Jump to content

Μπασίστες όλου του κόσμου εννωθείτε!!!!


Recommended Posts

και γιατι να μην μαζευτουμε ολοι οι reefαδες και να σε αφησουμε στην απεξω μιας που τα κανες σαλατα!!!!!! :thumbup::D:D:hysterical:;):D:blush::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::bigemo_harabe_net-174:

κυριε φανταστικε μοντερατορα μηπως μπορεις να κανεις το βιντεο παραπανω να φενεται? :hysterical:

done. :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Μπασίστες όλου του κόσμου εννωθείτε!!!! ;)

Να κλαψουμε τη μοιρα μας ολοι μαζί που ΔΕΝ καταφεραμε να γινουμε κιθαρίστες!!! :blush:

Τι λες ρε άθλιε ντροπή του μπάσου.... :D

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας πει τωρα μωρε ο chrisZ3?

Που ξερει μονο τρεις νοτες να παιζει (κι αυτες λογω της δουλεια του) ;)

Μι ΛΑ ΡΕ

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

καλο το μπασο αλλα η κηθαρα εχει το σηνεσθημα!

το αποδυκνυει ο ΘΕΟΣ ο ιδιος αλοστε!

http://www.youtube.com/watch?v=I_e-X0XEsAM...feature=related

;):D:blush: ΑΑΑΑΑΑΧΑΑΧΧΧΑΑΑΧΑΑΑΧΑΑΑΑΧΧΧΑΑΑΧΧΑΑΑΑΧΧΧΑΑΑΑΑΑΧΧΑΑΑΑ :thumbup::D:D

Συγγνώμη... ήταν αυθόρμητο :hysterical:

Διάβασα για συναίσθημα, διάβασα θεός και ο τελευταίος που περίμενα να δω ήταν αυτός :hysterical: Στις πόσες έχει φτάσει? 1.123.091.734.945 το λεπτό? (Για νότες μιλάω, ε?) :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας πει τωρα μωρε ο chrisZ3?

Που ξερει μονο τρεις νοτες να παιζει (κι αυτες λογω της δουλεια του) :hysterical:

Μι ΛΑ ΡΕ

;):D:blush::thumbup::D:D:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

τι συναίσθημα έχει ο Yngwie ?

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας πει τωρα μωρε ο chrisZ3?

Που ξερει μονο τρεις νοτες να παιζει (κι αυτες λογω της δουλεια του) ;)

Μι ΛΑ ΡΕ

:D:blush:

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά όλοι αυτοί οι "δήθεν", προσκυνάνε Motorhead και AC/DC ;)

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά όλοι αυτοί οι "δήθεν", προσκυνάνε Motorhead και AC/DC ;)

Αυτα ειναι γουστα,για εμενα ο μονος που αξιζει πραγματικα respect ειναι ο Β Β KING.

Σε αυτο το θεμα ο Σπυρος θα μας διαφωτισει καλυτερα λογο της εμπειριας του στο θεμα :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι κιθαριστες εχουν συναισθημα στo παιξιμο τους.

Και η

συναισθημα ειναι, μιας και μιλησατε για Yngwie ;)

Αλλα για να χαλαμε το μπασιστικο θεμα ας μιλησουμε για συναισθηματικο παιξιμο απο μπασιστες

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Αλλα για να χαλαμε το μπασιστικο θεμα ας μιλησουμε για συναισθηματικο παιξιμο απο μπασιστες

;)

Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχναμε οτι καποιοι μπασιστες ειναι και εξαιρετικοι τραγουδιστες.

Η μεγαλη μου αδυναμια που οταν τον ακουω μου σηκωνεται η τριχα.

http://www.youtube.com/watch?v=8bDXf3i4CCo...feature=related

Έγινε επεξεργασία - bill28
Link to comment
Share on other sites

το παραπάνω βίντεο να το δει όποιος δεν το έχει κάνει...Και γενικά όλο το dvd...

