Jump to content

γαριδες-καρχαριακια


Recommended Posts

hi παιδιά...im new here και δεν είμαι και πολύ σχετικός...έχω ένα ενυδριο 60 λιτρων(μου το έκαναν δώρο)και σκέφτομαι εκτός απο όλα τα άλλα ψαράκια που θα βάλω να βάλω δυο γαρίδες και καρχαριάκια...ξέρετε αν θέλουν κάποια ιδιαιτερη φροντιδα η αν χρειάζονται κάτι συγκεκριμένο μέσα στο ενυδρειο..επίσης αν τα καρχαριάκια έρχονται σε συγκρουση με τα άλλα ψάρια....thanks

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες καταρχας!!

αλλα το θεμα το εχεις ανοιξη σε λαθος κατηγορια εισαι

εδω-----> Aquazone Forum > ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ > Επικοινωνία με τα Καταστήματα > AZORES

Έγινε επεξεργασία - KATIR
Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν έχω καταλάβει καλά πως δουλεύει η ιστοσελίδα...μπορεις να μου εξηγήσεις?

Link to comment
Share on other sites

hi παιδιά...im new here και δεν είμαι και πολύ σχετικός...έχω ένα ενυδριο 60 λιτρων(μου το έκαναν δώρο)και σκέφτομαι εκτός απο όλα τα άλλα ψαράκια που θα βάλω να βάλω δυο γαρίδες και καρχαριάκια...ξέρετε αν θέλουν κάποια ιδιαιτερη φροντιδα η αν χρειάζονται κάτι συγκεκριμένο μέσα στο ενυδρειο..επίσης αν τα καρχαριάκια έρχονται σε συγκρουση με τα άλλα ψάρια....thanks

Γεια σου φιλε μου καλως ηρθες,

εχεις ανοιξει το θεμα σε λαθος μερος.

Σε 60 λιτρα δεν μπορεις να βαλεις πολλα και διαφορετικα ψαρια,θα πρεπει να διαλεξεις ενα ειδος που μενει μικρο και να βαλεις 1 κοπαδακι απο 10-20 ψαρακια.

Οι γαριδες ειναι πολυ ευαισθητες στις αλλαγες των παραμετρων του νερου και δεν συνβιωνουν με ολα τα ψαρια,δεν ειναι οτι καλυτερο για ξεκινημα.

Καρχαριακια μαλλον θα εννοεις καποιο γατοψαρο που ανηκει στην οικογενεια pangasius,ειναι ψαρια που μεγαλωνουν παρα πολυ γρηγορα και ειναι υπερκινητικα,επισης στρεσαρονται πολυ ευκολα ακομα και με το φωτισμο με αποτελεσμα θα κουτουλανε στα τζαμια μεχρι να σπασει το τζαμι η' το κεφαλι τους.

Εγω θα σου προτινα να διαβασεις τα θεματα που αφορουν τον βασικο εξοπλισμο και το στρωσιμο ενος νεου ενυδρειου,και μετα να δεις παρουσιασεις μελων και παρατηρησεις στα ιδια λιτρα με το δικο σου για να παρεις ιδεες και να μην κανεις τα ιδια λαθη.

Καλο διαβασμα και οτι θες μας ρωτας,ευχαριστως θα σε βοηθισουν και οι υπολοιποι με χρησιμες πληροφοριες και απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις που είναι το σωστό το σωστό θέμ?? βασικά πως διαλέγω σε ποιο θέμα θα βάλω την ερωτηση μου?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις που είναι το σωστό το σωστό θέμ?? βασικά πως διαλέγω σε ποιο θέμα θα βάλω την ερωτηση μου?

Εδω ειναι οι κατηγοριες και οι υποκατηγοριες τους,διαλεγεις το σωστο μερος αναλογα με το θεμα και την ερωτηση σου και εκει το ανοιγεις.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?act=idx

Εσυ θα επρεπε να ανοιξεις το νεο θεμα εκει:

Aquazone Forum > ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ (Freshwater) > Γενικά περί γλυκού νερού

Μην ανοιξεις νεο θεμα,συντομα θα μεταφερθει στο σωστο μερος απο καποιον moderator του forum.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

βασικα σε αυτο το φορουμ υπαρχει απιστευτη αρχειοθετημενη γνωση και εμπειρια!!! τι θελω να πω με αυτο, τις περισσοτερες απαντησεις μπορουμε να τις παρουμε μονοι μας κανωντας μια αναζητηση χωρις να ανοιξουμε ενα καινουριο θεμα που για μια ακομη φορα θα εχει τις ιδιες ερωτησεις και τις ιδιες απαντησεις εξ αλλου αν δεις πο περισσοτερες απαντησεις στα καινουρια θεματα ειναι τυπου "διαβασε το παρακατω λινκ"

αν πατησεις εδω θα δεις ολες τις υποκατηγοριες του φορουμ και ετσι θα καταλαβεις και τη δομη του φορουμ και θα επιλεξεις σε ποια κατηγορια η υποκατηγορια θα ανοιξεις το θεμα σου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ.....γιατί όμως δεν με αφήνει να φτιάξω καινούργιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...