Jump to content

Νεο Αφρικανικο Ενυδρειο!


Recommended Posts

Aυτό που σου πρότεινα είναι χλωρίνη-αντιχλώριο!

Όπως και για την άμμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tελικα τι να κανω?? :(:wacko:

Αα επισης να πω οτι την αμμο τελικα θα την παρω ετοιμη οχι απο την θαλασσα... Θελει χλωρινη-αντιχλωριο ή μονο καλο ξεπλυμα?? Ευχαριστω!!! :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οι πετρες με ενα πλυσιμο ειναι οκ.

Η αμμος αναλογως.Πιθανο να θελει και βρασιμο.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗ

Λοιπον... Οταν παρω το ενυδρειο! (πολυ συντομα :) ) θα εχω παρει το φελιζολ και θα φτιαξω και τις πετρες... Μετα αφου θα εχω ξεπλυνει την αμμο πολλες φορες (χωρις χλωρινη αφου θα την παρω συσκευασμενη) θα την βαλω στο ενυδρειο και μετα θα αρχιζω να βαζω το νερο... Μετα θα βαλω 30ml Stress Zyme και θα ταιζω μια μικρη ποσοτητα ωστε να τρωνε τα βακτηρια! Περιμενω να στρωθει και ψαχνω για τα ψαρια!!!

Ουφ! :thumbup::(

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευκολο να το βρεις στην Αθηνα..Αν εχεις τροπο να πας να το παρεις... :blush:

Οσο αναφορα την εικονα εχει πεσει μεγαλη αλλαγη στο χρωμα του ψαριου απο προγραμμα επεξεργασιας :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο να το βρεις στην Αθηνα..Αν εχεις τροπο να πας να το παρεις... :blush:

Οσο αναφορα την εικονα εχει πεσει μεγαλη αλλαγη στο χρωμα του ψαριου απο προγραμμα επεξεργασιας :buttrock:

:bowdown: μπορείς να το παραγγείλεις και μέσω κάποιων eshop γνωστών καταστημάτων...

Link to comment
Share on other sites

Oταν ερθει η ωρα θα ψαξω! Απλα νομιζα οτι υπαρχει τετοιο ψαρι με αυτο το τελειο μπλε χρωμα... Αλλα τελικα εγινε με photoshop ολη αυτη η δουλεια :buttrock::blush::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Oταν ερθει η ωρα θα ψαξω! Απλα νομιζα οτι υπαρχει τετοιο ψαρι με αυτο το τελειο μπλε χρωμα... Αλλα τελικα εγινε με photoshop ολη αυτη η δουλεια :blush::bowdown::wacko:

Το φυσικό χρώμα των Brichardi είναι πολύ πιο εντυπωσιακό από αυτό της φωτογραφίας.

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Το φυσικό χρώμα των Brichardi είναι πολύ πιο εντυπωσιακό από αυτό της φωτογραφίας.

:blush:

Αληθεια? Δεν εχω δει απο κοντα ποτε για να ξερω πως ειναι! Μηπως μπορειτε να μου το περιγραψετε? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δες μια φωτογραφία από το φυσικό τους περιβάλλον

:bowdown:

061.jpg

Εντυπωσιακη! Αν και αυτη τη φωτογραφια καπου την ειχε παρει το ματι μου εδω μεσα νομιζω! :wacko: Οντως ειναι πιο ομορφα απο το αλλο το ψευτικο μπλε! :buttrock::blush:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηρα το ενυδρειο!!!! :ninja::helpsmilie::lmao: Τωρα αυτες τις μερες θα αρχιζω και να το στηνω σιγα σιγα!!!! :lmao::lmao::lmao::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλογέμιστο το ενυδρείο σου. Τι διαστάσεις έχει; Ανέβαζε φωτογραφίες καθώς το στήνεις για να βλέπουμε κι εμείς.

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλογέμιστο το ενυδρείο σου. Τι διαστάσεις έχει; Ανέβαζε φωτογραφίες καθώς το στήνεις για να βλέπουμε κι εμείς.

:helpsmilie:

+1 θελω και εγω φωτογραφιες..:lmao:

Καλοριζικο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

+1 θελω και εγω φωτογραφιες..:lmao:

Καλοριζικο :ninja:

Μην αγχώνεστε!! θα ανεβασω συντομα φωτογραφιες!!!! Αλλα πρεπει πρωτα να αρχιζω να το στηνω!!!

ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια!!!! :helpsmilie::lmao::lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλογεμιστο :lmao:

Αλλος ενας στην παρεα :ninja::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηρα και το φιλτρο eheim 2213 και μπερδεύτηκα!! :D

Μηπως μπορειτε να μου εξηγησετε με απλο τροπο πως να το συνδεσω γιατι οι οδηγιες ειναι λιγο μπερδεμενες! Τα διπλα βανακια πως θα τα βαλω?? Εχω μπερδευτει!!!

Βοηθειαααα!!!! :(:)

Link to comment
Share on other sites

Aαααα.. ΕΠισης να πω πως πηρα μερικες πετρες μεσα απο την θαλασσα.. Μπορω με ενα καλο ξεπλυμα και τριψιμο να τις βαλω μεσα στο ενυδρειο μου??

:(:):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Aαααα.. ΕΠισης να πω πως πηρα μερικες πετρες μεσα απο την θαλασσα.. Μπορω με ενα καλο ξεπλυμα και τριψιμο να τις βαλω μεσα στο ενυδρειο μου??

:(:):D:thumbup:

Aν ειναι κροκαλες(Βοτσαλα) αφοβα μπορεις :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι κροκαλες(Βοτσαλα) αφοβα μπορεις :)

Πειραζει αν βαλω ασπρα βοτσαλα μεσα ή θα αντανακλα το φως και θα τα στρεσαρει?? Ευχαριστω!! :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...