταν αν εχεις τη δυνατοτητα να ποσταρεις και καμια φωτο για μια πιο εγκυρη διαγνωση :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...