Jump to content

Σκαλα η Diy Reactor?


Recommended Posts

Γεια σας.Εχω φτιαξει τη diy κατασκευη για co2 με τη ζαχαρη και τη μαγια με επιτυχια και βγαινουν μια φυσαλιδα καθε δευτερολεπτο.Αυτο που δεν εχω αποφασισει ειναι με ποιο τροπο να κανω την διαχυση.Να χρησιμοποιησω σκαλα η να κανω παλι diy κατασκευη reactor με μπουκαλι κυκλοφορητη και σφουγγαρι?Ποιο πιστευεται οτι θα εχει το καλυτερο αποτελεσμα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα οδηγησα το σωληνακι απο την εξοδο του CO2 στην εισαγωγη του φιλτρου..... Ειναι κι αυτο μια ιδεα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να πάρεις την σκάλα της Hagen αλλά μπορείς να το κάνεις και με αερόπετρα!Δες και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σκαλα ;)

Η αεροπετρα σπαει το αεριο σε ψιλη φυσαλιδα αλλα δεν το κρατει μεσα στο νερο πολυ ωρα.

Στο φιλτρο που το δοκιμασα καποτε, αρχισε να κανει θορυβο απο τον αερα που ρουφαγε. Με εχουν καλομαθει τα φιλτρα μου να μην ακουγονται και ηταν βασανιστήριο.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για DIY παραγωγή CO2 προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα τη σκάλα (επειδή δεν χρειάζεται καθόλου πίεση για να μεταφέρει τη φυσαλίδα μέσω της διαδρομής της, διαχέοντας την έτσι στο νερό).

Link to comment
Share on other sites

Σκαλα ;)

Η αεροπετρα σπαει το αεριο σε ψιλη φυσαλιδα αλλα δεν το κρατει μεσα στο νερο πολυ ωρα.

Στο φιλτρο που το δοκιμασα καποτε, αρχισε να κανει θορυβο απο τον αερα που ρουφαγε. Με εχουν καλομαθει τα φιλτρα μου να μην ακουγονται και ηταν βασανιστήριο.

:thumbup: για καλυτερα αποτελεσματα, χωρις θορυβο και ζημιες!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ αυτό και κάνει τρομερή δουλειά

diy co2 reactor

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...