Jump to content

Άνθρωπος


Recommended Posts

Για δείτε ...

http://www.pets.gr/index.php?option=com_co...d=225&Itemid=99

Τώρα άμα αρχίσω να λέω τι νιώθω για αυτούς θα βγεί ο Γιάννης και θα μου πεί καμμιά κουβέντα.

Οπότε πάω να κάνω ενα τσιγάρο μουρμουρίζοντας διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαράδες το κανανε σίγουρα... Και πιθανότατα από καμια τράτα .......

Να ψοφ.... οι καρ.......

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν...

Πως μπορεί να χαρακτηριστεί αυτός που έκανε αυτό το πράγμα ;;;

Δεν μπορώ να το πιστεψω...

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά η ανθρώπινη κτηνωδία ενάντια στη φύση σε όλο της το μεγαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ευχάριστα βλέπω τελευταία!

Έγινε επεξεργασία - kouzman
Link to comment
Share on other sites

Αρρώστια... τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σοκαρισμενος και αηδιασμενος.....ντρεπομαι....

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΕΙ.

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ

ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΛΕΟΝ ΑΠΕΧΘΕΙΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΑΣ

:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλοι μου δεν ντρεπομαι γιατι σε καμμια περίπτωση δεν ανηκω στο ειδος που ανηκουν αυτα τα τερατα.

Παντως χωρις κανενα βαρος στην συνειδηση μου μπορω να γινω δημιος αυτου του κτηνους. :wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Ξεμενεις απο λογια καμμια φορα.Πονεσε η ψυχη μου απο αυτο το καρφι.

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ!! :wootwoot::wootwoot:

ΑΙΣΧΟΣ!! :wootwoot:;)

ΑΙΣΧΟΣ!! ;);)

ΑΙΣΧΟΣ!! ;);)

ΑΙΣΧΟΣ!! ;):hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Στιχοι απο ενα παλιο τραγουδι του ΚΩΣΤΑ ΧΑΤΖΗ.

....ΚΑΙ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΚΑΙ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

ΜΕ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΑ.....

....ΚΑΙ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΚΑΙ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

ΜΕ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ......

....ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ...

Σ Α Ν - Δ Ε - Ν Τ Ρ Ε Π Ο Μ Α Σ Τ Ε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κρίμα για τη χελωνίτσα.....περισσοτερο λυπαμαι για αυτους,που λέγονται και νομιζουν οτι ειναι,ανθρωποι...θα ηθελαν να βρισκονται στη θεση της χελωνας και αυτο που της εκαναν να το εκανε σε αυτους καποιος αλλος;;;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι και τα κτήνη έχουν κάποιο κώδικα μην τα συγκρίνουμε με αυτούς τους ακατονόμαστους. B):thumbup::D;)

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά στους τραυματίες και νεκρούς του πολέμου του Ισραήλ και κάθε άλλου πολέμου, δειτε με ποιο τρόπο σκοτώθηκαν ή τραυματίστηκαν και πείτε μου μετά ποιο ζώο συμπεριφέρεται έτσι στα ομοιειδή του. Τελικά το να είσαι άνθρωπος είναι οτι πιο προσβλητικό και πιο αφύσικο.

Να έρθουν οι εξωγήινοι να καθαρίσουν αυτό τον πλανήτη..

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά στους τραυματίες και νεκρούς του πολέμου του Ισραήλ και κάθε άλλου πολέμου, δειτε με ποιο τρόπο σκοτώθηκαν ή τραυματίστηκαν και πείτε μου μετά ποιο ζώο συμπεριφέρεται έτσι στα ομοιειδή του. Τελικά το να είσαι άνθρωπος είναι οτι πιο προσβλητικό και πιο αφύσικο.

Να έρθουν οι εξωγήινοι να καθαρίσουν αυτό τον πλανήτη..

33466[/snapback]

Με ολο το θαρρος........

"Εξωγηινοι" ειμαστε ολοι εμεις φιλε μου και "καθαριζουμε" τον πλανητη εδω και παρα πολλα χρονια.

Ν Τ Ρ Ο Π Η ! ! ! ! Μ Α Σ

Link to comment
Share on other sites

tetioy idous anthropi xriazonte mia apostasi 5 isos kai ligotero kai giana min mini tipota ;)B):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

;)  B)  :thumbup:  :D  :D ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΑΡΑΣΗΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΤΗΝΩΔΙΑ

ΑΣΧΟΣ :wootwoot:

34059[/snapback]

ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΑΣΧΟΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΙΣΧΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή νιώθω ΝΤΡΟΠΗ... και ΟΡΓΗ..

