Jump to content

Φοντο ενυδρειου


Guest

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου πει καμια ιδεα για εξωτερικο πισω φοντο (μαυρο) σε διαστασεις 2.00μ *0.70μ μονοκοματο, γιατι στα βιβλιοπωλεια και στα pet shop δεν βρισκω σε τοσο μεγαλη διασταση?

Προσπαθω να αποφυγω το βαψιμο του τζαμιου.

Link to comment
Share on other sites

Nylon ύφασμα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτύπωση σε ψηφιακό κέντρο-φωτοτυπίο υπολόγισε περίπου κανα 30άρι χωρίς πλαστικοποίηση...

Και βάζεις ότι αγαπάς...

Link to comment
Share on other sites

Πάνε σε κάποιο βιβλιοπωλείο και ζήτα αυτοκόλλητο κάλυμμα για βιβλία μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό χρώμα και το βάφεις..

Κι εγώ έτσι θα βάψω το δικό μου.

;)

Link to comment
Share on other sites

Σκούρα φυμέ μεμβράνη τζαμιών.

Link to comment
Share on other sites

Πας σε μαγαζί που τυπώνει διαφημιστικά και ταμπέλες κτλ κτλ και του ζητάς να σου δώσει μαύρο βινύλιο στις διαστάσεις που το θες. Για το ενυδρείο μου (1.20 Χ 0.65 πλάτη) μου στοίχισε 20 ευρώ και μπαίνει πολύ εύκολα, όπως κολλάς και τα φιμέ τζάμια στο αυτοκίνητο.

* Η λύση με το φιμέ που είπε ο ένας φίλος δεν είναι τόσο καλή γιατί άμα έχεις έντονο φωτισμό δε σε καλύπτει το μαύρο του φιμέ όσο σκούρο και εάν είναι...

* το αυτοκόλλητο γενικά το ξεχνάς γιατί θα φας "πακέτο" για να το βάλεις και αποκλείεται να το βάλεις χωρίς να σου κάνει φουσκάλες κτλ κτλ...

* η λύση με το πλαστικό χρώμα είναι η οικονομικότερη και η πιο εύκολη πάντως να το ξέρεις...

Το μαύρο βινύλιο εάν το βάλεις καλά φαίνεται άψογο, καλύτερα και από βαμμένη επιφάνεια. Αφού σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω και αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα έβαλα και εγω μαυρο φοντο. Χρησιμοποιησα το αυτοκολλητο που βάζουν οι επιγραφοποιοι. (Μαλλον ειναι αυτο που λεει ο warhawk).

Για να κολησει καλα χωρις φουσκαλες ψεκαζεις το αυτοκολητο στη μερια που κολαει με σαπουνονερο, το τοποθετεις και με μια τηλεκαρτα το πιεζεις για να φυγουν οι φουσκαλες και το νερο. Εμενα μου ειχε μεινει λιγη υγρασια αλλα σε μια βδομαδα στεγνωσε τελειως

Με την ευκαιρια κιολας του πρωτου μου ποστ σας χαιρετω ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα έβαλα και εγω μαυρο φοντο. Χρησιμοποιησα το αυτοκολλητο που βάζουν οι επιγραφοποιοι. (Μαλλον ειναι αυτο που λεει ο warhawk).

Για να κολησει καλα χωρις φουσκαλες ψεκαζεις το αυτοκολητο στη μερια που κολαει με σαπουνονερο, το τοποθετεις και με μια τηλεκαρτα το πιεζεις για να φυγουν οι φουσκαλες και το νερο. Εμενα μου ειχε μεινει λιγη υγρασια αλλα σε μια βδομαδα στεγνωσε τελειως

Με την ευκαιρια κιολας του πρωτου μου ποστ σας χαιρετω ! ;)

Και εγω αυτο εκανα ειναι πολυ καλο και ευκολο.Την πρωτη μερα μπορει να εχει κατι ασπραδες αλλα θα στεγνωσουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα έβαλα και εγω μαυρο φοντο. Χρησιμοποιησα το αυτοκολλητο που βάζουν οι επιγραφοποιοι. (Μαλλον ειναι αυτο που λεει ο warhawk).

Για να κολησει καλα χωρις φουσκαλες ψεκαζεις το αυτοκολητο στη μερια που κολαει με σαπουνονερο, το τοποθετεις και με μια τηλεκαρτα το πιεζεις για να φυγουν οι φουσκαλες και το νερο. Εμενα μου ειχε μεινει λιγη υγρασια αλλα σε μια βδομαδα στεγνωσε τελειως

Με την ευκαιρια κιολας του πρωτου μου ποστ σας χαιρετω ! ;)

Καλως ηρθες στην παρεα του ΑΖ.

Αυτο το υλικο που εβαλες ειναι βινυλιο?

Ασχετα απο το τι υλικο ειναι, υπαρχουν και σε αλλα χρωματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα του ΑΖ.

Αυτο το υλικο που εβαλες ειναι βινυλιο?

Ασχετα απο το τι υλικο ειναι, υπαρχουν και σε αλλα χρωματα?

δε ξερω αν ειναι βυνιλιο, εχει την οψη πλαστικου αυτοκολλητου

Βγαινει σε πολλα χρωματα (οτι χρωματα βλεπεις σε επιγραφες καταστηματων π.χ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πας σε μαγαζί που τυπώνει διαφημιστικά και ταμπέλες κτλ κτλ και του ζητάς να σου δώσει μαύρο βινύλιο στις διαστάσεις που το θες. Για το ενυδρείο μου (1.20 Χ 0.65 πλάτη) μου στοίχισε 20 ευρώ και μπαίνει πολύ εύκολα, όπως κολλάς και τα φιμέ τζάμια στο αυτοκίνητο.

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να αν αναφέρει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που το βρίσκουμε αυτό το μαύρο βινύλιο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ερώτηση εδώ μήπως μπορούν να σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μαγαζι που κανει εκτυπωσεις για τις βιτρινες των καταστηματων,νομιζω οτι θα βρεις αυτο που ψαχνεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...