Link to comment
Share on other sites

το παραπάνω βίντεο να το δει όποιος δεν το έχει κάνει...Και γενικά όλο το dvd...

Αν και δεν έχει καμία σχέση με τα είδη μουσικής ου ασχολούμαι, είναι ενδιαφέρον... αλλά ως εκεί.

Μιλώντας πάντως σοβαρά, θα πω πως έχω παρατηρήσει ένα φαινόμενο το οποίο, για να είμαι ειλικρινής, δεν μου πολυαρέσει. Οι περισσότεροι (όχι όλοι) οι μουσικοί (ή και ερασιτέχνες οργανοπαίχτες) που γνωρίζω βλέπω χάνουν το νόημα της μουσικής. Ακούνε ένα κομμάτι ή μια μπάντα και σου λένε "Κορυφαία σόλο" ή "Μέτρια σόλο" ή... ή... ή...

Μουσική δεν είναι το σόλο μπάσο/κιθάρα/ντραμς κ.ο.κ. Η μουσική έχει συναίσθημα και δεν μετριέται με το πόσες νότες παίζεις το δευτερόλεπτο ή αν έχει σκαλιστά τάστα ή αν γράφεις "τραγούδια" με 293058274 αλλαγές... το λεπτό. Απλά (ως μη μουσικός ο ίδιος) θεωρώ το εαυτό μου πως βρίσκεται σε μία πλεονεκτική θέση που απλά ακούει μουσική για τη μουσική. Για να μη παρεξηγηθώ, δεν φωτογραφίζω για συγκεκριμένα είδη μουσικής... Ο καθένας ακούει ότι του αρέσει. Απλά το ίδιο πράγμα ο ένας το ακούει γιατί του αρέσει και ο άλλος γιατί το σόλο είναι 4 λεπτά και ο κιθαρίστας την ώρα που το παίζει (το σόλο... μη παρεξηγηθούμε ;) ) μπορεί και κάνει περμανάντ στο μαλλί του.

Επί του θέματος... Αγαπημένα μου μπάσα (ηχητικά) είναι από Venom, Motorhead, Overkill :D

Επί της ευκαιρίας, για όσους δεν τους γνωρίζουν (κι εγώ πολύ πρόσφατα τους έμαθα), οι Om είναι μία μπάντα δύο ατόμων με έναν μπασίστα/τραγουδιστή και έναν ντράμερ μόνο.

Δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνουν, αλλά τους αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου μουσικό αν το πάμε με σπουδές αλλά επειδή δεν ασχολούμαι επαγγελματικά και παίζω για μένα μπορώ να καταλάβω αυτό που λες "ακούω μουσική για τη μουσική".Το να είναι κάποιος πολύπλοκος στο παίξιμο του πολλές φορές έχει να κάνει και με το χαρακτήρα του.Τώρα το συναίσθημα ποιος βγάζει που και τι είναι περί ορέξεως....

Kαι ένα μινι αφιέρωμα..

Tέλος πάντων με του ξένους μπορώ να βάλω πολλούς....Πάμε και λίγο στους δικούς μας που εννοείτε δεν υστερούν σε τίποτα.

Πρώτος ο καθηγητής μου γνωστός και μη εξαιρετέος Δημήτρης Γουμπερίτσης.

Link to comment
Share on other sites

Ζητείται μπασίστας για rock μπάντα ... παρακαλώ μόνο σοβαρές προτάσεις.- :P

Υ.Γ. Πλάκα, πλάκα .... κάπου εδώ μέσα έχω ανοίξει τέτοιο θέμα παλιότερα .... για περισσότερες πληροφορίες ... στο λινκ της υπογραφής μου.- :)

Link to comment
Share on other sites

Ζητείται μπασίστας για rock μπάντα ... παρακαλώ μόνο σοβαρές προτάσεις.- :)

Και αν κανει λαθη θα καταλαβει γιατι τον εχουμε βγαλει τσεκουρατο

(δεν ειναι για τον τροπο που γραφει στο φορουμ)

Να μετραει τα δαχτυλα του μετα :P

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...