Ας με βοηθήσει ο θεός να μην βρεθώ ποτέ μπροστά σε τέτοιο περιστατικό !

Διότι δυστυχώς φοβάμαι ότι θα γίνω χειρότερος από αυτά τα ακατονόμαστα δίποδα εκτρώματα…

Link to comment
Share on other sites

Εξωφρενικό..

Προκαλεί μόνο αηδία. Δυστυχώς, πάντα θα υπάρχουν τέτοιοι ανάμεσά μας.

Δε θυμάστε παλιότερα την πυρπόληση ενός ασπρόμαυρου σκυλιού από "οπαδούς" του Άρη μετά από ένα ντέρμπυ με τον ΠΑΟΚ;

Με εξοργίζει η ιδέα ότι αυτά τα άτομα θα μείνουν ατιμώρητα.

Link to comment
Share on other sites

Εξωφρενικό..

Προκαλεί μόνο αηδία. Δυστυχώς, πάντα θα υπάρχουν τέτοιοι ανάμεσά μας.

Δε θυμάστε παλιότερα την πυρπόληση ενός ασπρόμαυρου σκυλιού από "οπαδούς" του Άρη μετά από ένα ντέρμπυ με τον ΠΑΟΚ;

Με εξοργίζει η ιδέα ότι αυτά τα άτομα θα μείνουν ατιμώρητα.

34386[/snapback]

Πρίν αρκετά χρόνια έζησα ένα περαστατικό σε ενα παραθαλλάσιο χωριό όταν καθήμενος στην παραλία παρατήρησα τον πατέρα μου να μου κάνει νόημα μέσα απο την θάλλασα να κοιτάξω προς τα πίσω.

Ζαβλακωμένος απο την ήλιο και απο την ξάπλα καθώς παραθέριζα άργησα να καταλάβω τι γινόταν μέχρι που ο πατέρας μου βγήκε απο το νερό και άρχισε να τρέχει πρός το μέρος που είχαμε κατασκηνώσει. Τον ακολούθησα.

Έτος 1985 νομίζω αν θυμάμαι καλά. Κάναμε ελεύθερη κατασκήνωση. Ωραίες εποχές.

Όχι όμως για έναν άτυχο γύπαετό τεραστίων διαστάσεων που λόγω κάποιας ασθένειας είχε χάσει την όραση του και αποπροσανατολίστηκε κατεβαίνοντας χαμηλά στην παραλία απο ένα βουνό που υπήρχε στην περιοχή και αποτελούσε κατάλυμα αυτού άλλα και άλλων παρόμοιων πτηνών.

Μέχρι να φτάσουμε ήταν αργά. Ένας "καλλιεργημένος" άνθρωπος ο οποίος τύχαινε να παραθερίζει στο σημείο που λαμβάναν μέρος όλα αυτά είχε αρπάξει ενα παλούκι και σκότωσε το αβοήθητο πτηνό.

Όταν πλησιάσαμε είχε σχεδόν ξεψυχήσει. Μάταια ο πατέρας μου ζητούσε εξηγήσεις γιατί το σκότωσε και οι απαντήσεις που πήρε ήταν πέρα μα πέρα για πέρα ηλίθιες επιτρέψτε μου να πώ. "Όρμηξε στα παιδιά μου", "Θα μου τα έτρωγε" και κάτι τέτοια άλλα χαζά.

Περιεργασθήκαμε λίγο το πτώμα του και προσέξαμε ότι τα μάτια του είχανε κάποιο παθολογικό πρόβλημα. Μου έκανε εντύπωση το μέγεθος του, το άνοιγμα των φτερών καθώς επίσης και τα υπερβλητικά νύχια του και ράμφος του.

Ο κόσμος δεν άργησε να μαζευτεί.

Λίγο πιο πέρα ανάμεσα τους ένας αλλοδαπός παραθεριστής Αυστριακός αν θυμάμαι καλά, μουρμούριζε θυμωμένος διάφορα στην γλώσσα του και είμαι σίγουρος ότι οι φιλοζωικές του ευαισθησίες είχαν θειχθεί απο τον άνθρωπο που σκότωσε το πτηνό λίγο νωρίτερα.

Δεν μπορούσε τίποτε άλλο να γίνει. Θυμάμαι τον πατέρα μου μόνο να γυρίζει να λέει σε αυτό τον .......... "πάρτο τώρα και ξαφάνισε το πριν έρθει καμμιά δασοφυλακή και τρέχεις και δεν φτάνεις."

Το φόρτωσε και πήγε και το πέταξε κάπου.

Τα σχόλια ;;; Δικά σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...